Dostatečně velký, praktický a odolný kufr je ideálním společníkem každé ženy, která chce cestovat bez zbytečného stresu z balení a nepříliš šetrné manipulace se zavazadly na letišti. Podle čeho kufr vybírat?

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Než vyrazíš na dovolenou, koukni na cestovní kufry, na které je spoleh!

Před odletem na dovolenou

„Vejdu se váhou do limitu? Nerozbije se mi parfém? A kam mám dát tyhle boty?“ To je jen malinký vzorek otázek, které se při balení na dovolenou honí hlavou prakticky každé ženě. Pobalit se v časové tísni a na nic nezapomenout bývá někdy složité, nicméně pravdou zůstává, že některé cestovní kufry umí práci značně usnadnit. Například už jen kvůli tomu, že mají nižší hmotnost, chytře uspořádaný vnitřní prostor a kvalitní zpracování. Právě to je ten důvod, proč jsem se před obdobím koupaček, last minute zájezdů a levných letenek rozhodla zavazadlům podívat na zoubek.

Cestovní kufr Travelite Move
Cestovní kufr Travelite Move je elegantní a velmi praktický

Investice do šťastné cesty

Dokážeš si představit, že se tvé osobní věci povalují na zavazadlovém páse, případně se ti kvůli zničení zavazadla nenávratně ztratí? Nechci kreslit čerta na zeď, nicméně jeden rychlý pohled na letištní personál odhalí, že s kufry rozhodně není nakládáno v rukavičkách. Než se kufr dostane do letadla, schytá pár pěkných ran. Řešení? Při výběru preferovat kvalitu a odolnost. Nízká cena neznačkových kufrů ze supermarketů je velkým lákadlem, nicméně je zapotřebí si uvědomit, že kufr si člověk nekupuje každý týden. Pokud tak chceš cestovat bez nervů, zaostři na kvalitní cestovní kufry, které něco vydrží. Jejich pořízení je investicí, která se v delší době bez diskuze vyplatí.

Limity jsou kruté

Vejít se do váhového limitu je další výzvou, které jako ženy před dovolenou čelíme. Často si však neuvědomujeme, že v boji proti nám stojí i samotná váha kufru bez věcí. Váhu je tak dobré při výběru jednoznačně zohlednit. Stím je spojeno rozhodnutí, jaký materiál a jakou velikost kufru zvolit. Látkové kufry bývají zpravidla lehčí, nicméně moderní skořepinový kufr z kvalitního materiálu je na tom s hmotností velmi podobně. Ke všemu přidává vyšší odolnost (včetně vlhkosti), bezpečnost a nezřídka i hezčí vzhled.


Kufr holandské značky MARCH je dostatečně robustní, ale stále si zanechává sympatickou hmotnost

Rozdíl mezi látkovým a plastovým kufrem spočívá také v balícím systému. Je to pochopitelné, protože látkový kufr má zpravidla zip víka na okraji, takže se plní celý a následně se zavře. Plastové kufry bývají rozděleny na dvě stejné poloviny. Co je lepší? Záleží na osobních preferencích a zvyku, osobně preferuji dvoustranný balící systém. Ze zkušenosti mám pro výběr zavazadel ještě pár rad:

 • Když má kufr 4 kolečka, je s ním lehčí manipulace, protože ho můžeš snadno tlačit vedle sebe.
 • Držadlo by mělo být dostatečně kvalitní a pohodlné. Někdy se s kufrem dost projdeš.
 • Zabudované zámečky jsou skvělým bonusem, stejně jako různé popruhy a přepážky v samotném kufru.
 • Neboj se výrazných barev kufrů, snadněji se ti bude hledat a identifikovat při případné ztrátě.

Většina aerolinek umožňuje vzít si na palubu zavazadlo do rozměru 55 cm včetně koleček a madla a maximálním objemu 50 litrů. Palubní kufry jsou skvělým řešením a možností, kterou by byla škoda nevyužít. Palubní kufr slouží pro uložení věcí, které chceš mít raději u sebe a pod dohledem. Kabinový kufřík také šetří čas lidem, kteří s sebou nepotřebují mít hodně věcí, protože jedou například na služebku.


Trendy cestovní textilní kufr MARCH je vhodný jako palubní zavazadlo a je na něj 5 let záruka

Tašky na cesty

Mnoho cestovatelek nedá dopustit na cestovní tašky. Tašky na kolečkách s vyztuženým dnem a kolečky jsou praktické. V porovnání s kufrem často nabídnou více kapes, jsou tak oblíbené u dobrodružnějších lidí, kteří necestují pouze z letiště na hotel.


Cestovní taška italské značky Dielle je připravena do akce

Praktičností se mohou pochlubit také tašky do letadla. Při zakoupení tašky bych si pouze dala pozor na to, aby ji bylo možné nosit v ruce nebo přes rameno, výhodou je možnost zavěsit tašku snadno na výsuvné madlo cestovního kufru.

Snadno si vybereš

Všechny výše zmíněné modely kufrů a tašek jsou k dispozici na stránkách internetového obchodu Nejkufry.cz – specialisty na cestovní zavazadla. V nabídce obchodu je možné najít doopravdy různorodé kufry, mezi kterými nechybí ani luxusní kousky. Důkazem jsou kufry italské značky Roncato. Elegantní, ultralehké a maximálně kvalitní. Záruka 10 let je známkou toho, že značce sebevědomí nechybí.


Luxusní kufr Roncato je na první pohled elegantní a navíc také ultralehký

Vybrat si ten správný kufr na objevování zajímavých destinací je pouze otázkou toho, co od něj očekáváš. Pokud však hledáš kvalitu a skvělé ceny, již víš, kde nakupovat. Mně nezbývá než popřát krásné léto a pohodu při balení. Vlastnit kufr či tašku, na kterou je spoleh, je při cestování vždy obrovskou výhodou, což ostatně poznáš už před odletem.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Diana Reichmannova

  Parádní tipy. Je pravda, že pořádný kufr je základ. Osobně jsem ale toho názoru, že pokud se člověk chystá vydat do zahraničí, tak ještě důležitější, než kvalitní kufr je cestovní pojištění. Co se právě cestovního pojištění týče, tak to si už léta sjednávám u https://www.ervpojistovna.cz/ a musím říct, že ani jednou jsem s nimi neměla problém.

 • Josef Devátý

  Abych pravdu řekl, tak já teda s kufrem cestuji velmi nerad. Příjde mi to hrozně nepraktické. Mnohem víc mi vyhovuje třeba moje pánská taška přes rameno, kterou jsem si minulý rok pořídil z https://www.dobrasny.cz/tasky-pres-rameno/ Sice se toho do ní nevejde tolik, jako do kufru, ale za to je mnohem praktičtější.

 • kristýna ryglová

  My jsme si vloni s přítelem koupili cestovní kufry z https://bagalio.cz/cestovni-kufry-na-koleckach a jsem s nimi spokojení. Cestu přežily, takže je letos znovu použijeme. Určitě se vyplatí za kufr připlatit, aby byl kvalitní a člověk nemusel kupovat každý rok jiný.