Chystáte se na vytouženou dovolenou u moře, nebo jen s přáteli na chatu? Bez ohledu na to, jak daleko a kam vyrážíte, dbejte na základní zásady zabezpečení domácnosti. Především si dejte pozor na okna, protože právě přes ně zloději vnikají do bytů nejčastěji.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Dovolená by měla být bez zbytečného stresu, ale kdo by se nad svou osamocenou domácností nestaral, když je v ní tolik cenností a osobních věcí? Pokud nechcete každou minutu trnout, zda se po vašem obýváku neprochází nezvaný host, dodržte následující doporučení. Naprostým základem je jistě pojištění domácnosti, ovšem tím vyřešíte „pouze“ finanční kompenzaci za odcizení a zničené věci, mnohem horší může být psychický dopad vloupání. Přeci jen jde o váš domov.

Zajistěte okna

Jak již zaznělo v úvodu, okna patří k nejkritičtějším místům. Spousta lidí je paradoxně podceňuje, a přitom právě ony představují velmi snadnou cestu, jak se nepozorovaně dostat do bytu. Proto okna zcela uzavřete a raději nenechávejte ani tzv. mikroventilaci. Jestli se navíc v dohledné době chystáte na jejich výměnu, zvažte pořízení oken s bezpečnostním kováním – méně zkušený zloděj je pravděpodobně neotevře a zkušenějšímu zabere vnik mnohem více času. Dobrou volbou mohou být také uzamykatelné rolety.

Zabezpečte dveře

Není vniknutí do bytu přes dveře příliš nápadné? Budete se divit, ale mnohé dveře jakoby zloděje vítaly se slovy „proč si to komplikovat, když můžeš vejít dveřmi jako pán“. Proto zvažte pořízení kvalitních bezpečnostních dveří s neméně kvalitní vložkou a kováním. Ty zastaví každého bytaře – amatéra.

Předstírejte, že jste doma

Dáváte si na sociální sítě statusy z dovolené? Měla byste přestat – fotografie raději zveřejněte, až když se vrátíte domů. A po dobu dovolené předstírejte, že jste nikam nejela. Pomohou vám v tom například zmíněné sociální sítě, ale také časové spínače světel či zdánlivě obyčejné triky, jako je pověšené prádlo.

Alarmy a detektory pohybu

Chcete-li jít se zabezpečením bytu ještě o něco dál, zvažte instalaci alarmu či detektoru pohybu. Jakmile se u vás doma cokoli šustne, zařízení upozorní vás i policii. Pokud systém doplníte o bezpečnostní kamery, budete okamžitě vědět, co přesně se u vás děje, a navíc získáte usvědčující materiály.

Co dodat na závěr?

Snad jen to, že kombinace všech výše uvedených opatření minimalizuje riziko vykradení vaší domácnosti. Přesto byste si měla sjednat pojištění online a nic neponechávat náhodě. Během dovolené se vám může hodit také pojištění proti blbosti – když svou vinou způsobíte škodu někomu dalšímu, pojišťovna ji za vás uhradí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Josef Devátý

  Myslím si, že v dnešní době to bez pořádného bezpečnostního systému ani nejde. My si nechali jeden domů nainstalovat relativně nedávno, konkrétně od https://www.rex.eu/ a musím říct, že zatím naprostá spokojenost. Vše funguje jak má. :-)

 • Petra Lehká

  My dbáme na zabezpečení našeho domu celoročně, nejen, když jedeme na dovolenou. Když jedeme pryč, tak vždy poprosíme sousedy, aby nám na dům dohlédli. Nedávno mě tak napadlo, jestli by mohlo okno samo od sebe prasknout a tím umožnit zlodějům, aby se nám vloupali do domu. Našla jsem na toto téma zajímavý článek na https://www.dumabyt.cz/rubriky/stavba/okna-dvere/muze-okno-prasknout-samo-od-sebe_27108.html , ve kterém jsem se dozvěděla dost zajímavé informace.

 • XAVIER

  Myslím si, že svůj majetek by si člověk měl hlídat po celý rok a ne jen pokud jede na dovolenou. Já si proto přes https://www.alphacitizen.com/cs/ založil svěřenský fond, díky kterému mám zajištěnou kompletní právní ochranu mého majetku.

 • Vlastimil Bůček

  Tak to my máme naštěstí zabezpečení domu vyřešené. Paradoxně mě k investici do něj donutilo to, že nás před lety vykradli zrovna když jsme byli na dovolené. Od té doby se ale naštěstí nic takového nestalo. Co se ale týče těch dovolených, tak si myslím, že kromě zabezpečení domu by se nemělo zapomínat ještě na jednu věc a tou je cestovní pojištění. Zvlášť v dnešní době, kdy všelijaké nebezpečí číhá na každém rohu je dobré se pojistit. Pokud byste náhodou nevěděli jakou pojišťovnu vybrat, tak doporučuji mrknout na porovnání, které mají na https://www.hyperfinance.cz/

 • Macina Nováková

  Ty rolety na okna vůbec nejsou špatný nápad. Myslím, že skrz něco takového se asi žádný zloděj jen tak nedostane. My si je chceme právě letos nechat nainstalovat… Jen teda moc nemáme jasno v tom, od koho. Když jsem si zkoušela hledat rolety mladá boleslav tak mě asi nejvíc zaujaly ty, co dělá http://www.climax-kolar.cz/ Ještě to ale raději s mužem pořádně promyslíme.

 • Xavier

  My máme byt samozřejmě vybavrný bezpečnostími dveřmi takže zloděj nemá šanci. Navíc jsme si nedávno zařídili přes https://www.insiacare.cz/pojisteni-domacnosti/ pojištění domácnosti, takže na dovolenou letos můžeme vyrazit bez sebemenšího problému.

 • kristýna ryglová

  My máme domácnost zabezpečenou pořád, ne jen když jedeme na dovolenou. Na vchodových dveřích máme kvalitní zámek, což je samozřejmost. Máme ale také posuvné dveře na terasu, které jsme si kupovali z https://www.jis.cz/zdvizne-posuvne-dvere/ . Vybrali jsme si tyto, protože mají dva bezpečnostní prvky.

 • Ivana Navrátilová

  Díky mockrát za rady. S těmi zloději je to podle mého čím dál horší. Už se v dnešní době prostě nebojí ničeho. My řešili problém se zloději zrovna letos o prázdninách. Naštěstí se nám je podařilo dopadnout. Velmi nám v tom pomohla chytře nainstalovaná fotopast z https://www.nejfotopasti.cz/ :-)

 • Kamil Štrof

  Při ochraně naší nemovitosti z velké čásí sázíme na kvalitní oplocení od http://www.amstor.cz/ přes které se nezvaný návštěvník popřípadě zloděj jen tak nedostane. Pokud by se to však i přes to podařilo, čekají na něj samozřejmě další nástrahy v podobě bezpečnostích dveří a alarmu.