Nejen Disney pohádky s sebou nutně nesou různé konspirační teorie. I druhá nejznámější výrobna na animáky totiž není pozadu.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Animáky podruhé

Pohádky s námi byly nejenom celé naše dětství, ale doprovázejí nás i teď. Podle některých ale mnoho příběhů ještě nemusí znamenat mnoho světů – spíše naopak. Podle jistého blogisty jménem Jon Negroni je to tak, že všechny pohádky od studia Pixar jsou nějak propojené a že ve filmech se nachází jisté náznaky, které nelze jen tak přecházet. Chceš se dozvědět některé zásadní pravdy, o kterých jsi prozatím neměla ani ponětí?

Tajemství schované v Pixaru
Můžeme v Pixaru narazit na nějaká tajemství?
zdroj: collider.com

1. Propojení Život brouka a Wall-E

Vzpomínáš si ještě na malého roztomilého mravence Flika, který se neustále všem jenom pletl? A na jeho krásný domov – velký strom, pod kterým žila celá jeho kolonie? Tento strom lze najít v dalším pixarovském dojáku a to v apokalyptickém příběhu Wall-E. Film, ve kterém lidstvo muselo opustit planetu zemi, protože byla příliš zamořená, a žije nyní na velké vesmírné lodi, totiž nese v titulcích jisté poselství. Pokud jsi vydržela alespoň kousek titulků, můžeš si všimnout stromu, který roste z boty a je až příliš nápadný stromu, pod kterým později žije Flik. A pokud si myslíš, že strom je prostě strom a jednoduše se může stát, že jeden vypadá jako druhý, tak se podívej na další důkazy, proč by se děj Život brouka měl odehrávat až po filmu Wall-E.

Tajemství schované v Pixaru
Jeden a ten samý strom?
zdroj: hakunamatata42.wordpress.com

Mravenci jsou jako lidé

Mnoho filmů od Pixaru má jako hlavní hrdiny nějaká ta zvířátka. Ať už je to Hledá se Nemo nebo třeba Ratatouille, zvířata se zde sice částečně chovají jako lidé, ale nemají jejich věci. V Nemovi možná najdeme školu, ale to je asi tak všechno. Naproti tomu ve filmu Život brouka můžeme vidět velké metropole vytvořené brouky, ve kterých dokonce jezdí „auta“ a pije se v barech. Jsou mnohem více lidští, než kterákoliv jiná zvířata ve filmech Pixaru. A také tu nejsou žádní lidé – ano, sice je tu karavan a sem tam nějaká ta zmínka, ale to je vše. Hlavním problémem jsou kobylky, ptáci a další větší havěť. Ne lidi. Těch několik málo lidských jedinců, se právě tak akorát vejde do post-apokalyptického scénáře této teorie. A tedy i světa, který tu je až po Wall-E.

Tajemství schované v Pixaru
Velkoměsto jak má být
zdroj: pixar.wikia.com

Mravenci žijí věčně

Pro úplnost teorie onoho blogera přidávám i jeho tvrzení ohledně toho, že mravenci se běžně dožívají asi jen 3 měsíců, kdežto v Životě brouka můžeme slyšet, že kobylky přilétají rok, co rok a že je to pořád stejné. To, že žijí déle, je patrné i z toho, že léto se přehoupne k podzimu i v samotném filmu – měla by se tedy blížit jejich smrt, ale není tomu tak. A posledním znamením je, že jeden z mravenců prohlásí, že se hned cítí znovu jako devadesátiletý. Tímto má být naznačeno, že mravenci prošli nějakým vývojem či mutací, která jim umožňuje žít mnoho let. Je sice pravda, že některé druhy mravenců žijí krátce, ale některé žijí i desítky let. Nevím, jestli tedy autor vypozoroval druh mravenců a na tom svou teorii založil, nebo se jedná jen o nepřesnost jeho zjištění.

Tajemství schované v Pixaru
Mají žít jenom tři měsíce, ale malá princezna je i po celém létu stále malá princezna.
zdroj: fanpop.com

2. Propojení Příšerky s.r.o. a Rebelky

Kdy se podle tebe odehrává děj Příšerek s.r.o.? Podle této teorie se jedná o vzdálenou budoucnost, kdy po ozáření země se ze zvířat stala monstra, která jsou civilizovaná a vzdělaná – jak můžeš jistě vidět v Univerzitě pro příšerky. V říši příšerek je ale nejpodstatnější energetická krize, která se řeší strašením dětí. Zajímavou teorií je, že příšerky nechodí skrz dveře do jiné dimenze, kde děti straší nýbrž, že se vrací do minulosti. Dveře nejsou průchodem do dalšího světa lidí, ale do minulosti. Jako důkaz je zde obrázek karavanu, který vypadá totožně jako ten ze Života brouka. V něm je ale mnohem oprýskanější a navíc v něm nejsou lidé. To znamená, že skrz dveře se příšerky dostaly do minulosti, kdy v karavanu ještě bydleli lidé, tedy před děj filmu Wall-E. Naproti tomu karavan ve filmu Život brouka vykazuje zchátrání a opuštěnost. A pokud si myslíš, že by z něho po tolika letech měla zbýt jenom hromádka prachu, vzpomeň si na různé věcičky, které Wall-E našel. Ani ty se nerozpadly věkem, tak proč by měl karavan?

Tajemství schované v Pixaru
Na tomto obrázku se sice poukazuje na auto Pizzy, které můžeme vidět i v Toy Story, ale pro nás jsou podstatnější ty karavany.
zdroj: j.whyville.net

Boo umí čarovat!

Nyní otočme pozornost na onu malou dívenku, která se dostala do světa příšerek a poznala, jak svět bude fungovat v budoucnosti. Ve své přítomnosti poté určitě nerozumí tomu, proč zvířata nejsou tak chytrá jako ta, která poznala u příšerek. Podle všeho se díky posedlosti (ano, vím, že se s ní na konci filmu přišel rozloučit, ale co když už potom ani nezavolal?) po „Čičim“ měla Boo naučit také cestovat dveřmi jako její průvodci a pátrat po tom, jak se s ním zase spojit. Během svého cestování se ale zastavila v úplně jiné době – ve středověku. Ano, je to ta čarodějnice z Rebelky. A zde jsou důkazy. Na dřevě u čarodějnice můžeme spatřit řezbu, která nápadně připomíná Sallyho.

Tajemství schované v Pixaru
Nepřipomíná ti to někoho?
zdroj: jonnegroni.com

Jakmile čarodějnice projde dveřmi, z jejího krámku se stane místnost pro vaření lektvarů. V jedné chvíli si můžeme všimnout, že na stolku má vyřezané autíčko – jak by ho mohla znát? Ve středověku? Navíc je posedlá medvědy, kteří při troše fantazie mohou připomínat Sallyho. Navíc také pracuje se dřevem, které v sobě má kouzelnou moc, tedy alespoň podle toho, že kouzelné dveře, kterými se cestuje, jsou také ze dřeva. Podle jedné teorie lze příšerky zastavit tím, že si domů pořídíme kovové dveře.

Tajemství schované v Pixaru
Že by už ve středověku znali auta?
zdroj: mashable.com

Tajemství schované v Pixaru
Jedná se o jednu a tutéž postavu?
zdroj: plus.google.com/+Mashable/

3. Tajemství Toy Story

A na závěr jedno odhalení. Podívejme se na Andyho klobouk, který nedává nikdy z ruky. Povšimni si, že si není moc podobný s tím, který má na hlavě Woody. Naopak jiná kovbojsky laděná postavička má skoro stejný klobouk. Ano, je to Jessie. Ta má akorát na rozdíl od Andyho kolem klobouku bílou stuhu. Pokud se ale lépe podíváš na klobouk Andyho, všimneš si vybledlé čáry, kde zřejmě bílá stuha kdysi také byla. Říkáš si, a co je na tom, že má Andy stejný klobouk jako Jessie? Tahle fotka možná změní tvůj názor:

Tajemství schované v Pixaru
Copak to leží na posteli?
zdroj: huffingtonpost.com

Jestli jsi poznala pokoj Emily, první majitelky Jessie, možná už ti ta spojitost došla. Ale pro jistotu. Klobouk, který leží na posteli, je stejný, jako ten, co nosí Andy a který má na hlavě Jessie. Emily byla první majitelkou Jessie, která ji měla velice ráda. Jakmile ale dívka dospěla, dala svou hračku pryč společně s věcmi, které ji připomínaly. Až na klobouk. Ten si zřejmě Emily ponechala a během let ho poté dala svému synovi Andymu. Během celého filmu neslyšíme jméno Andyho mámy a naopak u Emily nevíme její příjmení. Bohužel nevíme, jak Emily pořádně vypadala. Můžeme ji sice krátce vidět, když Emily opouští – má krátké vlasy červené barvy, ale ty si klidně mohla nechat obarvit, apod.

Tajemství schované v Pixaru
Andyho klobouk vypadá spíše jako klobouk Jessie, než Woodyho.
zdroj: huffingtonpost.com

Tajemství schované v Pixaru
Je Andyho máma Jessie? No uznejme, že časově by to sedělo. A stejně tak by odpovídalo i to, že máma svou lásku k divokému západu přenesla na syna.
zdroj: popwatch.ew.com

Tak co si myslíš?

Tak co si o těchto teoriích myslíš? Je možné, aby některá z nich byla opravdu pravdivá a nezpochybnitelná? Hádám, že pokud se k nim vyloženě tvůrci nepřihlásí, asi nám zůstanou stále jen tyto zajímavé dohady.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář