Kniha patří mezi věrné přátele nejen pro milovníky knih a mezi věrné dárky pro zoufalé nakupující. Pokud se na nějakou četbu chystáš, třeba se inspiruješ nějakým světovým oblíbencem.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Dan Brown – Inferno

Velmi populárním se stal thriller Inferno již od data jeho vydání, a to 14. května. Prodejem tento rok předčil i Fifty Shades of Grey. Jedná se totiž o pokračování dalších světových bestsellerů, a to Šifra mistra Leonarda, Andělé a Démoni a Ztracený symbol. Robert Langdon tentokrát zkoumá záhadu z Dantova Pekla.

Dan Brown
Co takhle ochutnat z vínku mysteriózního thrilleru?

Nicholas Sparks – Bezpečný přístav

Kniha Safe Haven vyšla již v roce 2010, ale stále se pohybuje mezi těmi nejprodávanějšími. Neznáš Nicholase Sparkse? Opravdu je známý, především Američané jeho knihy zbožňují a další spousta lidí po celém světě. Možná ti něco napoví nádherný romantický příběh Zápisník jedné lásky, zfilmovaném v hlavních rolích s Ryanem Goslingem a Rachel McAdams. Jestli jsi to neviděla či nečetla, rozhodně doporučuji, je to nádherný příběh. Safe Haven přeložený do češtiny jako Bezpečný přístav je další příděl dramatu a romantiky, který je už tři roky za sebou trhákem. Navíc je už i zfilmovaný v hlavních rolích s Julianne Hough a Joshem Duhamelem, tudíž si po četbě můžeš užít i touto formou.

Nicholas
Sparksově romantice málokdo odolá, tak se nezdráhej ani ty!

Khaled Hosseini – A hory pověděly

Khaledovou rodnou zemí je Afghánistán, ale řadí se mezi americké spisovatele, který vydal teprve tři romány. Jenže tyto tři romány: Lovec draků, Tisíce planoucích sluncí a A hory pověděly, jsou překládány do desítek jazyků a prodávány po milionech. And the Mountains Echoed je román o rozdělených sourozencích, kdy jeden vyrůstá v chudém afghánském prostředí a druhý v bohatém francouzském. Hosseini se zde zabývá otázkou síly rodinných pout a rodinné lásky.

Khaled
Máš ráda napětí a cizí země? Tak je to kniha pro tebe!

Na co si ještě počkat?

Oblíbené v zahraničí, ale teprve očekávané u nás jsou například The Storyteller od Jodi Picoult a The Ocean at the End of the Lane od Neila Gaimana. První dílo je z období holocaustu a otázce, zda by se někomu mohly ohavné činy, v této době páchající, odpustit. Druhý titul je o muži, který se vrací na jeho rodné místo kvůli pohřbu, ale je chycen do pasti, která započala již před lety. Jedná se o novelu pojednávající o hledání vlastní identity a nesrovnalostmi mezi dětstvím a dospělostí.

Neil
Co takhle záhadné drama a trocha náhledů do lidské psychiky?

Dál??

Podívej se na nějaké další tipy na zajímavé knihy, které udělají radost pod stromečkem. Některé z nich dnes patří již mezi klasiky, jiné můžeš nově objevit.

F. Scott Fitzgeral – Velký Gatsby
Eben Alexander – Jaký je život po životě
Gillian Flynn – Zmizelá
E L James – Fifty Shades of Grey
Jeff Kinney – Páté kolo u vozu

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář