Především do menších bytů se v rámci úspory místa musí hledat nejrůznější vychytávky, které vylepší a zpříjemní tvoje bydlení. Už nebudeš mít byt zahlcený věcmi a návštěvu přijmeš kdykoli a bez rozpaků.

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

I malý byt může vypadat útulně, na rozdíl od skladiště věcí, které nemají žádný řád. Byty na prodej jsou na každém rohu, ale poptávka je spíše po těch menších bytech, které splní požadavky na bydlení nejen mladých lidí, ale i těch starších, kteří nepotřebují pro svůj komfort bydlení rozlehlé 3+1. Malé byty jsou hitem dnešní doby a stále více designérů i výrobců nábytku se začíná specializovat na výrobu jednotlivých kusů nábytku, doplňků a nejrůznějších vychytávek pro byty právě s rozměry 1+1 či 2+1.

Nejrůznější vychytávky do menších bytů
Nejrůznější vychytávky do menších bytů

Výstavba menších bytů má zelenou

Také developerské společnosti přišly na to, že velké byty si v dnešní době hypoték koupí málokdo. Proto dnes nejsou výjimkou bytové domy navržené s dispozicemi pouze o menších rozměrech, které jsou v mnoha případech prodané ještě před dokončením samotné výstavby. Především ve větších městech je poptávka veliká a „hladovějících“ po bydlení stovky. Uspokojit všechny je pak problém a shánění bydlení může někdy zabrat i několik měsíců.

Bydlení v menším bytě

V menším bytě se především klade vysoký důraz na úložné prostory, do kterých lze uložit všechny osobní věci jako je oblečení na léto i zimu, boty, spacáky, lyže, ale také vysavač, kýbl nebo prášek na praní. Samotný obytný prostor by tak měl být spíše vzdušný, světlý a bez desítek malých až titěrných doplňků, které vytvářejí pocit skladiště mnoha věcí na jednom malém místě. I pro úložné prostory platí, že by skříně měly i při svém objemu a velikosti působit menším dojmem, než jaké doopravdy jsou a tak se často volí provedení v bílé barvě či se zrcadly.
Vynikající vychytávkou pro menší byty jsou klimatizace do bytu, které zaručí v letních měsících dobrou výměnu vzduchu a také příjemné ochlazení. Dalším dobrým tipem je vyřešení sezení u konferenčního stolku či před televizí pomocí sedacích pytlů z ONNET shop, které jsou naplněny kuličkami polystyrenu a nabízejí přesné vytvarování pytle podle tvých požadavků.

Jak si na takový byt ušetřit a jak si pořídit nejrůznější doplňky a vychytávky ti pak pomohou vyřešit quatropozicky.sk, kde si pohodlně spočítáš, kolik ti z výplaty zbývá a zda si můžeš dovolit levnější sedací pytel nebo dražší klimatizaci do svého malého bytu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář