Především do menších bytů se v rámci úspory místa musí hledat nejrůznější vychytávky, které vylepší a zpříjemní tvoje bydlení. Už nebudeš mít byt zahlcený věcmi a návštěvu přijmeš kdykoli a bez rozpaků.

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

I malý byt může vypadat útulně, na rozdíl od skladiště věcí, které nemají žádný řád. Byty na prodej jsou na každém rohu, ale poptávka je spíše po těch menších bytech, které splní požadavky na bydlení nejen mladých lidí, ale i těch starších, kteří nepotřebují pro svůj komfort bydlení rozlehlé 3+1. Malé byty jsou hitem dnešní doby a stále více designérů i výrobců nábytku se začíná specializovat na výrobu jednotlivých kusů nábytku, doplňků a nejrůznějších vychytávek pro byty právě s rozměry 1+1 či 2+1.

Nejrůznější vychytávky do menších bytů
Nejrůznější vychytávky do menších bytů

Výstavba menších bytů má zelenou

Také developerské společnosti přišly na to, že velké byty si v dnešní době hypoték koupí málokdo. Proto dnes nejsou výjimkou bytové domy navržené s dispozicemi pouze o menších rozměrech, které jsou v mnoha případech prodané ještě před dokončením samotné výstavby. Především ve větších městech je poptávka veliká a „hladovějících“ po bydlení stovky. Uspokojit všechny je pak problém a shánění bydlení může někdy zabrat i několik měsíců.

Bydlení v menším bytě

V menším bytě se především klade vysoký důraz na úložné prostory, do kterých lze uložit všechny osobní věci jako je oblečení na léto i zimu, boty, spacáky, lyže, ale také vysavač, kýbl nebo prášek na praní. Samotný obytný prostor by tak měl být spíše vzdušný, světlý a bez desítek malých až titěrných doplňků, které vytvářejí pocit skladiště mnoha věcí na jednom malém místě. I pro úložné prostory platí, že by skříně měly i při svém objemu a velikosti působit menším dojmem, než jaké doopravdy jsou a tak se často volí provedení v bílé barvě či se zrcadly.
Vynikající vychytávkou pro menší byty jsou klimatizace do bytu, které zaručí v letních měsících dobrou výměnu vzduchu a také příjemné ochlazení. Dalším dobrým tipem je vyřešení sezení u konferenčního stolku či před televizí pomocí sedacích pytlů z ONNET shop, které jsou naplněny kuličkami polystyrenu a nabízejí přesné vytvarování pytle podle tvých požadavků.

Jak si na takový byt ušetřit a jak si pořídit nejrůznější doplňky a vychytávky ti pak pomohou vyřešit quatropozicky.sk, kde si pohodlně spočítáš, kolik ti z výplaty zbývá a zda si můžeš dovolit levnější sedací pytel nebo dražší klimatizaci do svého malého bytu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Kamilovo

  My máme byt tak strašně malý, že jsem dokonce musela pověřit http://www.pwinterier.cz/ , aby mi vytvořili nějaký smysluplný návrh, díky kterému by se v něm dalo plnohodnotně bydlet. Myslím si, že to se jim povedlo na jedničku, protože se v bytě cítím od té doby velmi útulně.

 • Petra Lehká

  Pro mě je nejlepší vychytávkou mobilní klimatizace https://www.vzdusin.cz/mobilni-klimatizace/Mobilni-klimatizace-Olimpia-Splendid-Dolceclima-plus , kterou jsme si na jaře pořídili. Máme malý byt, takže ho bez problému celý během chvíle vychladí. Klimatizace je navíc tichá, takže ji můžu nechat zapnutou, i když dcera spí.

 • Karolína Novotná

  My nemáme vychytávku žádnou, akorát máme klimatizaci. Bydlíme v paneláku v 6. patře a v létě máme v bytě strašné vedro. Bydlíme v Hradci králové, takže jsme při schánění klimatizace hledali klimatizace do bytu Hradec Králové a koupili jsme si ji z http://www.recu-clim.cz/ a rozhodně to byl dobrý kup.

 • Ivana Mrázková

  Určitě dobré tipy, díky mockrát. Já sama v malém bytě bydlela docela dlouho, takže moc dobre vím, jaké je to bojovat o každý centimetr. Musím ale říct, že jsem velmi ráda, že teď už bydlím ve větším. Pronájem bytu, ve kterém bydlím teď naštěstí není až tak vysoký, takže spokojenost. Povedlo se mi ho sehnat díky https://www.psn.cz/property/pronajem-bytu :)

 • Diana Reichmannova

  Co se týče té klimatizace, tak já osobně s ní teda nemám moc dobrou zkušenost. Klimatizaci jsem doma měla a díky ní jsem neustále trpěla šílenou rýmou. Myslím si, že mnohem lepší volba jsou třeba venkovní žaluzie, protože ty dokáží zabránit horku v tom, aby do bytu vnikalo. Sama si je chci letos pořídit. Už jsem si dokonce i zkoušela hledat “venkovní žaluzie praha” abych si udělala trochu představu o ceně a zatím se mi nejvíc zamlouvají asi ty od http://www.climax-kolar.cz/