Těšíš se na léto hlavně pro představu klidu a odpočinku? A co takhle se konečně začít trochu osamostatňovat a raději si najít alespoň dvoutýdenní brigádu? Že ti není 18 nebo prostě žádnou nemůžeš sehnat? Nenech se omezit věkem ani místem a zkus si něco sehnat alespoň na léto.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Těšíš se na léto hlavně pro představu klidu a odpočinku? A co takhle se konečně začít trochu osamostatňovat a raději si najít alespoň dvoutýdenní brigádu? Že ti není 18 nebo prostě žádnou nemůžeš sehnat? Nenech se omezit věkem ani místem a zkus si něco sehnat alespoň na léto. Zdá se ti, že je na schánění letní brigády ještě moc brzy? Omyl! Pokud si s tím ještě nezačala, máš nejvyšší čas!

Brigádu na léto bys měla hledat již nyní. Co takhle mytí aut na benzínce, nebo tě víc láká třeba práce v supermarketu?

Brigádu na léto bys měla hledat již nyní. Co takhle mytí aut na benzínce, nebo tě víc láká třeba práce v supermarketu?

O (ne)podmínkách

Celkem známou věcí je, že aby tvá brigáda nebyla protizákonná, musí ti být na 15 let. I bez občanky to ale jde. Zkus se zeptat známých, sousedů nebo třeba příbuzných, zda nepotřebují pomoct s venčením jejich zvířátek či s úklidem. Další možností je třeba sbírání úrody. Pokud máš ve svém okolí nějaký sad nebo plantáže, zkus se poptat. Věk je tedy většinou jedinou a základní podmínkou, může se to však lišit. Pokud tě láká jako přivýdělek třeba taková hosteska, nesmíš být překvapená, když bude podmínkou reprezentativní vzhled.

Kde shánět brigádu?

Nejdostupnější pro tebe bude určitě internet, kde najdeš plno webových portálů, co nabízejí práci. Dej si ale pozor na podvodníky a dobře si vše prověřuj. Další možností je nabídnout své služby sama. Vyrob letáky se svou nabídkou (například venčení psů), rozvěs je nebo vhazuj do schránky. Nezapomeň přidat něco o sobě + kontakty. Porozhlédnout se můžeš taky ve větších obchodech, kde většinou někde u vchodu visí nástěnka s nabídkami všeho možného.

Využij svých kvalit

Pokud jsi od přírody zodpovědná a svědomitá, je dobré zkusit to tam, kde to o letních prázdninách žije nejvíc. Totiž na dětských táborech. Mladé praktikanty potřebují skoro všude, a i když často peněžná odměna není tolik závratná, většinou máš ubytování i stravu zadarmo. A ještě k tomu si užiješ zábavu! Nezapomeň ale, že tato brigáda přináší spoustu rizik a rozhodně ji nemůžeš brát na lehkou váhu. Pokud by jsi tedy raději něco méně náročného, poohlédni se po někom, kdo potřebuje doučovat. Využij svých kvalit v určitém předmětu a pomoz slabším.

Brigády v zahraničí

Na začátek zmíním nejprve podmínky. Věk opět nejméně patnáct let, plus si ale přiber i komunikativní znalost úředního jazyka země, do které hodláš vyrazit. Brigády v zahraničí nejčastěji zprostředkovávají agentury jako Student Agency, Acenter nebo ATP. Nenech se ale napálit, určitě už jsi měla možnost slyšet příběhy dívek, které jely do zahraničí s výhledem dobře placené brigády za barem a vrátily se s otřesnými zkušenostmi, kde je místo slušného baru čekal bordel. Zkus se raději zeptat někoho ze svého okolí, kdo má s některými agenturami zkušenost a může ti nějakou doporučit.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Karolína Novotná

  Já jsem nechala letos výběr brigády na poslední chvíli, tak už jsem si myslela, že nic neseženu, ale měla jsem štěstí, protože jsem našla super brigádu na https://www.airjobs.cz/web/candidate/brigady , tak jsem ráda, že nebudu sedět doma.

 • Ivana Navrátilová

  Musím říct, že jsem velmi ráda, že si teď už brigády hledat nemusím. Ještě před pár lety ale byla situace úplně jiná. Stálou práci jsem neměla a občasné brigády byly moje jediná možnost jak získat nějaké peníze. Co si pamatuji, tak většinu z nich jsem našla přes tento pracovní portál: https://www.hitprace.cz/ Snad s výjimkou jedné jsem ve všech byla celkem spokojená.

 • Laura Nováková

  Super brigády jak v ČR, tak v zahraniční jsem
  našla na http://brigady.hyperinzerce.cz.
  Mrkněte J