Primární funkcí nádobí je zdravá a ekonomická příprava pokrmů, nicméně často se zapomíná, že i v této oblasti je značný prostor pro estetické cítění. To samé přitom platí také pro stolování.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Nádobí by mělo být kvalitní. Co ale jeho vzhled?

Příprava jídel: sady hrnců a nožů

Hned v úvodu je třeba zmínit, že nejlepším řešením, jak si pořídit překrásné „pomocníky“ do kuchyně, jsou kompletní sady nádobí. To je navíc velice jednoduché. Stačí si vybrat mezi rozmanitými sadami hrnců a nemusíš pracně nakupovat každý kus zvlášť. V kuchyni budeš mít následně po ruce vždy hrnec té správné velikosti, takže se zároveň jedná o praktické řešení.

Vzhled může hrát roli i při nákupu nožů. Moderní keramické nože skutečně ohromí svým designem a zároveň si značně usnadníš proces krájení, což je při vaření velice důležité. Ostatně ani nože s ocelovým ostřím či nepřilnavým povrchem rozhodně nejsou k zahození.

Stolování: sady talířů a příborů

Místo, které by mělo oplývat krásou, je především jídelna. A vůbec nezáleží na tom, zda máš doma kuchyň s jídelním koutem, anebo obývák s jídelnou. Příjemné prostředí je zkrátka při stolování enormně důležité. Slouží k tomu mimo jiné bytové textilie jako ubrusy či prostírání, ale nejen ty.

Estetický prožitek totiž zaručují rovněž překrásné jídelní sady, kterých si dnes můžeš pořídit nepřeberné množství. Zapomenout nicméně nesmíme ani na sady příborů, jejichž vzhled aktuálně rozhodně nemusí připomínat vidličky a nože ze školní jídelny. Zkrátka a dobře každé jídlo může mít sváteční atmosféru, přičemž nezáleží na tom, co je právě za den.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Macina Nováková

    No, já jsem toho názoru, že vzhled nádobí je stejně důležitý jako vzhled samotné kuchyně. My třeba naši kuchyň přednedávnem modernizovali, tak jsme rovnou dokoupili i hezčí nádobí. Co se rekonstrukce kuchyně, tak nejvíc bylo potřeba zbavit se starého dřezu a koupit jiný. Ten starý už byl takový zašlý a nevypadalo to hezky. Nový dřez jsem vybírala hlavně podle informací, které jsem se dozvěděla tady: http://drezy-kuchynske.info/

  • kristýna ryglová

    Při výběru nožů dávám přednost tomu, z jakého jsou materiálu a jak jsou zpracovány. Nejvíc mi vyhovují nerezové nože od Zwilling https://www.bavimevarit.cz/kuchynske-noze-zwilling-kovane-noze-nemecke/ . Používám je dennodenně a pořád jsou krásně ostré.