Znáš to! Je pátek večer, řešíš co podniknout. Nakonec padne volba na kino. Ale na co zajít, aby to fakt stálo za to? Pryč jsou doby, kdy lístek do kina stával pár kaček. Proto je zodpovědná příprava na výběr filmu, za který chceš v kině utratit nemalé vstupné, víc než povinností. Co nás tedy čeká v květnových multikinech? Nějaké drama, romantika, zábava i 3D.

avatar

Lucie Horská

Znáš to! Je pátek večer, řešíš co podniknout. Nakonec padne volba na kino. Ale na co zajít, aby to fakt stálo za to? Pryč jsou doby, kdy lístek do kina stával pár kaček. Proto je zodpovědná příprava na výběr filmu, za který chceš v kině utratit nemalé vstupné, víc než povinností. Co nás tedy čeká v květnových multikinech? Nějaké drama, romantika, zábava i 3D. Hezký chlapi, trochu středověk a taky horor! Není lepší příležitosti, než se v přítmí kina přitulit k miláčkovi pod výmluvou strašidelných scének právě se odehrávajících na plátně.

Filmy ve 3D hýbou českými multikiny! Nově získávají další rozměr i taneční filmy.

Filmy ve 3D hýbou českými multikiny! Nově získávají další rozměr i taneční filmy.

Vejdi do prázdna

(drama / FRA / ITA / NĚM, 2009)
Režie: Gaspar Noé
Hrají: Nathaniel Brown, Paz de la Huerta, Marina Stone ad.

Pokud máš ráda kvalitní filmy, doporučuji zajít na francouzské drama režiséra Gaspara Noé Vejdi do prázdna. Tenhle film byl uveden na posledním festivalu v Cannes a soutěžil o hlavní cenu. Příběh se odehrává v Tokiu, kde se po dlouhém odloučení náhodou potkávají sourozenci Oscar a Linda. Oscar si vydělává jako drogový dealer, z Lindy se stala striptérka. Při jedné z nebezpečných akcí je Oscar zastřelen, ale slib, který si ze sestrou dali, že se už nikdy neopustí, mu nedovolí odejít z tohoto světa. Stane se z něj duch, který musí dohlédnout na svoji sestru. Jak moc silné dokáže být pouto mezi sourozenci? Film z prostředí tokijských nočních klubů vypráví o životě, o smrti a o lásce.

Kouzelná chůva a Velký třesk

(rodinná komedie / VB / USA / FRA, 2010)
Režie: Susanna White
Hrají: Ralph Fiennes, Maggie Gyllenhaal, Emma Thompson, Maggie Smith, Rhys Ifans, Asa Butterfield, Bill Bailey, Nonso Anozie

Takřka až pohádkový příběh je rodinná komedie na kterou můžeš vyrazit společně s mamkou i malým bráchou a nebudete se nudit. Jde o vtipný rodinný film Kouzelná chůva a Velký třesk režisérky Sussany White. Kouzelná chůva Nanny McPhee přichází na farmu pomoci rodině, která tu nyní žije bez mužské opory. Tatínek bojuje v Druhé světové válce a maminka s dětmi se zatím ocitla v nemalých nesnázích. Co všechno se ovšem začne dít, když se ukáže chůva Nanny McPhee, která pro nějaké to kouzlo nejde daleko?

Robin Hood

(akční drama / USA / VB, 2010)
Režie: Ridley Scott
Hrají: Russell Crowe, Mark Strong, Cate Blanchett, Scott Grimes, Kevin Durand ad.

Robin Hood. Je krásný, mužný a je to hrdina. Film na pozadí legendy natočil režisér snímku Gladiátor, Ridley Scott. A koho jiného obsadit do role hlavního hrdiny než Russela Crowa? Příběh Robina Hooda znáš, je tedy možné přijít ještě s něčím novým, co diváka zaujme? Když se příběh pojme jako akční drama, tak ano. Tvrdý středověk, drsní muži, boje, krev, smrt. Ale i láska..

Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje

(animovaný / Jižní Korea / USA, 2009)
Režie: Mark A.Z. Dippé

3D poslední dobou hýbe nejen českými multikiny. Člověku by se až mohlo zdát, že co není 3D, není moderní. Po dokonalém Avataru přichází řada na celosvětově známého tlustého a neuvěřitelně líného kocoura Garfielda, který nade vše miluje jídlo. Jenže svět kreslených postaviček je ohoržen a vypadá to, že pokud v sobě kocour Garfield nanajde vůli a chuť pomoct, nejen svět kreslených postaviček, ale i svět komiksů bude zničen. Nasaď si 3D brýle, začínáme. Přichází Garfield 3D: Zvířecí jednotka zasahuje.

Noční můra v Elm Street

(horor / USA, 2010)
Režie: Samuel Bayer
Hrají: Jackie Earle Haley, Kyle Gallner, Thomas Dekker, Katie Cassidy, Donta Storey, Kellan Lutz, Clancy Brown, Rooney Mara

Kolikrát už to tu bylo? Noční můra v Elm Street. Ehm.. mockrát. Ale je to klasika a na nás milovnice hororu to pořád platí. Znetvořený zabiják Freddy Kruger je opět tady. Chce a bude se nenávistně mstít. Skupina teenagerů má jedno společné. Freddy je chodí děsit v jejich snech. Pokud jsou vzhůru, mohou se bránit. Co se ale stane, když usnou? A jak dlouho člověk vydrží nespat? Trailer slibuje pěknou lekačku, jak se na správný horor patří. Vem svého miláčka do kina, drž se ho pevně za ruku po celou dobu a raději se ho nepouštěj i po cestě z kina domů..

StreetDance 3D

(drama / VB, 2010)
Režie: Max Giwa, Dania Pasquini
Hrají: Charlotte Rampling, Eleanor Bron

Milovnice tanečních filmů se mají tenktokrát opravdu na co těšit. Je tu první taneční film v 3D! StreetDance 3D. Tanec, vášen, láska, spalující touha dokázat víc než ostatní. Když se všechny tyto ingredience smíchají, vznikne příběh, který tepe tanečním rytmem.

Příběh vypráví o dívce Carly. Ta chodí s charismatickým Jeyem. Společně tančí v taneční skupině, mají společné sny a plány. Jenže jak už to chodí, Jey Carly nečekaně opustí a její sny se tím hroutí. Rozpadá se i jejich společná taneční skupina. Náhle je tu na všechno sama a přesto silnější než kdy dřív. Musí přesvědčit skupinu, ale i samu sebe, že k vítězství na tanečním mistrovství UK Street Dance Championship je může dovést i ona. A nemá to dvakrát jednoduché. Tréninky taneční skupiny se po ztrátě jejich zkušebny odehrávají v luxusním studiu baletní akademie. Podmínkou ale je, že budou spolupracovat s jejími baletními tanečníky. Carly chce dokázat celému světu, že na vítězství opravdu má. A sílu jí dává právě tanec. Nebo nová začínající láska?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář