Spousta seriálů letos odvysílala svou poslední řadu, některé na druhou stranu pokračují dál. Prozkoumala jsem pro tebe, co nás po prázdninách čeká.

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Spousta seriálů letos končí, mezi nimi například i animovaná Futurama, seriál stanice History Channel The Bible (upřímně díky bohu za to :D ), historický seriál Borgiové, sitcom stanice NBC od tvůrců Glee The New Normal, nebo i seriál CSI: New York.


Seriál The New Normal od tvůrců Glee se nechytil a tak končí.

Glee to mělo nahnuté

Uprostřed příprav na natáčení páté série, s napsanými scénáři, se vším hotovým pro začátek natáčení na konci července, byla oznámena tragická zpráva: Cory Monteith, představitel jedné z hlavních postav, zemřel na předávkování drogami. Nebylo tak jisté, jak a jestli vůbec bude seriál pokračovat. Mluvčí televizní stanice FOX, na které seriál běží, ale uvedl, že neexistuje sebemenší důvod, proč by seriál nemohl běžet, jen s menším odkladem, a tak se s pokračováním muzikálového seriálu shledáme koncem září.


Do Glee se vrátí staré postavy, a můžeme se těšit i na několik nových.

První epizoda páté série se bude jmenovat Love, Love, Love, a bude jednou z dvou epizod k uctění Coryho památky. Tvůrci seriálu taky potvrzují, že se v seriálu dočkáme i varování před používáním drog, a nadnášejí možnou variantu, že Finn, kterého v seriálu Cory hrál, umře stejně jako on – na předávkování. Můžeme se taky těšit na několik nových postav, v čele se „zlodušským“ Adamem Lambertem.

Na podzim se vrátí 2 Broke Girls i OUaT

Šestnáctého září, dva týdny po zahájení školního roku, se na televizních obrazovkách objeví první část třetí série seriálu BBC One Sherlock, čtyřiadvacátého září se můžeme těšit na premiérovou epizodu třetí řady seriálu 2 Broke Girls, tři dny poté začnou hned dva seriály: Sedmá řada The Big Bang Theory, a pátá řada Glee.


Po roce a půl Sherlock vstal z mrtvých. Doslova.

V říjnu se můžeme těšit na premiéry nových epizod seriálů The Vampire Diaries (4. října), šest dní poté dobrodružného Arrow, dále šestnáctého října „duchařského“ Supernatural, a deset dní po něm i premiéry druhé řady sequelu k seriálu Sex ve Městě, The Carrie Diaries. ITV taky na podzim potvrdila premiéru druhé řady seriálu Broadchurch (v hlavní roli David Tennant a Olivia Colman). Na obrazovky se vrací taky seriál Once Upon a Time.


OUaT in Wonderland je Spin-offem k seriálu Once Upon a Time.

Fanoušci Doctora Who si musí počkat ještě rok

Na podzim nás sice čeká speciál k padesátému výročí a dokumentární speciál Adventures in Space and Time a na Vánoce tradičně speciální epizoda, ve které se s námi rozloučí jedenáctý Doctor v podání Matta Smithe a bude definitivně nahrazen Peterem Capaldim, na celou novou sérii si ale musí fanoušci kultovního britského sci-fi seriálu podle informací počkat až do roku 2014, osmá série by ale na rozdíl od té předchozí měla jít „najednou“, ne s půlroční pauzou mezi pátou a šestou (respektive sedmou) epizodou.

Čekání na osmou sérii a padesátivýroční speciál si ale můžou fanoušci Doctora Who a zarytí milovníci stanice BBC One krátit i jinak: jednak již výše zmiňovaným Sherlockem (kterýžto seriál píše stejně jako Doctora Steven Moffat), nebo například seriály The White Queen, novým řeckou mytologií inspirovaným seriálem Atlantis, nebo sitcomem Allo Allo.

Fans se těší na Carrie a Big Bang Theory

„Rozhodně si nemyslím, že bych se po čas čekání na Doctora měla nudit,“ směje se sedmnáctiletá Klára, „jednak toho budu mít tuny do školy, a jednak se vrací můj oblíbený Sherlock a Once Upon a Time, a taky se těším na nové epizody seriálu Continuum. Jsem určitě hodně zvědavá i na to, co BBC One předvede s Atlantis, protože podle popisu to zní hodně zajímavě,“ dodává.

Carrie Diaries
Carrie Diaries očekávají hlavně mladé slečny, které jsou zvědavé na Carriiny osudy v New Yorku.
zdroj: tvrage.com

„Letos jsem objevila seriál The Carrie Diaries, který mě hrozně nadchl a určitě se těším na další díly,“ přiznává se šestnáctiletá Marie a dodává, že se těší i na novou sérii Big Bang Theory: „Myslím si, že postavy spolu mají spoustu nevyřešených problémů, pro které by mohli tvůrci udělat místo právě v této sérii,“ říká.

Na sedmou sérii TBBT se těší i o dva roky starší Martin: „Big Bang Theory mě dřív nějak nebrala, ale když jsem se k ní loni zase nějakou náhodou dostal, došlo mi, kolik pravdy a ‚vědeckých vtípků‘ v tom seriálu je,“ říká a dodává, že jelikož studuje na náročné škole, na jiné seriály si moc času nenajde. O prázdninách prý ale rád skoukne třeba Supernatural.

Co běží i teď o prázdninách?

Pokud se nudíš i teď o prázdninách, můžeš si vybrat: běží „drogový“ seriál Breaking Bad (Perníkový táta), kriminálky Dexter, Perception, Burn Notice (Status: Nežádoucí), nebo Rizzoli and Isles (Vraždy na pitevně). Dál taky fantasy seriály Teen Wolf, True Blood nebo Under The Dome, „holčičí“ Pretty Little Liars, a novinářský Newsroom.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář