Jedno je docela jasné. Lidé už netráví tolik času ve společnosti a raději jsme zavření doma – alespoň to tak vyplývá z mého miniprůzkumu, který jsem udělala u svých kamarádů. To mi přijde jako velká škoda, protože je tolik aktivit, které můžeme dělat, i když je venku nečas. Třeba navštívení divadla – konkrétně muzikálů.

avatar

Laura

Jedno je docela jasné. Lidé už netráví tolik času ve společnosti a raději jsme zavření doma – alespoň to tak vyplývá z mého miniprůzkumu, který jsem udělala u svých kamarádů. To mi přijde jako velká škoda, protože je tolik aktivit, které můžeme dělat, i když je venku nečas. Třeba navštívení divadla – konkrétně muzikálů. A protože já na ně chodím velmi ráda, tak se s tebou podělím o přehled představení, která se budou hrát v příštích pár měsících.

Muzikál je jedinečná kulturní podívaná. Podívej se na seznam nejzajímavějších počinů pro tento rok!

Muzikál je jedinečná kulturní podívaná. Podívej se na seznam nejzajímavějších počinů pro tento rok!

Goya Music Hall

Jako první bych chtěla zmínit Goyu Music Hall na pražském Výstavišti, protože od 3. března do 22. dubna probíhají představení slavného muzikálu Les Misérables, v češtině Bídníci. V hlavních rolích se představí např. Marian Vojtko, Kateřina Boržová, Monika Absolonová, Marta Jandová a Michael Foret, kterého si můžeš pamatovat ze SuperStar. Vstupenky jsou rozděleny do pěti kategorií od 359 Kč do 699 Kč.

Divadlo Kalich

Kalich je sice menší divadlo, ale právě proto má takovou zajímavou komornější atmosféru. Nenech si ujít Johanku z Arku, nádherné představení, kde účinkovala Lucie Bílá a dostala za ní cenu Thálie. Dnes hraje Johanku Bára Basiková nebo Luica Šoralová. Před lety hrál roli Raimonda, přítele Johanky Petr Muk, jehož zpěv jsem milovala, tak jsem byla zvědavá, kdo se v této roli objeví. Jan Kříž ji pojal tak krásně, až mi z toho vyhrkly slzy do očí. Byl to zatím snad můj nejkrásnější muzikálový zážitek, vřele doporučuji. V programu najdete také Robina Hooda, další muzikál Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové, Krysaře nebo Osmý světadíl, ve kterém zazní největší hity slovenské skupiny Elán. Divadlo Kalich má speciální členský klub. Nejen že s kartičkou Yves Rocher máš slevu 10 % na všechna představení, ale také za každou koupenou vstupenku se ti na konto přičítají body, díky kterým máš slevu na další lístky.

Hudební divadlo Karlín

Z programu Hudebního divadla Karlín bych vyzdvihla kultovní český muzikál Noc na Karlštejně, představení původně od Andrewa Lloyda Webera Jesus Christ Superstar v hlavní roli pouze s Kamilem Střihavkou, který je v této roli nepřekonatelný a nakonec Carmen s Lucií Bílou. Vstupenky jsou rozděleny do šesti kategorií od 230 Kč do 700 Kč za VIP lóži.

Divadlo Broadway

26. února se s námi rozloučí muzikál Kleopatra, kterou ztvární Gabriela Gunčíková a Kamila Nývltová. Jedná se o sérii 40 představení, která proběhnou pouze v lednu a únoru, nepropásni šanci! Dále najdeme v programu divadla Broadway muzikál Kat Mydlář, pojímající o životě pražského kata ze 17. století nebo českou premiéru světové verze rockové opery Hamlet, která vychází na 22. března. Každý asi zná příběh dánského prince Hamleta, nyní v podání Janka Ledeckého.

Užitečné informace

Doporučuji si vstupenky kupovat s dostatečným předstihem, abys měla pěkná místa. Alespoň já si vždy představení lépe užiji z předních řad, kde vidím na zpěváky a scénu zblízka. Prodávají se vždy v pokladnách divadla nebo také přes sítě Ticketpro, TicketArt a Ticketportal. Z návštěvy muzikálu bych nedělala nějakou extra společenskou událost, ale přijde mi hezčí a vhodnější, když si dámy obléknou sukni a páni pěknou košili namísto džínů a mikiny. Dále si dej pozor, abys přišla včas. Jednou se mi stalo, že byla zácpa, dorazila jsem 10 minut po začátku představení a do sálu mě pustili až po přestávce. Přeji příjemné kulturní zážitky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář