První český HIT muzikál Děti ráje, jehož premiéra proběhla 14. Listopadu 2009 v Muzikálovém divadle Goja Music Hall na pražském Výstavišti, se dočkal poměrně kontroverzních ohlasů. Jedni kritici mluví o přemrštěnosti a trapnosti, druzí pak srší nadšením.

avatar

Katka Š.

První český HIT muzikál Děti ráje, jehož premiéra proběhla 14. Listopadu 2009 v Muzikálovém divadle Goja Music Hall na pražském Výstavišti, se dočkal poměrně kontroverzních ohlasů. Jedni kritici mluví o přemrštěnosti a trapnosti, druzí pak srší nadšením. O čem tedy muzikál Děti ráje je? Lákají tě hitovky osmdesátých let spojené s romantickým příběhem nebo si to raději necháš ujít?

Muzikál Děti ráje

Srandovní hitovky a scénař od Sagvana aneb nový muzikál Děti ráje.

Muzikál Děti ráje – české Mamma Mia?

Možná si řekneš, proč přirovnávat Děti ráje k muzikálu Mamma Mia. Jednoduše – oba jsou založené na romantickém příběhu a sérii legendárních a každému známých písní. Oproti hitům skupiny Abba (např. Dancing Queen, Knowing Me Knowing You, atd.) zazní v české verzi písničky Michala Davida nebo Františka Janečka. Celkem jich za představení můžeš slyšet třicet a většinu asi budeš znát – Nonstop, Největší z nálezů a ztrát, Decibely lásky, Pár přátel, Každý mi Tě lásko závidí a další.

Romantická zápletka

Co se týče příběhu, ten má muzikál Děti ráje opravdu poměrně jednoduchý. 80. léta, diskotéky jsou v plném proudu a největšími frajery jsou DJové Tom a Stanley (SagvanTofi, Lukáš Vaculík, Braňo Polák a Martin Zounar). Zamilovanému páru – beznadějnému romantikovi Michalovi (František Pytloun, Tomáš Löbl)) a Evě (Petra Doležalová, Michaela Sejnová) překazí jejich lásku intrikánka Kájina (Martina Cerhová, Hana Kubinová), Evina přítelkyně. Michal odjíždí do Austrálie a Eva se nechá sbalit šviháckým „dýdžejem“ Tomem.

Následuje přestávka a poté muzikál pokračuje v době po dvaceti letech. Eva (Míša Nosková, Šárka Marková) je rozvedená samoživitelka s osmnáctiletou dcerou Bárou (Tereza Aster Vágnerová, Genny Ciatti). Michal (Bořek Slezáček, Jan Kříž), čerstvý vdovec, se vrací z Austrálie. I on má závazek – osmnáctiletého syna Mickeyho (Michael Foret, Petr Poláček). Jak se říká, stará láska nerezaví, Eva a Michal zjistí, že se mají stále rádi a jejich děti se do sebe ke všemu zamilují. Muzikál Děti ráje tedy končí happy endem.

Kdo muzikál Děti ráje stvořil?

Scénáristou muzikálu Děti ráje je již zmíněný Sagvan Tofi, který si v něm zahrál i jednu z hlavních rolí. S úsměvem říká: “I když na konzervatoři tvrdili, že nějaký talent mám, tak jsem se dosud divadlu velice umně vyhýbal. Nechával jsem si to vlastně až na příležitost, až si to zkusím v muzikálu, který jsem sám napsal.”

Režii má na svědomí známý režisér Petr Novotný, který si na konto již připsal muzikál jako Jesus Christ Superstar, Bídníky nebo Miss Saigon.

Muzikál Děti ráje má v sobě od každého trochu – romantiku, humor, zábavu, nadhled i nostalgii. Pokud například tvoji rodiče trsali na diskotékách na písničky Michala Davida, můžeš je na tento muzikál vzít a udělat jim radost. Stará láska totiž nerezaví.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Vlasta

    Na muzikál jsem se těšila, ale veškerý dojem přebilo stašné klima v hale.Zřejmě z úsporných důvodů chybí klimatizace.Strašlivé horko, nedýchatelnost, to je vše , co jsem si z představení odnesla!!!.Řada lidí po přestávce odešla.Nedivím se, čekala jsem , kdo zkolabuje.Na představení jsem byla 4.6.2011 od 19h.Od pořadatelů je to nehoráznost.!!!!!!!!

  • Svatava Bendová

    Sagvan Tofi měl spásnej nápad že napsal tento muzikál.Michal David dodal ladnost v podobě svých hitů 80 let.Každý son má svou poentu a člověk se rád vrací do doby diskoték.Jeli jsme na tento muzikál z Ostravy ve 4 hodiny ráno.Prošli jsme něco památek po Praze a na závěr jsme měli opravdu třešničku na pomyslném dortu.Muzikál je svou jednoduchostí nádherný a máme v olánu s dcerou na jaře ještě jednou tento muzikál shlédnout.Nelituji a moc děkuji.Svatava

  • http://g-r-a-f-i-c-k-a.blog.cz Lada

    No, mně se zdá, že Mamma Mia a toto je docela dost odlyšné. V těch velkých věcech se docela dost spodobnují. Zápletka, ano.. Romantika? Ano..ale co třeba herci? :D Jiný jazyk, a jiná hudba, ale, je to všechno moc pěkné