Zajímají Tě muzikály? Znáš filmovou klasiku s názvem Angelika, u které mnoho ženských očí uroní slzu? Nyní máš opět možnost vidět muzikál Angelika, který měl premiéru v březnu roku 2007. Vrací se totiž opět na prkna Divadla Brodway. Tento původní český muzikál, zhudebněný Michalem Davidem, měl obnovenou premiéru 28. ledna tohoto roku.

avatar

Kristýna Gregorová

Zajímají Tě muzikály? Znáš filmovou klasiku s názvem Angelika, u které mnoho ženských očí uroní slzu? Nyní máš opět možnost vidět muzikál Angelika, který měl premiéru v březnu roku 2007. Vrací se totiž opět na prkna Divadla Brodway. Tento původní český muzikál, zhudebněný Michalem Davidem, měl obnovenou premiéru 28. ledna tohoto roku. Podrobnější informace včetně termínů představení najdeš v pokračování článku.

Muzikál Angelika

Muzikál Angelika

Na co se můžeš těšit a kde muzikál Angelika hrají?

Když zajdeš na muzikál Angelika můžeš se těšit na skvělou hudbu, báječné taneční vystoupení, vynikající herecké obsazení a také na krásné kostýmy. Muzikál Angelika je uváděn pražským Divadlem Brodway. Muzikál Angelika je zpracován jako vzpomínky Angeliky, která je nyní o 40 let starší a koupila si ateliér a některé rekvizity z natáčení. Nejdříve začne sama vyprávět a poté sleduje, jak se dříve vše odehrávalo a vzpomíná.

O čem muzikál Angelika je?

Když byla Angelika velmi mladá, odhalila spiknutí proti králi a byla kvůli tomu uvězněna v klášteře, ze kterého ji po dlouhých čtyřech letech vysvobodil její přítel Nicolas. Vyznal jí lásku, ale to se ovšem nelíbilo jejímu otci, který pořád opakoval jak je Nicolas chudý, a že se Angelika má provdat za hraběte De Peyrac. Při hádce ho Nicolas zabije a Angelika ho donutí utéct, sama se provdá za Peyraca, jak slíbila otci těsně před smrtí. Z původní nenávisti k němu se vyklube láska.

Netuší však, že má sokyni. Contoire úmyslně pozve na panství Payracovým jménem samotného krále, tomu se ovšem nelíbí, že Payrac je šťastnější a bohatší než on, proto si vymyslí, že Payrac je spiklencem ďábla. Angelika prosí krále o milost,ten ji ovšem dá podmínku, kterou nechce přijmout. Rozhodne se tedy s pomocí jejího přítele právníka, že požádá o pomoc pařížskou lůzu. Jejich náčelníkem je Nicolas… Jaké to vzbudí překvapení, je ochoten Payraca zachránit pokud se ho Angelika vzdá, z lásky na to přistoupí. Při záchraně jsou ovšem špatně informování a Payrac je na náměstí Gréve upálen.

Při útěku je Nicolas postřelen a umírá, jako by toho nebylo málo, do toho všeho se Angelice narodí dítě.

Po nějaké době se rozhodne vyměnit truhlu s jedem a úpisem spiklenců, kterou schovává od té doby co odhalila spiknutí, za sňatek s Filipem de Plessis-Belliéres, čímž se opět dostane mezi pařížskou šlechtu. Za dobře odvedenou službu pro krále jí je vráceno zabavené panství, kde najde Payraca. Ten však uteče, protože si myslí, že Angelika nyní patří králi.

Angelika je unesena vyslancem sultána, aby byla jeho hlavní ženou, jenže na to je Angelika moc hrdá, takže radši trpí, než aby se oddala sultánovi. Jedna z žen jí pomůže utéct. Na poušti ji najde Payrac, který celou dobu únosce sledoval. Po souboji s vyslancem odveze Angeliku v bezvědomí zpět do Francie…

Chceš vědět jak muzikál Angelika dopadne? Jestli bude Angelika s Payracem? Tak se rozhodně na muzikál Angelika zajdi podívat.

Nejbližší termíny představení – muzikál Angelika

12.2.2010 18:00
13.2.2010 14:00 a 18:00
14.2.2010 14:00
18.2.2010 18:00
19.2.2010 18:00
20.2.2010 14:00 a 18:00
21.2.2010 14:00
25.2.2009 18:00
26.2.2009 18:00
27.2.2009 14:00 a 18:00
28.2.2009 14:00

Vstupenky na muzikál Angelika, který uvádí Divadlo Broadway si můžeš koupit, nebo rezervovat na stránkách www.ticket-art.cz, ceny se pohybují od 150 Kč do 700 Kč.

V muzikálu Angelika se ti v hlavní rolích představí např.: Monika Absolonová, Josef Vojtek, Kamila Nývltová, Bohouš Josef, Vilém Čok, Bohuš Matuš, Tomáš Savka, Pavel Vítek, Ali Amiri a další.

Muzikál Angelika byl tvořen podle historického románu Angelika od Anne Golon.

Tým, podílející se na tvorbě a fungování muzikálu Angelika: Produkce – Oldřich Lichtenberg, Michal David a Ján Kováčik, Hudba – Michal David, Michel Magne, Libreto – Lou Fanánek Hagen, Scénář a režie – Jozef Bednárik, Choreografie – Libor Vaculík.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář