Miluješ kulturu a máš z ní pocit, že tě naplňuje? Dokážeš si představit, že bys svou zálibu spojila se svou profesí? Pak tě možná bude zajímat zákoutí moderování, které je zajímavé a přinese spoustu zajímavých zkušeností.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Miluješ kulturu a máš z ní pocit, že tě naplňuje? Dokážeš si představit, že bys svou zálibu spojila se svou profesí? Pak tě možná bude zajímat zákoutí moderování, které je zajímavé a přinese spoustu zajímavých zkušeností. Co moderování obnáší a jak poznáš, že se do téhle branže hodíš?

Láká tě práce moderátorky? Chceš komentovat největší kulturní a společenské akce? Zjisti, zda-li na to máš!

Láká tě práce moderátorky? Chceš komentovat největší kulturní a společenské akce? Zjisti, zda-li na to máš!

Vhodný hlas je základ

Pro moderování v rádiích, ale i jiných médiích, je zapotřebí vlastnit dobrý hlas bez zádrhelů. Vady řeči jsou pro moderování spíše nepřípustné. Většinou je požadován příjemný hlas, což si otestují při zkoušce v konkrétním médiu, kde se ucházíš. To otestují podle textu, který obdržíš a podle toho, jak si při mluvení budeš vést a jakým stylem daný text řekneš, tě ne/vyberou. To vše záleží na tvém projevu, který by neměl být příliš upjatý, strohý, ale také ne velmi „rozdováděný“. Tvůj projev by neměl postrádat vtip, přirozenost a případně také vhodnou improvizaci. Pokud cítíš, že máš dobrý hlas i projev, jsi na dobré cestě, aby ses věnovala moderování.

Stud musí stranou

Při moderování je zapotřebí zahodit všechen stud, který se v tvé řeči pozná. Zajisté tam tréma zpočátku bude hrát svou roli, což je pochopitelné, ale nesmí jí být příliš. Pokud se dáš na dráhu moderování, bude tě čekat komunikace s jinými lidmi a stud by v tuto chvíli mohl být velkou překážkou. Tohle ti nedělá problém? Prima. Máš další plus a otevřenou bránu k moderování.

Příjemný vzhled? Nejspíš určitě!

Moderování je často spojováno s příjemným a reprezentativním vzhledem zvlášť v případě moderování na určitých akcích. Ovšem vždy tomu tak být nemusí a záleží na konkrétních požadavcích určitého média. Přesto je faktem, že pokud ukážeš svůj moderovací um, příjemné vystupování a dokážeš, že na to opravdu máš, bude řešení tvého vzhledu tím posledním, čím by se zabývali.

Co moderování obnáší?

Moderování obnáší v podstatě to, co sis mohla výše přečíst. Dále je to také dostatečná pohotovost a rychlé reakce, které budou nutné v nečekaných situacích. Důležitým bodem je také kreativita a nápady – tedy především v rádiích, abys posluchače neunudila :-) . Je potřeba si uvědomit, že moderování sranda určitě není, ale na druhou stranu je to práce, v které nechybí nové objevování dalších zkušeností, styk s lidmi, hudbou a mnoho dalšího, což se odvíjí podle konkrétních médií. Pomoct ti může i kurz moderování, který je k dostání. Tam se seznámíš s technikou, kterou je potřeba ovládat. Dozvíš se mnoho zajímavostí, tipů a celkově tě na kurzu provedou moderováním od začátku až do konce.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář