Mátový kaviár, čokoládové špagety nebo tzatziki koule! Molekulární gastronomie známá z luxusních restaurací může ovládnout i vaše domácí vaření. Jak můžete začít experimentovat?

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Molekulární gastronomie u vás doma! Experimentujte a vydejte se na hrátky s jídlem

Fenomén a velký zážitek pro chuťové buňky

Molekulární gastronomie je novinka a fenomén, který si nemůže nechat uniknout nikdo, kdo miluje originální chutě a netradiční pokrmy. Tento moderní způsob přípravy jídel je chytrým propojením vědy a kulinářského umění. Různé postupy molekulární gastronomie umožňují jídlo kreativně přeskládat a třeba i změnit jeho skupenství a tvar. Jedním ze základních principů je spojování potravin, které se chuťově zajímavě doplňují, třebaže je společně na talíři běžně nevídáme. Za vskutku jedinečnými zážitky již nemusíte do luxusní restaurace, experimentovat můžete klidně i doma! Jak na to?

Svět kulinárních možností na dosah

Chcete i vy návštěvy a vaše okolí okouzlit pokrmy, které působí na všechny smysly? Dveře do světa molekulární kuchyně vám otevře u nás dostupná sada Cuisine R-Evolution kanadské společnosti Molecule-r. Ta obsahuje vše potřebné od nástrojů po potravinářské přísady, díky kterým se můžete vrhnout na přípravu takových jídel jako je mátový kaviár praskající v ústech, čokoládové špagety, citronová pěna nebo tzatziki koule! Přírodní látky ze zmíněné sady vám umožňují vyzkoušet tři techniky molekulární kuchyně, konkrétně sférifikaci, což je uzavření chutí do bublin praskajících v ústech, dále emulzifikaci pro vytváření barevných pěn a želírování, díky kterému si můžete vyzkoušet vytváření perel a ovocných či čokoládových špaget. Součástí sady je DVD s 50 recepty, inspirace vám tak rozhodně nedojde.

Molekulární sada R-Evolution

Užijte si exkluzivní koktejly

Techniky molekulární gastronomie zavítaly i mezi drinky, a proto si můžete doma vyrobit celou řadu exluzivních alkoholických i nealkoholických koktejlů. Zapomeňte na klasické mixování! Co třeba osvěžující mojito uzavřené v bublině, tequila s pěnou či Martini plné perel? Zábavná sada Cocktail R-Evolution obsahuje opět vše potřebné, co pro jednoduchou výrobu netradičních nápojů potřebujete. Na DVD je 30 receptů na míchané nápoje, vše je velmi podrobně a pečlivě vysvětleno.

Molekuly pro vaše potěšení

Všechny výše zmíněné sady zakoupíte na stránkách českého e-shopu Molecule-r, kde na vás čekají také samostatné sady k jednotlivým míchaným nápojům a další zajímavé soupravy molekulární gastronomie. Velmi zajímavá, nicméně bez osobní zkušenosti prakticky nepopsatelná sada, je Aroma R-Evolution. Jedná se o aroma vidličku a důkaz toho, že chuť je až třetí vjem jídla po zraku a čichu.

Zaujala vás molekulární gastronomie? Sada je originálním dárkem a způsobem, jak si snadno vyzkoušet základní techniky doma v kuchyni. V nabídce obchodu najdete také kuchařku plnou originálních receptů. Tak neváhejte, vaše chuťové buňky rozhodně nebudou zklamány.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář