Je logické, že vysokoškoláci prožívají dost stresu. Musí absolvovat zkoušky a sepsat práce včas a úspěšně. Ale že se mezi absolventy čím dál více rozšiřují duševní poruchy je celkem alarmující.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Mentální krize na vejšce je jako epidemie
Čím dál víc studentů se potýká s neškolpřiměřeným stresem

Pubertou to nekončí

Psychické problémy se velmi často objevovali u adolescentů ve věku 15-18 let. Ale jak to tak vypadá tak epidemie se šíří i mezi mladé dospělé ve věku 18-24 let. Asociace pro vysoké školy dělala průzkum a zjistilo se, že 95% ředitelů uvedlo, že se počet studentů s psychickými problémy zvyšuje a 70 % ředitelů dokonce uvedlo, že nárůst zaznamenali během minulého roku (nejen v rámci let). A tohle není jediná studie, která se snaží upozorňovat na psychické problémy u vysokoškoláků. V porovnání s třicet let starými studiemi se problémy absolventů enormně zvýšily. Před několika desítkami let se studium ukončovalo z takových důvodu pětkrát méně.

Nejen ženy trpí depresemi a úzkostmi!

Průzkum z roku 2012 uveřejnil, že za celou dobu sledování studentů, je rok 2012, rok s nejnižším počtem studentů, kteří se považují za emocionálně zdravé. A mladší průzkum z roku 2013 uveřejnil procenta mladých vysokých na univerzitách, kteří se přiznali k úzkostem a depresím. Nedopadlo to zrovna pozitivně, jelikož 57 % žen a 40 % mužů prozradili, že trpí velmi nepříjemnými úzkostmi. A 33% žen a 27% mužů prý trpěli takovými depresemi, že nebyli schopni normálního výkonu i u obyčejných činností. Emotivnější ženy jsou na tom sice o něco hůře, ale ani muži se problémům nevyhnuli.

A je to horší!

Bohužel se zjistilo, že od roku 1950 se počet vysokoškoláků, kteří spáchali sebevraždu, ztrojnásobil. Navíc se k vážným úvahám o sebevraždě, a to minimálně jednou za 12 měsíců, přiznalo 9,4 % studentů! Mladí dospělí se každým rokem oslabují, ale proč?

Příčiny? Sex, alkohol, spánek i jídlo

Samozřejmě, že je těžké dopřát si kvalitní spánek při náročném studiu, ale někdy je ho třeba! Nedostatek spánku může mít vážné důsledky a nahrazovat se musí! Velkým problémem jsou i poruchy s příjmem potravy, které také vzrůstají. Ale také alkohol! Pod vlivem alkoholu si ročně zařídí 2,8 milionů studentů (o kterých se to zjistí!). Ale hrozným číslem je 696 000 studentů ve věku 18-24let, kteří jsou ročně napadeni dalším opilým studentem. Ale také 97 000 studentů sexuálně napadených.

Nezamlčuj a rozmazluj se

Pokud uvidíš problém u sebe, nebo někoho druhého, nic nezamlčuj a nech si (jemu) pomoci! Jsou psychologové (i přátelé či rodina), kteří vědí, jak pomoci a správně zakročit. Když máš problém, neznamená to, že jsi problémová, ale především to, že je třeba ho řešit, než ti ublíží!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář