V poslední době se vyklubala celá hromada filmů, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Nudíš se, ale pořád tak nějak nevíš, na co koukat? Mám pro tebe několik žhavých tipů!

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Máš chuť na pořádný letní blockbuster?

Exploze, láska, vzrušení a zábava

Léto je pro filmový průmysl obdobím, kdy nezřídka vychází kasovní trháky, neboli tzv. blockbustery. U nich tvůrci a filmová studia už předem kalkulují s tím, že si na nich chtějí napakovat kapsy. Není na tom ale nic špatného, i takové filmy jsou fajn a pokud nebereš snímky až moc vážně, skvěle se u nich pobavíš. Nicméně i mezi hromadou akčňáků a animáků se čas od času vynoří film, který všem vyrazí dech, protože jeho úspěch nikdo nečekal.

Jedním z takových počinů je bezesporu Hvězdy nám nepřály. Ve filmu září Shailene Woodley a Ansel Elgort, u hodně napínavého příběhu se budeš chvílemi smát, jindy zas budeš mít co dělat, abys nezačala brečet. Láska je celým filmem protkána jak zlatá nit a překonává jeden problém neobyčejných teenagerů za druhým.

Smích z české kotliny

Velmi mě mrzí, že na kvalitní české filmy se neprávem často zapomíná. Lidé dávají v kině přednost americkým snímkům s neporovnatelně větším rozpočetm a občas se ani není čemu divit. Receptem některých českých režisérů je obsazení pár známých tváří, vytáhnutí několika klišé a oprášení stokrát opakovaných vtipů. Doporučuji ti podívat se na světlou výjimku v podobě filmu Vejška s Tomáš Vorlem ml. a Jiřím Mádlem. Zapomeň na teenagerské komedie z amerických kolejí, tenhle kousek má opravdu hodně dobrý smysl pro humor a pohled na svět, který jednou pozná či pozná každý vysokoškolák. Semináře a přednášky nahrazují kalby a sex, ale také poučení do života. Povinnost pro každého studenta, třebaže jsou zrovna teď prázdniny.

Určitě bych nezatracovala ani stokrát proklínané Babovřesky 2. Celá ČR si roky ujíždí na Slunce senu a Babovřesky 2 jsou tím nejlepším z rukopisu Zdeňka Trošky. Sama jsem byla svědkem toho, jak u tohohle filmu brečeli smíchy i lidé, kteří ho předtím nazývali největší ptákovinou pod sluncem. Zapomeň teda na hodnocení ostatních a film si pusť. Dost možná tě překvapí. Místy je sice trapný, ale takovým sympatickým způsobem.

Na co kouknout s přítelem?

Po lásce teenagerů a českém humoru to chce něco jiného a tím jiným je pořádná akce plná výbuchů a speciálních efektů za miliony babek. Jasně, podívej se třeba hned na Transformers: Zánik! Michael Bay si uletává na explozích a v boji Autobotů, Dinobotů a Deceptikonů rozhodně plameny nechybí. Hlavní roli navíc obsadil Mark Wahlberg, který je film od filmu čím dál tím vic sexy. No a přítele zase třeba zaujme mladičká Nicola Peltz.

Transformers: Zánik

Kino pod palcem

Ve filmovém světě je stále co objevovat, o tom není třeba diskutovat. Další hromadu čerstvých filmů můžeš zkouknout na Kinotrip.cz, kde je velmi snadné vybrat si film dle aktuálního rozpoložení. Jako milovnice filmové tvorby musím říct, že tento rok je velmi povedený, a to před sebou máme ještě premiéry takových pecek jako je Sex Tape, Želvy Ninja, Expendables: Postradatelní 3 či německé komedie Fakjů pane učiteli.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář