V posledním rozhovoru odpověděl na 10 otázek Aik Murczechy, kterého určitě znáš díky množství zajímavých videí, které na YouTube atakují v součtu hranici 10 milionů zhlédnutí. Co Aik zrovna chystá a proč chtěl dát pusu Rytmusovi?

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

Pokud Aika přece jenom neznáš, doporučuji sledovat jeho oficiální Facebook, na kterém máš možnost sledovat všechny novinky, které se kolem něj točí – a že jich doopravdy většinou není málo.

„Mám dost nápadu,“ tvrdí v čerstvém rozhovoru Aik Murczechy

Snažím se vždy přinést nějaké poselství

1) Ahoj Aiku, už nějaký čas je venku tvůj film o Facebooku, což byl také tvůj prakticky největší projekt? Myslím si, že právě teď je vhodná doba celý tenhle projekt zhodnotit. Jak jsi spokojený s reakcemi a vyplatil se čas, který si do projektu vložil?

Při tvorbě tohoto filmu jsem počítal s tím, že nebude mít takovou sledovanost, jako krátké scénky. Je to přeci jen delší dílko. Ale v tuto dobu jsem velice překvapen a spokojen, protože hodně fanoušků to považuje za nejlepší tvorbu ode mě a film má skvělou sledovanost a to především od diváků, které to může inspirovat, takže ano, půl roku tvrdé práce na tomto filmu se mi vyplatilo a neměnil bych. Dostávám dost vzkazů, že to lidi skvěle motivuje ke změně své životosprávy, takže jsem nadmíru spokojen :-) . Jen mě mrzí, že se do tvůrčího týmu nezapojilo víc lidí, protože by se to celé dalo vytáhnout ještě na vyšší úroveň.

2) Co nabídne pokračování Závisláka na Facebooku a vážně si myslíš, že jsme u nás v ČR na životě pod modrým pruhem až tak závislí? Máš už nějaký termín, kdy bude pokračování online?

Pokračování se bude zaměřovat na jiné, závažnější problémy této závislosti. Avšak bude tentokrát „koukatelné“ i pro ty, co závislostí nijak netrpí, narozdíl od prvního závisláka, který zaujmul spíše ty, co se na FB hodně pohybují, tudíž pochopili všemožné narážky. ČR je na tom se závislostí na FB téměř na dně světového žebříčku, což je velice smutné. Točit by se to mělo ideálně Březen – Duben 2013.

3) Tvojí tvorbu chápu často jako prostředek k vyjádření tvých myšlenek a parodování aktuální situace a zajímavých témat. Plánuješ si videa v dnešní době dopředu, nebo je to u tebe vždy o momentálním rozpoložení a nápadech?

Jak kdy. Mám témata vyplívající ze situací, které mě zrovna napadnou. Pak problémy přátel, mé problémy, aktuální dění v ČR, či čistě vyloženě vymyšlené scénáře. Pokaždé je to něco jiného. Ale snažím se do toho vždy vnést nějaké poselství :-) .


Aik má na kontě také vtipnou parodii na poslední film s Jamesem Bondem.

Filmařina je stále numero uno!

4) Lidé tě můžou znát z různých televizních show. Do jaké míry jsi bral talentové soutěže vážně? A stále toužíš dát pusu Rytmusovi tak, jak si se o to už jednou pokusil :-) ?

Talentové soutěže jsem bral spíš jako takový „hec“ a recesi. Je to výzva, zkusit si to tam zvládnout před takovým davem a televizními kamerami. Nejsem zrovna namyšlený egocentrický boreček, takže to pro mě bylo plno stresu. Ale na druhou stranu mě strašně zajímal ten pocit, jaké to je, stát tam jeden proti všem. S Rytmusem to byla pouze vtipná sázka, ale byla legrace a to je pro mě to nejdůležitější :-) .

5) Video, ve kterém jsi v bodech představil sám sebe, je přece jen už staršího data. Změnil se nějak poměr tvých ambicí, pokud jde o video, hudbu, moderování a další aktivity? K jakému cíli směřuješ?

S moderováním jsem to dříve necítil tak silně, ale postupem času jsem při aktuální sezóně zažil takové okamžiky, že mě moderování plesů a různých akcí láka ještě daleko více, pač cítím, že i tam můžu dle reakcí přinést něco silně osobitého :-) . Na hudbu bohužel není moc času a šla dost bokem, ale filmařina je stále numero uno! Věřím, že jednou budu mít více financí a takový tým, abych všechnu tvorbu zvládal dostatečně a bude toho pak daleko víc :-) .

6) Prostředí anonymního internetu a popularita jsou vždy výsledkem různých útoků od méně či více sprostých haters. Jak ty bereš tuhle formu kritiky a jsou takové útoky časté? Tvůj web byl nedávno hacknut.

Dříve to bylo lepší :-) . To jsem haters prakticky neznal. Nechci být divákům naobtíž. Každý si může vybrat, jestli na mé videa bude koukat nebo ne. Bohužel dnes už se najde plno frajírků, kteří si na mě snaží honit své ego. Ale pořád to naštěstí neni tak zlé. Co mě na haterech štve ale nejvíce, je, že své názory prosazují ve svém okolí. Pak mě vždy mrzí, když se třeba na nějaké oslavě poznám s lidmi, kteří se mi omlouvají, že na mě měli negativní názor. Prý netušili, že jsem tak „v pohodě“. A to se stává čím dál tím častěji. Nevím, zda-li je to skutečně tím pomlouváním, či něčím jiným, ale tohle mě skutečně dost trápí a přemýšlím, jak to změnit.

7) Udržet si online popularitu déle než po nějakou krátkou dobu je v dnešní rychlé době dost těžké. Dovedeš si představit, že bys ze dne na den skončil, nebo bereš to vše už jako nějaký závazek ke všem, kteří tě sledují?

Jak se to veme. Dávám si teď takovou pauzičku. Tvoření videí je pro mě skvělá zábava, ale zadarmo to nejde dělat navěky. Mám dost nápadů na pořady, filmy, scénky, které bych ale bez sponzorů neutáhl, takže se teď bohužel více věnuji své práci a na točení už neni tolik času, co dřív. Ale když se zadaří, mohl bych v brzké době potěšit fanoušky nějakým pravidelným týdenním pořadem.

8) Jak moc sleduješ další české a zahraniční tvůrce vtipných videí? Je někdo, koho v tomhle oboru u nás doopravdy uznáváš a necháváš se třeba i inspirovat?

U nás neznám nikoho, kdo by tvořil hlubší příběhové scénky, ale bude to spíš tím, že já takové lidi moc nevyhledávám, abych se neinspiroval. Abych si zachoval vlastní tvůrčí potenciál, nechci být ovlivňován tvorbou ostatních. Chci stále přinášet něco absolutně nového, co pochází pouze z mé hlavy.

9) Jsme přece jen server pro holky a dost z nich si pamatuje boom, který způsobil tvůj seriál SEXPERTI. Jak to s ním vypadá do budoucna a jak jsi na tom momentálně ty se vztahy?

Já a vztahy :-) . Dřív jsem dělal takovou tu typickou klukovinu, že jsem se pokaždé zakoukal do té největší manipulátorky. A věřil jsem, že je to láska. Ale teď už jsem rozumnější a chápu, že u dívky jde skutečně hlavně o srdce a její povahu, čímž se dneska řídí málokdo a tak musím téměř každý den někoho utěšovat z rozchodu. Proto bych čtenářkám popřál, ať se nenechají zmást vzhledem, ale hledají spíše „spřízněnou duši“. Stojí to za to.

10) Mockrát děkuji za rozhovor a pokud chceš, můžeš závěrem našim čtenářkám sdělit vše, co tě jen napadne.

Holky, holky, přeju hodně štěstí do vztahů a do života obecně. A doufám, že vás potěší, když teď poprvé oznámím, že je to týden, co jsem absolvoval další sexpertování v ulicích a pracuju na novém díle. Bude opět dost trapasů, ale není to lehké, protože bývalý parťák už mě nepodpořil a tak se celý koncept musel trochu změnit, tudíž doufám, že mě podpoříte a když se bude líbit, mohli by se SEXPERTI zas rozjet! Žijte blaze a též děkuji za rozhovor :-) .

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Klárka

    No jestli Sexperti zas začnou, bude to parádička:-) řikala jsem si, že by to bylo divné, abys s tim jen tak seknul, když se to teprve rozjíždělo. Já ti fandim strašně moc a mrzí mě, jestli tě prudí hejtři, ale to prostě musíš ignorovat. Závist je zlá věc:-) Minulost máš za sebou nelehkou, parťák tě opustí, blondýna ti zlomí srdce, ale ty se stále nevzdáváš a bojuješ dál! Jsi novodobý rytíř a to na tobě strašně moc obdivuju!