Matt Smith se v seriálu Doctor Who objevil poprvé 1. ledna 2010, jeho první „celou“ epizodu vysílala BBC One 3. dubna 2010. Po čtyřech letech teď Matt v seriálu končí.

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Loučení s jedenáctým Doctorem, Matt Smith končí

Velká změna

Matt Smith nahradil Davida Tennanta v roce 2010, po odvysílání speciálu The End Of Time. Spolu s jeho příchodem se změnil nejen vzhled TARDIS, ale mimo jiné i hlavní scénárista – Russel T Davies v seriálu skončil a přenechal své místo Stevenu Moffatovi, který již předtím několik epizod napsal. Po čtyřech letech v seriálu, kdy Matt Doctorovi získal přibližně třicet milionů fanoušků, teď oznámil, že končí.


Takhle se jedenáctý Doctor objevil v seriálu poprvé.

Jsem hrdý na to, čeho jsme dosáhli

Svůj odchod Matt ohlásil v sobotu večer, na internetu se oficiální prohlášení jak jeho, tak tvůrců seriálu, objevilo v neděli brzo ráno. „Doctor Who byla nejúžasnější zkušenost, kterou jako herec mám, a za to vděčím obsazení, celé partě lidí, co se kolem Doctora pohybuje, a především fanouškům. Jsem neuvěřitelně vděčný všem lidem, kteří každý den pracovali až do padnutí, jen aby realizovali všechny elementy té show a dostali tak Doctora až k divákům. Spousta z nich se stala mými dobrými přáteli a já jsem neskutečně hrdý na to, čeho jsme za ty čtyři roky dosáhli, ale když přijde váš čas, tak musíte jít a Trenzalore volá,“ řekl Matt ke svému odchodu ze seriálu.

„Každý den, každou epizodu, mě Matt Smith překvapil: jak mluvil, jak se otočil na podpatku, nebo udělal něco vtipného nebo mě najednou rozplakal, prostě jsem nikdy nevěděl, co přijde dál. Doctor může být klaun nebo hrdina, často najednou, a Matt zvládnul oboje výborně. A i přes všechen tlak spojený s něčím tak velkým, jako je Doctor Who, je jedním z nejmilejších, nejpracovitějších lidí, které jsem měl někdy tu čest znát. Cokoli jsme na něj hodili – někdy doslova -, jeho chování vždy dokázalo, že jemu to za to stojí,“ řekl Steven Moffat, autor posledních třech sérií seriálu.

Jenna-Louise Coleman, představitelka Doctorovy současné společnice Clary, se vyjádřila takto: „Nedokážu si představit být v show bez Matta jako mého Doctora, jak mě drží za ruku, opravdu. Měla jsem vážně kliku, že jsem každý den mohla pracovat s tak kreativním, úžasným, chytrým a milým přítelem. Ale on teď odchází a já jsem připravená chytit za ruku dalšího Doctora tak, jako za ni chytil on mě.“

Výročí, Vánoce a pak konec

Seriál Doctor Who 23. listopadu tohoto roku oslaví výročí padesáti let a přípravy výročního speciálu jsou tak v plném proudu. Po boku Matta si v něm zahraje i jeho předchůdce David Tennant, potom představitelka společnice devátého a desátého Doctora Billie Piper, a britský herec John Hurt, jehož úděl mimo ten, že bude hrát zapomenutou regeneraci Doctora, zatím není známý.

Podle informací BBC One by se měl Matt naposledy objevit ve vánočním speciálu, který se začne natáčet už v červenci, a který bude posledním dílem před začátkem osmé série, jejíž vysílání začne příští rok. Jméno představitele dvanáctého Doctora bychom tak měli znát už velmi brzy. A zatím… zatím mají fanoušci seriálu spoustu prostoru a času ke spekulacím ohledně toho, kdo Matta nahradí, a kdo bude vlastně John Hurt.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář