Jsem ve věku, kdy už začínám pomalu přemýšlet o tom, jak začít bydlet samostatně – pokud možno tedy s přítelem. Při pohledu na ceny bytů v Praze se mi ale zdá, že budu do smrti bydlet u rodičů. Existuje nějaké řešení?

avatar

Gabriela Procházková
Ve světe blogů jako ryba ve vodě.

Interiér dřevostavby se nemusí lišit od běžného domu z cihel.
Interiér dřevostavby se nemusí lišit od běžného domu z cihel.

Hitem v bydlení jsou dřevostavby

Především mladé páry a rodiny nemají většinou příliš financí na velké bydlení. Řešením jsou dřevostavby, které jsou opravdovým hitem v bydlení. Proč? Protože jsou cenově dostupné, doba jejich stavby je mnohem kratší než u běžného domu a jsou velmi variabilní. Na své si přijdou i příznivci designu, protože většina projektů vychází z přírodních motivů, ale i tak si neodpustí některé moderní prvky a tvary. Dřevostavby už dávno nejsou jen nějaké chatrče z trámů, staly se z nich plnohodnotné domy pro rodiny a lidi, kteří si umí spočítat náklady. Půjčka na bydlení je dostupná, když má člověk přesný přehled o tom, kolik ho dům vlastně bude stát a má jistotu, že se stavba nebude neustále prodlužovat tak, jak je tomu v případě běžných projektů z cihel. Ze dřeva se tvoří rychle, vše je vlastně jen taková předem připravená skládačka.

Interiér nemusí být ošizený

I v domě z přírodních materiálů mohou být uplatněny poslední trendy v interiérovém designu. Ostatně kontrast mezi dřevem a například kovem působí velmi zajímavě. Palubky vyrobené z masivního dřeva jsou skvělým podkladem například pro moderní chromový stůl se sklem, který může být středem obývacího pokoje a lákat na sebe pozornost návštěv. Rohové sedací soupravy, jenž jsou k vidění zde, už jen dodají celé místnosti pohodlí a výsledkem je obývák jak lusk. Není zapotřebí žádný další nábytek a hromada skříní tak, jak si to pamatují naše babičky. Obdobným způsobem může člověk postupovat při zařizování všech dalších místností, kreativitě se meze nekladou.

Můj dům, můj hrad

Popravdě už se doopravdy těším, až si začnu zařizovat bydlení. V první řadě by to určitě neměl ale být stres, ze kterého se vyklube hypotéka na 100 let a dům, který se jen rozpadá. Bydlení lze vymyslet chytře a už jen vhodným výběrem dokážete uspořit ohromné částky. Ladění interiéru je pak velmi milou záležitostí, což snad potvrdí každá žena.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Diana Reichmannova

  Já si myslím, že dnes existuje spousta levných alternativ klasického bydlení. Super jsou třeba takové ty mobilní domky. Nebo nedávno jsem například četla, že se dají k bydlení předělat i takové ty přepravní kontejnery. Ty také nejsou nijak drahé. Co vím, tak u nás se dají sehnat třeba od https://www.profitexgroup.com/

 • Kamil Štrof

  To já jsem nedávno po prarodičích zdědil malý dům, takže naštěstí žádné velké investice řešit nemusím. Nerad bych však o dům přišel,a tak řeším, jak si jej nejlépe právně pojistit. Podle mě je v tomhle ohledu nejlepší založení svěřeneckého fondu přes https://www.alphacitizen.com/cs/

 • Petra Lehká

  My jsme s přítelem také sehnali poměrně levný pronájem bytu. Sami tomu moc nerozumíme, tak jsem se obrátili na https://www.psn.cz/property/pronajem-bytu , kteří nám našli byt, který se pro nás perfektně hodí. Není přehnaně velký a je na dobrém místě takže je to ideální.

 • Kamilovo

  To my jsme s přítelkyní vyřešili předražené bydlení tak, že jsme se přestěhovali do garsonky po babičce v jednom menším městě ve středočeském kraji. Sjednali jsme si akorát menší úvěr na jeho rekonstrukci přes https://www.burinka.cz/uver-bez-zajisteni/ , jinak však máme náklady minimální.

 • Juraj Liška

  Moc dobře si pamatuji, když jsme s přítelkyní sháněli naše první bydlení. Nakonec nám nezbylo nic jiného, než si pořídit starší byt, který jsme si postupně zrekonstruovali. Ze všeho nejvíc tam bylo potřeba udělat nové podlahy, protože ty původní vypadaly otřesně. Nakonec jsme si tedy od https://www.floor-experts.cz/produkty/laminatova-podlaha/ nechali udělat laminátové podlahy, protože ty v té době vyšly nejlevněji.

 • jindrich424

  Dřevostavby už dávno nejsou jen nějaké chatrče z trámů, staly se z nich plnohodnotné domy pro rodiny a lidi, kteří si umí spočítat náklady. Jedním z nákladů je zvedání dřevěných prvků jeřábem na místo. O to se velmi zajímám. Také o dřevostavbě uvažuji. Hodně zajímavého jsem toho však vyčetl také tady Dík za zajímavý podnět.

 • Vlastimil Bůček

  Jojo, dřevostavby jsou jako forma levného bydlení naprosto skvělé. Celkem zajímavou alternativou jsou ale například i obytné a sanitární kontejnery. Něco takového, jako nabízí třeba tady: https://www.pegascontainer.cz/cz/kategorie/obytne-a-sanitarni-kontejnery.aspx

 • KamSsa1 .

  My jsme si přítelkyní koupili na vesnici jeden malý starý domeček, který byl k mání opravdu za pár korun. Samozřejmě je na něm však potřeba udělat nějaké opravy. Už mám domluvené lešení od https://www.scaserv.cz/ a na jaře s rekonstrukcí začneme.

 • Morynec

  Dobrý den, to je skvělá zpráva, také jsme uvažovali o stavbě, dneska ale není jiná varianta než ta hypotéka a nechceme se s přítelkyní vázat, přeci jen člověk nikdy neví co se mu stane zítra. Ale na druhou stranu když se podívám na ty krásné již postavené baráčky třeba tady tak mě to hodně láká!

 • Laura Nováková

  My celý byt zařídili díky http://nabytek-bydleni.hyperinzerce.cz/.
  Je to sice bazar, ale když hledáte, jsou tam pěkné kousk :)