Jsem ve věku, kdy už začínám pomalu přemýšlet o tom, jak začít bydlet samostatně – pokud možno tedy s přítelem. Při pohledu na ceny bytů v Praze se mi ale zdá, že budu do smrti bydlet u rodičů. Existuje nějaké řešení?

avatar

Gabriela Procházková
Ve světe blogů jako ryba ve vodě.

Interiér dřevostavby se nemusí lišit od běžného domu z cihel.
Interiér dřevostavby se nemusí lišit od běžného domu z cihel.

Hitem v bydlení jsou dřevostavby

Především mladé páry a rodiny nemají většinou příliš financí na velké bydlení. Řešením jsou dřevostavby, které jsou opravdovým hitem v bydlení. Proč? Protože jsou cenově dostupné, doba jejich stavby je mnohem kratší než u běžného domu a jsou velmi variabilní. Na své si přijdou i příznivci designu, protože většina projektů vychází z přírodních motivů, ale i tak si neodpustí některé moderní prvky a tvary. Dřevostavby už dávno nejsou jen nějaké chatrče z trámů, staly se z nich plnohodnotné domy pro rodiny a lidi, kteří si umí spočítat náklady. Půjčka na bydlení je dostupná, když má člověk přesný přehled o tom, kolik ho dům vlastně bude stát a má jistotu, že se stavba nebude neustále prodlužovat tak, jak je tomu v případě běžných projektů z cihel. Ze dřeva se tvoří rychle, vše je vlastně jen taková předem připravená skládačka.

Interiér nemusí být ošizený

I v domě z přírodních materiálů mohou být uplatněny poslední trendy v interiérovém designu. Ostatně kontrast mezi dřevem a například kovem působí velmi zajímavě. Palubky vyrobené z masivního dřeva jsou skvělým podkladem například pro moderní chromový stůl se sklem, který může být středem obývacího pokoje a lákat na sebe pozornost návštěv. Rohové sedací soupravy, jenž jsou k vidění zde, už jen dodají celé místnosti pohodlí a výsledkem je obývák jak lusk. Není zapotřebí žádný další nábytek a hromada skříní tak, jak si to pamatují naše babičky. Obdobným způsobem může člověk postupovat při zařizování všech dalších místností, kreativitě se meze nekladou.

Můj dům, můj hrad

Popravdě už se doopravdy těším, až si začnu zařizovat bydlení. V první řadě by to určitě neměl ale být stres, ze kterého se vyklube hypotéka na 100 let a dům, který se jen rozpadá. Bydlení lze vymyslet chytře a už jen vhodným výběrem dokážete uspořit ohromné částky. Ladění interiéru je pak velmi milou záležitostí, což snad potvrdí každá žena.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • jindrich424

  Dřevostavby už dávno nejsou jen nějaké chatrče z trámů, staly se z nich plnohodnotné domy pro rodiny a lidi, kteří si umí spočítat náklady. Jedním z nákladů je zvedání dřevěných prvků jeřábem na místo. O to se velmi zajímám. Také o dřevostavbě uvažuji. Hodně zajímavého jsem toho však vyčetl také tady Dík za zajímavý podnět.

 • Vlastimil Bůček

  Jojo, dřevostavby jsou jako forma levného bydlení naprosto skvělé. Celkem zajímavou alternativou jsou ale například i obytné a sanitární kontejnery. Něco takového, jako nabízí třeba tady: https://www.pegascontainer.cz/cz/kategorie/obytne-a-sanitarni-kontejnery.aspx

 • KamSsa1 .

  My jsme si přítelkyní koupili na vesnici jeden malý starý domeček, který byl k mání opravdu za pár korun. Samozřejmě je na něm však potřeba udělat nějaké opravy. Už mám domluvené lešení od https://www.scaserv.cz/ a na jaře s rekonstrukcí začneme.

 • Morynec

  Dobrý den, to je skvělá zpráva, také jsme uvažovali o stavbě, dneska ale není jiná varianta než ta hypotéka a nechceme se s přítelkyní vázat, přeci jen člověk nikdy neví co se mu stane zítra. Ale na druhou stranu když se podívám na ty krásné již postavené baráčky třeba tady tak mě to hodně láká!

 • Laura Nováková

  My celý byt zařídili díky http://nabytek-bydleni.hyperinzerce.cz/.
  Je to sice bazar, ale když hledáte, jsou tam pěkné kousk :)