Prázdniny jsou již za polovinou, ale mnoho z nás stále čeká balení na letní dovolenou, odjezd za odpočinkem a novými zážitky. Společníkem na cesty by vám měla být kvalitní kufr. Podle čeho zavazadla vybírat a lze sehnat kvalitu za rozumnou cenu?

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Léto v plném proudu a vám stále chybí kvalitní kufry na dovolenou?

Klasický stres s balením

Dovolená by rozhodně neměla být zdrojem stresu, ale při balení všeho potřebného to tak rozhodně nevypadá. Vše začíná nelehkým rozhodováním, co si s sebou vzít. Teprve až při balení na poslední chvíli zjišťujeme, že náš cestovní kufr má k ideálu daleko. Když nechybí volné místo, zasekává se zip a kolečko, když jsou v pořádku rozměry, chybí nám zase praktické zavazadlo splňující přísné limity palubního zavazadla. Starý kufr vám může přidělat celou řadu starostí, stejně jako bez rozmyslu zakoupený kousek z nejbližšího supermarketu. Jak na výběr spolehlivého kufru v časové tísni a jaké parametry rozhodně nepřehlížet?

Na poslední chvíli

Pochopitelně by bylo lepší, kdybyste kufr vybírali nějaký čas před dovolenou, nicméně to není vždy možné. Pozitivní zprávou však zůstává, že i na poslední chvíli můžete snadno pořídit kvalitní kufr za rozumnou cenu. Trn z paty vám vytrhne obchod Delmas. Cestovní zavazadlo objednáte pár kliky na e-shopu a následně si ho necháte doporučit do 24 hodin. Nechce se vám čekat? Stačí navštívit jednu z kamenných prodejen Delmas v Praze a odnést si kufr hned domů. Vše rychle a bez složitého řešení. Skladem na vás čeká široký sortiment kvalitních kufrů Samsonite a dalších ověřených výrobců, kteří jsou zde i pro hodně náročné cestovatele. Bez ohledu na to, jak často cestujete, byste měli zakoupení kufru chápat jako investici do vlastního klidu a pohodlí.

Podle čeho vybírat?

Vsadit na kvalitní a prověřenou značku je v případě nákupu cestovního zavazadla skvělý krok. Moderní kufry ověřených výrobců jsou často lehké, odolné a v neposlední řadě praktické. Důkazem je American Tourister, synonymum pro prvotřídní cestovní zavazadla s historií od roku 1933. Kromě parametrů a krásného designu překvapuje značka i dostupnou cenou. Hledáte-li funkční zavazadla na libovolné cesty, budete spokojení. Dalším tipem a zajímavou novinkou jsou kufry March. Tato společnost byla založena bývalým ředitelem společnosti Samsonite, což se velmi pozitivně promítá do kvality kufrů, které March vyrábí a nabízí za opravdu atraktivní cenu. V porovnání s jinými zavazadly stejné kvality jsou kufry March až třikrát levnější, což z nich dělá žhavého kandidáta na výhodnou koupi před odjezdem na dovolenou snů.

Šťastnou cestu

Čím lépe se na dovolenou připravíte, tím méně věcí vás může zaskočit. Řešit v zahraničí pořizování kufru, protože ten starý cestu do cílové destinace nepřežil, je zbytečná ztráta času. Vybavte se spolehlivými zavazadly před odjezdem a užívejte si chvilky relaxace plnými doušky.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • kristýna ryglová

    My jsme vloni poprvé letěli letadlem, tak jsem sháněla nějaký kufr a pěkné cestovní kufry jsem našla na https://bagalio.cz/cestovni-kufry-na-koleckach . S kufrem se cestuje daleko lépe, než s cestovní taškou. V létě poletíme k moři určitě zase letadlem.

  • Kamil Štrof

    Tak zítra nám to letí. Kvalitní kufry jsme měli připravené už dlouho, spíše nám však nebylo jasné jak vlastně kufr správně označit. Četl jsem o tom, kolik kufrů se ročně aerolinkám ztratí a docela mě to vylekalo. Naštěstí jsem se na http://jacestovatel.cz/media/jak-oznacit-kufr-do-letadla dočetl o tom, že je super vložit poznávací kartičku do voděodolné folie, což by mohlo možnost komplikace značně snížit.