Nový rok už je tady a spolu s ním se samozřejmě můžeme těšit i na spoustu novinek. Co si pro nás přichystali filmaři a spisovatelé na letošní rok? A na jaké koncerty se můžou těšit hudební fanoušci?

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

S každým rokem přichází další a další věci, na které se můžeme těšit, ať už jde o kulturní události, jako jsou koncerty, divadla a výstavy, nebo „jen“ o nové filmy či knížky, které budou letos vydané. Na co se ale můžeme těšit letos?

Kulturní novinky: na co se můžeme těšit v roce 2014?

Koncerty, výstavy atd.

Hudební maniaci si letos přijdou na své – už čtyřiadvacátého ledna se v Praze poprvé ukáže zpěvák Michael Bublé, šestnáct dní poté nás v O2 aréně čeká jedna z nejočekávanějších hudebních událostí: koncert dirigenta, skladatele a držitele Oscara za celoživotní dílo roku 2007 Ennia Morriconeho, den po něm rovněž v O2 aréně zahrají angličtí Depeche Mode. Dále se letos můžeme těšit na Robbie Williamse, Justina Timberlakea nebo na rockovou skupinu Nine Inch Nails.


Americká rocková skupina Nine Inch Nails vystoupí v pražské O2 aréně 20. června.

Ani divadla letos nezahálela. Od třináctého ledna do jedenatřicátého března 2014 se v Divadle Kalich můžeš podívat na inscenaci španělského Dona Quijota, od třiadvacátého ledna do poloviny května také na muzikál Johanka z Arku. Pro velký úspěch se taky od konce ledna do dvaadvacátého června bude znovu hrát muzikál Pomáda.


Divadlo Kalich: Pomáda

Co se výstav týče, Národní Galerie představí výstavu Vivat Musica!, která bude přístupná ve Veletržním paláci od 24. dubna a centrum současného umění v Praze DOX představí fotografie čínské básnířky a fotografky Liu Xia – více informací najdeš přímo na stránkách galerie (http://www.dox.cz/cs/vystavy/ticha-sila-liu-xia). Nicméně za sebe se těším nejvíce na výstavu Tim Burton a jeho svět, která bude k vidění v Domě U Kamenného zvonu od sedmadvacátého března, kdy se uskuteční její vernisáž, kde bude přítomen i sám Burton, do osmého srpna 2014.

Novinky v kině

Rok 2014 se nese v duchu knižních a komiksových adaptací. Od šestnáctého ledna se můžeš v kině podívat na film Zlodějka Knih, americko-německou adaptaci stejnojmenné knihy Markuse Zusaka. V únoru potom přijde do kin americké drama s Kate Winslet v hlavní roli, The Labor Day, a adaptace stejnojmenné knihy Vampýrská Akademie (jako by těch upírů už nebylo dost). O měsíc později uvidíme upíří drama s Tomem Hiddlestonem a Tildou Swinton, a těšit se můžeme i na další americko-německý film, romantické drama Pompeii, o pár dní později i na premiéru očekávané adaptace knihy Divergent.


Trailer – Only Lovers Left Alive

No a jak už jsem řekla, rok 2014 se nese v duchu knižních a komiksových adaptací, a tak se kromě remaku Godzilly můžeme těšit na dalšího Kapitána Ameriku, druhý díl filmu Amazing Spider-Man, DALŠÍ X-meny, adaptaci povídek bratří Grimmů Maleficent, na kterou se těším jako malá holka už jen proto, že tam hraje Angelina Jolie a Peter Capaldi, a těšit se můžeme (a já se těším) i na očekávanou adaptaci knihy Hvězdy Nám Nepřály od Johna Greena, který se podílel i na psaní scénáře a potvrdil, že prakticky všechny dialogy jsou shodné s těmi v knize. V červenci nás čekají komiksoví Strážci Galaxie a na konci roku přijdou do kin předposlední Hunger Games a poslední Hobit.

Na co se můžou těšit knihomolové?

Knížek vyjde letos fakt hodně a jistě si vyberou všichni. Já osobně se těším hned na několik, které bych tady ráda vyjmenovala: Poslední díl Nástrojů Smrti od Cassandry Clare, který v Angličtině vyjde v květnu, čili tuším, že na překlad si počkáme tak do listopadu, další díl The Bane Chronicles (v Čechách zatím nevychází) od stejné autorky a také první díl její nové série The Magisterium, který ponese název The Iron Trial (Železný soud). Taky na knížku Uninvited spisovatelky Sophie Jordan, která by měla být prvním dílem stejnojmenné série. Moje romantická část se potom těší na knížku We Were Liars od Emily Lockhart, nebo například na To All The Boys I’ve Loved Before od autorky Jenny Han. A já se divím, kam pořád jdou všechny moje peníze… :D

Co ty? Na co se nejvíc těšíš v letošním roce? Co tě naopak tak nějak nezajímá?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář