Kreslených postavy byly doposud známé pouze zpracováním Disneyho kresby. Nyní je tu příležitost ukázat tyto pohádkové postavy v úplně jiném světle.

avatar

Klára Mikulášová
Provokativní prozaička i příležitostná milenka poezie a Edith Piaf.

Mění se před očima!

Každá z nich, ačkoliv se mohla zdát jako pevně stanovená postava s typickými charakterovými vlastnostmi, se pomocí jediného obrazu jejího reálného profilu může doslova proměnit před očima. Přesně to se povedlo uskutečnit umělci jménem Jirka Väätäinen; od animovaných kreseb se propracoval k detailnímu uspořádání charakteru postav do reálného obrazu.

Ariel

Ariel from The Little Mermaid
Ariel from The Little Mermaid
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Dcera mořského krále; slané dno lemuje korálový zámek, jí přísluší krása celého pokolení. Díky lákadlu svých patnáctin se konečně mohla vynořit nad hladinu a prohlédnout si lidský svět. Jakmile tak učiní, je ten správný čas pro její zachycení. Tady je; reálná podoba Ariel. Husté, mírně sestříhané vlasy tvořené jemnými vrstvami prstýnků po stranách. Perfektní voděodolný makeup, který může lecjaká sladkovodní konkurence závidět!

Šípková Růženka

Aurora from Sleeping Beauty
Aurora from Sleeping Beauty
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Dlouhé vlasy, které jsou namísto jemnosti obohaceny o obohatý objem. Oslnivý lesk blond vlasů ledabyle stočené dovnitř účesu obohacený o čelenku, která elegantně odkazuje na kvalitní kompozici temena její lebky. Krátká ofina v čele dodává na patřičné identitě půvabu. Stejně tak jako šaty s retro límečkem. Lícní kosti jsou hodny samotné královny.

Kráska

Belle from Beauty and the Beast
Belle from Beauty and the Beast
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Plachý pohled určený zvířeti, svému pánu. Jemné náušnice svou barvou ladící k šatům a mašli této slečny přidává dojmu skromnosti. Obočí malíř empaticky vymodeloval opracované, zvýšené znázorňující patřičné udivení. Výrazně plné rty se snoubí s bílým chrupem. Karamelové vlasy dokreslují její osobnost, v jiné barvě by jistě nevynikla tak dobře.

Popelka

Cinderella
Cinderella
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Přemítá. V očích se jí zrcadlí pohled vyplněný smutkem. Vidina monotónního života působící v přízemní společnosti, která jí charakterem nesahá ani po kotníky. Její dobrota by se mohla přepočítávat na veškerou snahu, kterou působí na svou nevlastní matku s jejími dcerami. Krása propojená s dobrou duší, ta jí vskutku sluší. Jemnost rukou bílé kůže, její takt, různorodá barva vlasů a prakticky uzpůsobený účes pro každodenní starosti… Sní o lepším životě, na který dojde, jen si musí počkat ještě pár stránek…

Esmeralda

Esmeralda from the Hunchback of the Notre-Dame
Esmeralda from the Hunchback of the Notre-Dame
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Variace barev graduje na pravé čokoládové intenzitě. Její svéráznost je zvýrazněná vášní, která jí obklopuje po celém jejím obvodu coby nadpřirozená aura. Svádí pohledem, úsměvem, zachyceným gestem… Bohaté lokny způsobují rozpuštění stínu kakaových bobů, jež se svou vůní vsáknou až ke kořínkům jednotlivých pramenů jejích vlasů.

Jane

Jane from Tarzan
Jane from Tarzan
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Hrdince pověstné svou náklonností k opičímu spřízněnci nepochybně patří portrét krásných Disney postav, aby obživla. Její pohled se soustřeďuje, vyčkává, ale nepřekvapí ji už nic, jen lehce oddychuje. Je vyrovnaná, avšak v jistou chvíli, kdy se to od ní čeká, připravená do akce. Tenhle portrét dodává Jane na větší vnitřní rovnováze a podvědomě uklidňuje její strach. Její look je uzpůsoben situačně místu, kde se pohybuje.

Jasmine

Jasmine from Aladdin
Jasmine from Aladdin
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Její křivky by jí mohla závidět leckterá žena, a nejen ta. Tahle kráska rozhodně nepatří do sekce Kost a kůže, a právě proto působí tak přitažlivě. Její křivky jsou svůdné se všemi patřičnými náležitostmi. Havraní vlasy jsou ledabyle spletené do jednoho neuspořádaného copu. Šperky, jimiž je ozdobené její tělo, hrají zlatavými barvami kompatibilními s barvou její kůže. Barva topu společně s kalhotami tvoří výborný kontrast s hřejivou barvou kůže. Uhrančivý pohled prozrazuje vášeň, v níž je skryta.

Megara

Meg Megara from Hercules
Meg Megara from Hercules
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Provokativní, především svá, vyloženě čeká na příležitost vystřelit si z opačného pohlaví. Po špatných zkušenostech, co má za sebou; upřímně, kdo by se divil? Umělec zachytil cynický pohled okořeněný pobaveným smíchem mířeným na okolí. Kdyby mohl, vyprodukuje jed, aby se dostálo toho upřímného Od ucha k uchu. Oproti řeči těla, pravá ruka si zahrává s představou si s někým pohrát, levá k sobě pomocí známého gesta láká možné „oběti“ svých her. Má dobrou postavu, bohaté lokny, roztodivný účes s provokativně vyvýšenou oháňkou a zvláštně uzpůsobené trvalé.

Pocahontas

Pocahontas
Pocahontas
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Znázorňuje pocit nebezpečí? Výhrůžky? Jakoby chránila své stádo a odkazovala na své schopnoti; kvalitní uzpůsobení postavy, mrštnost, vyrovnanost ducha? Těžko říct, čím si dokáže sjednat respekt dřív. Pozornost zaručeně upoutá její obličej a s ním spojená mimika, očekávající další kolo souboje. Kdyby se dalo přidat ještě pár pohybů do tohoto obrazu, nervózně by oddechovala a snažila získat si čas pro další jednání. V rychlosti přesýpá tok svých myšlenek a snaží se vybrat ten nejlepší způsob, jak se vypořádat s komplikovanou situací. Elegantní pohyb znázorňuje půvabné narovnání se po předchozím skoku.

Rapunzel

Rapunzel from Tangled
Rapunzel from Tangled
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Pro jejich délku malíř nemohl popsat celý obvod jejích vlasů, ledaže by nastavil další plátno. Nádherné vlasy nejsou jedinou prioritou této slečny. Gesto odkazující na velikost a kvalitu jejích vlasů sice ovládá většinu jejího oslnění, ale ten lišácký pohled, bez něj by to zkrátka nebylo ono. Nádherná průprava odstínu zelené jejímu oku dodává patřičnou jiskru. Značí průbojnost, hledá akci. Nerada by zůstala na jednom místě. Byla by ten typ člověka, kterému by slušelo, ikdyby její hlava nebyla tak notně poseta prameny vlasů. I oholená by zkrátka vypadala skvěle.

Sněhurka

Snow White
Snow White
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Barva kůže se drží její teoretické pohádkové části; znázornění světlé je více, než uspokojivé. Konstrast s tvářemi oplývající studem a zamilovaností zároveň… Je hektická. Vypadá, jakoby zahlédla prince a matně hledala vhodná slova pro jeho oslovení. Z pozice rukou se zdá, že je nevyrovnaná a není si tak úplně jistá svým názorem. Co se jí honí hlavou? Propočítává hranice krásy, protože právě nyní zjistila, že poznala někoho, kdo proboural přízemní teorie o půvabu.

Uršula

Ursula from the Little Mermaid
Ursula from the Little Mermaid
zdroj: facebook.com/JirkaVinse

Jak se říká, to nejlepší nakonec. Elegantní pohyb prostořeké Uršuly podmořský svět vyšťavuje do patřičné velikosti. Její plné křivky se bohatě postarají o pozornost, kterou si nepochybně získá v jakékoliv společnosti. Jakmile se někde objeví, vždy si toho všimnou. A je jí také slyšet. Úsměv značí veškeré plány pohrávající si myšlenkou někomu pěkně znepříjemnit život.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář