Sportovní boty jsou pravděpodobně nejdůležitější fitness vybavení, které budete kupovat, takže je důležité, vybrat ten správný pár. Existují velké rozdíly v tom, jak různá sportovní obuv podporují Vaši nohu.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Sportovní boty jsou pravděpodobně nejdůležitější fitness vybavení, které budete kupovat, takže je důležité, vybrat ten správný pár. Existují velké rozdíly v tom, jak různá sportovní obuv podporují Vaši nohu. To znamená, že to rozhodně není dobré pro vaše nohy, pokud budete hrát squash nebo tenis ve stejných sportovních botách, které používáte například pro běhání. Bohužel, 65% rekreačních sportovců – zejména sportovkyň – žen, nosí špatnou dámskou obuv na zvolený sport. Boty na trénink jsou nejdůležitější fitness vybavení, které si budete muset koupit, jak jsem napsala výše a na každý sport radím vyměnit, můžete tím předejít zranění.

Když fitness, tak ve správné obuvi

Sportovní boty jsou nejdůležitější fitness vybavení

Tenis a squash obuv

Je důležité, když hrajete sporty s raketou, jako je tenis nebo squash, vybrat boty speciálně pro tento účel. Při těchto sportech provádíte mnoho ze strany na stranu pohybů a například v běžecké obuvi nebudete mít správnou stabilitu. Sportovní boty na tenis a squash jsou těžší a tvrdší než běžecké boty, protože oblast pro prsty je uzpůsobena na stop-a-běž akce. Pohodlí by mělo být vaší prioritou číslo jedna, a proto je důležité měnit sportovní obuv často.

Trenérky aerobiku

Fitness boty jsou ideální pro aerobik, protože kombinují flexibilitu, podporu a odpružení, které absorbovat dopad a sníží náraz na nohy.

Běžecké boty

Běžecké boty jsou skvělé pro běh a jen pro běh. Jsou velmi flexibilní, což umožňuje nohu ohýbat a napínat pomocí každém kroku, ale nejsou vhodné pro sporty, jako je tenis, při kterých se předpokládá, že se budete odrážet bočně. Je opravdu důležité, abyste měli přesnou velikost vašich běžeckých bot, aby vyhovovaly typu vaší nohy. Pokud jsou příliš malé, mohou způsobit puchýře a zčernání nehtů.

Chůze a boty na turistiku

Chůze je skvělý způsob, jak zvýšit úroveň svých aktivit, ty odvážnější z vás se mohou prochodit až k pěší turistice. Oba způsoby jsou dobré pro vaše srdce a plíce, jsou to nízko-zátěžové aktivity, takže nesou menší riziko zranění.

Pro krátké procházky v městských oblastech nebo nenáročný venkov, vše, co potřebujete, jsou dobré, pohodlné dámské boty, které nezpůsobí puchýře. Kožené boty s mírně vyvýšenou patou a prodyšným svrškem, jsou dobrou volbou. Vydáváte-li se pěšky pravidelně, můžete investovat do páru vhodných lehkých turistických bot. Ty dají vašim nohám a kotníkům podporu a jsou i vodotěsné. Při vysokohorské turistice v obtížném terénu, jsou kvalitní turistické boty nezbytné.

Rozhodně doporučuji vybírat mezi značkovou obuví. Obuv Nike jistě splní náročné funkční požadavky a navíc vypadají skvěle!

Chcete se přesvědčit? Na YouTube reference jsou dostatečné.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář