Slavíš teď v blízké době narozeniny? Už se těšíš na oslavu konce školního roku? Nebo chceš jen pozvat pár kamarádů na letní grilování? Právě teď je ta nejvhodnější doba, kdy uspořádat párty. Sluníčko svítí, pozdě se stmívá, do prázdnin zbývá už jen něco málo přes měsíc… Dobrých důvodů, proč párty pořádat je spousta.

avatar

Eva
Zajímavý článek je jako příběh plný napětí.

Slavíš teď v blízké době narozeniny? Už se těšíš na oslavu konce školního roku? Nebo chceš jen pozvat pár kamarádů na letní grilování? Právě teď je ta nejvhodnější doba, kdy uspořádat párty. Sluníčko svítí, pozdě se stmívá, do prázdnin zbývá už jen něco málo přes měsíc… Dobrých důvodů, proč párty pořádat je spousta. Ale jak na to?

Pokud jsi mladší, řídí se uspořádání zajímavé párty úplně jinými pravidly. Pojď jim přijít na kloub.

Pokud jsi mladší, řídí se uspořádání zajímavé párty úplně jinými pravidly. Pojď jim přijít na kloub.

Kde, kdy a pro koho?

Místo, čas a počet lidí jsou ty nejdůležitější věci. Pokud máte velký dům nejlépe se zahradou, je to jednoduché. Jestli bydlíš v menším bytě, zkus se domluvit s kámoškou, třeba mají zahradu její rodiče. Můžeš si pronajmout i nějaké veřejné prostory, třeba ve volnočasových centrech, ale počítej s tím, že to bude dost drahé.

Jak vybrat hosty?

Párty můžeš mít jen na odpoledne a večer, jestli ti to ale vaši povolí, mohou u tebe hosti přespat. Nepotřebuješ deset postelí! Když bude opravdu teplo, můžete přespat pod širákem nebo se naskládáte na zem. Ono se toho stejně moc nenaspí. Výběr hostů je hodně důležitý. Řiď se svými prostorovými možnostmi. Pozvi své spolužáky, kamarády mimo školu, nebo třeba řekni, ať každý pozvaný přivede jednoho, ostatním neznámého hosta. Skvěle se tak seznámíš s mnoha dalšími lidmi. Dej ale pozor, aby pozvaní byli přibližně stejně staří, a aby si každý měl s někým co říct.

Zábava a občerstvení

Hosté jsou pozvaní, teď ještě vymyslet, čím se budete bavit. Existuje spousta společenských her, které nemusí být nudné. Zkus aktivity, ty si můžeš i sama vyrobit. Možná znáš i hru „čokoláda“. Hází se kostkou, a komu padne šestka, obléká si šálu, čepici, rukavice a příborem jí čokoládu. Až padne šest někomu dalšímu, musí se vyměnit. Za pěkného počasí si zahrajte vodní bitvu, to je vždycky velká sranda. Bavit se můžete třeba u karaoke či si večer vyprávět hororové historky.

Od tyčinek po koktejl

Samozřejmě ke každé párty patří jídlo a pití. Chipsy a oříšky vymyslí každý, chtělo by to něco originálnějšího. Co třeba nápadité jednohubky, ovocný salát nebo domácí tiramisu. Jednoduchých receptů jistě najdeš spoustu. Můžete grilovat, a to nejen klobásy, ale i steaky, zeleninu, ryby. Kup různé limonády, namíchej vlastní koktejly, připrav ledový čaj, fantazii se meze nekladou. Určitě je lepší mít více druhů občerstvení, aby si každý vybral.

Vychytávky

Co takhle uspořádat tematickou párty. Je jedno, jestli bude filmová, americká nebo snad v retro stylu, každopádně vždy to bude perfektní zážitek. Řekni hostům, ať přijdou v kostýmech a k jídlu připrav též něco tematického. Vyhraj si s pozvánkami. Jistě, že pozvání můžeš vyřídit telefonem nebo přes Facebook, ale barevné obálky určitě potěší víc. Nezapomeň uklidit! Aby ti vaši povolili i další oslavu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Karolína Novotná

    Já jsem v létě uspořádala velkolepou párty. Slavila jsem 20. narozeniny, takže bylo potřeba to pořádně oslavit. Pozvala jsem 20 kamarádů a jedlo se, pilo a jelikož jsem se rozhodla pro pronájem aparatůry od https://rental.economic-service.cz/pujcovna-aparatury/ , tak jsme mohli i tancovat a zpívat. Ještě do teď všichni vzpomínají, jak se oslava vydařila.

  • Josef Devátý

    No, my už doma několik takových party zkoušeli pořádat a můžu vám říct, že nejhorší byl vždycky ten úklid. Teď naposledy jsem to ale udělal tak, že jsem si přes tento firemní katalog http://www.trhpoptavek.cz/ našel firmu na úklid a ti ten nepořádek po večírku uklidili za mě. Jak to tak vidím, tak to takto budu dělat i v budoucnu.

  • Ivana Navrátilová

    Tak to třeba u nás tyto prázdniny hodně “frčí” grilovací party. Už jsme jich tento rok uspořádali asi 6. Můj manžel si grilování dokonce natolik zalíbil, že by si s sebou rád vzal gril na dovolenou. Bohužel ten, co máme na zahradě je dost velký, takže nejspíš na dovolenou koupíme třeba něco takovhého: https://www.grilguru.cz/casusgrill-eco-friendly-instant