Francouzský DJ a producent, který okupuje hitparády, měl pořádně dlouhou cestu za úspěchem. K dnešnímu dni spolupracoval s takovými hvězdami jako je Akon, Britney Spears, Lil Wayne, Fergie či Madonna. Jeho skladba Memories s Kid Cudim se pravděpodobně stane letošním summer hitem, a proto je dobré si říct, kde se David Guetta vůbec objevil a jaké byly jeho začátky.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Francouzský DJ a producent, který okupuje hitparády, měl pořádně dlouhou cestu za úspěchem. K dnešnímu dni spolupracoval s takovými hvězdami jako je Akon, Britney Spears, Lil Wayne, Fergie či Madonna. Jeho skladba Memories s Kid Cudim se pravděpodobně stane letošním summer hitem, a proto je dobré si říct, kde se David Guetta vůbec objevil a jaké byly jeho začátky. Asi ani ty by si neřekla, že David Guetta už dávno oslavil čtyřicáté narozeniny!

Držitel ceny Grammy a velké hromady DJských cen jezdí se svou show po celém světě.

Držitel ceny Grammy a velké hromady DJských cen jezdí se svou show po celém světě.

Jak to začalo aneb životopis ve zkratce

David Guetta se narodil 7. listopadu 1967 v Paříži. Lásku k hudbě si vybudoval již v útlém věku, třebaže jeho otec byl restauratér. Jako teenager se David Guetta začal učit hudebnímu řemeslu a postupně si osvojoval umění DJingu. Už v 17 letech začal vystupovat jako jeden z hlavních DJ na pařížské diskotéce Broad Club. Zprvu pouštěl výhradně populární fláky, takže si velmi rychle vybudoval poměrně širokou základnu fanoušků, kteří se na jeho vystoupení těšili. Hudební styl house objevil až v roce 1987, kdy poprvé ve francouzském rádiu uslyšel píseň Jackmaster Funk od Farley Keitha. První kolaborace s hip-hopovým umělcem vznikla v roce 1990, kdy spolupracoval s francouzským raperem Sidney Duteilem.

Začátky velké slávy

V roce 1994 vypustil David Guetta svůj první song Up & Away, který se okamžitě stal klubovým hitem. O rok později začal David Guetta organizovat vlastní parties, ze kterých se časem staly doslova kultovní společenské večírky. V roce 2001 založil Guetta se svým kolegou vydavatelství Gum Productions a do hudební produkce se začal pořádně opírat. Jeho prvního alba s názvem Just a Little More Love se prodalo přes 300 tisíc kopií. Dalším zlomovým albem je jednoznačně Pop Life z roku 2007. Právě toto album katapultovala Davida Guettu do přehrávačů milovníků taneční hudby po celé Evropě. Ústřední píseň Love Is Gone dosáhla na první příčku amerického tanečního žebříčku.

Jedna láska

Čtvrté studiové album One Love vyšlo sice skoro už před rokem, ale přesto nás David Guetta zásobuje novými videoklipy a skladbami, které můžeš slyšet na každé větší párty. Hity reprezentované skladbami jako je například Sexy Bitch s Akonem či Memories s Kid Cudim vychytrale kombinují elektronickou hudbu, hip-hop, R&B a další styly. Právě to je ten důvod, proč se David Guetta stal tak oblíbeným Djem a producentem, se kterým spolupracují nejlepší a největší hudební stars.

Zajímavosti

Kolem Davida pochopitelně koluje hodně méně i více známých informací. Koukni na ně!

 • David Guetta má 2 děti ve věku 3 (Angie) a 6 let (Tim Elvis).
 • David miluje ze všech letních destinací nejvíc Chorvatsko a Ibizu.
 • Denně pošle Davidovi své demo (zpěv, skladbu apod.) okolo 1,5 tisíce lidí.
 • Jako DJ investuje do svého technického zázemí stovky tisíc Kč měsíčně.
 • Miluje hraní pro malé množství lidí stejně tak jako hraní pro dav o 20 tisících lidech.
 • Jako DJ hraje pouze z CDček, nepoužívá vinily. Preferuje kvalitní MP3 ripy.
      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Martin

  Dneska byl :)

 • Čečetka.89

  nevíte někdo, kdy by měl bejt zase v čr? – minule jsem si ho nechala utéct