Na pálení čarodějnic bys určitě neměla sedět doma a dívat se na televizi. Tak kam toho 30. dubna vyrazit a pořádně zapařit?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Kam zaletět na čarodky?

Filipojakubská noc

Ačkoliv už nejsi malé dítě, které by se oblékalo jako čarodějnice a běhalo kolem zapálené vatry, i tak existuje způsob, jak se skvěle v ono magické úterý 30. dubna bavit. Nejenže se odreaguješ a vyblbneš, ale taky můžeš potkat nové lidi. Navíc, když je druhý den ten státní svátek a nemusí se tak do školy nebo zaměstnání, tato příležitost přímo zve k nějakému tomu paření. Takže kam vyrazit, abys jen nesmrděla od kouře a špekáčků?

Čarodějáles

Pokud jsi z Brna nebo jeho okolí, rozhodně bys neměla váhat a automaticky zamířit na největší párty, která se odehraje právě na čarodějnice. Jde o čarodějáles, který se koná už pošesté. Tento ročník, který se bude v Brně na Riviéře, se mihnou například Wanastowi vjecy, Blue effect, Koffin kats, Gangs of lolitas,… Takže si to honem zapiš do diáře a pozor, začátek je už ve tři odpoledne.

Čarodějáles
Music akce v Brně

Čarodějnice na hrad!

Dalším místem, které bys mohla navštívit, je hrad Kunětická hora. Tady je program také velmi bohatý a je zaměřený jak na dospělé, tak menší. Uvidíš tu například – vystoupení Petr Bende a band, ohňovou show, David Coller a band a o půl jedenácté se můžeš těšit na ohňostroj. A pokud bys snad měla chuť, můžeš si nechat pomalovat obličej nebo se povozit na koni.

Kuňka
Tak tady se letos odehraje Let čarodějnic pod Kunětickou horu.
zdroj: vyletnik.cz

A pokud by ti snad hrad nebyl dost, zamiř na zámek a to do Choltic. V zámeckém areálu se tu odehraje pořádná československá diskotéka a hlavně, pokud si sestavíš správný tým, můžeš tu vyhrát velkou Zámeckou kýtu a basu piv!

Choltice
Choltické čarodějobraní
zdroj: zamekcholtice.cz

Rádio RockZone

I v Praze můžeš natrefit na pořádnou akcičku. A přesně tou je čarodějnický freezone rádia RockZone. Najdeš ji v Praze 1 v Rock Café. Vstup je zdarma. A na co se vlastně můžeš těšit? Objeví se tu Venefica, X-Left to die a Fire. Takže to tu bude pěkně žít!

Čarodějnice a stavění májky

Jelikož bezprostředně po čarodějnicích je tu první máj, lze tyto dvě události spojit dohromady. A přesně tak to vyřešil Spolek za veselejší Střížkov v Praze 9. Akci, která se tu bude konat, budou doprovázet Two Hearts Pub Band a už v devět hodin tě tu čeká ohňostroj!

Čarodějnice
Čarodějnice a stavění májky v jednom
zdroj: veselejsi-strizkov.cz

Skleněná koule

Pokud bys zatoužila vyrobit si babské ucho nebo dokonce křišťálovou kouli na věštění, měla bys na čarodějnice zamířit do Sklářské krčmy. Obsluhovat tě tu bude Mrakomor a tradiční zapálení ohně bude pomocí pyrotechnických efektů. Vstup je volný a zajímavá akce v Lindavě může začít!

Lindava
Sklenářská krčma se promění na krčmu Čarodějnickou
zdroj: ajetoglass.com

Šibenice pro čarodějnice

Tematická akce, ve které bude na hranici čarodějka, se bude konat na Šibeničním vrchu v horském areálu, kde je největší srub ve střední Evropě. Od sedmi hodin se tu bude grilovat a ke všemu bude hrát živá hudba. Určitě je to také způsob, jak dobře strávit čarodějnice.

Šibeniční vrch
Akce zaměřená na pálení čarodějnic podle tradice
zdroj: sibenicnivrch.cz

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář