Při výběru rodinné dovolené se hledí nejenom na to, abychom zde byli spokojeni, ale také na to, aby nás takový pobyt nevyšel na nijak výrazné částky.

avatar

Michaela Němečková
Trpí internetovou prokrastinací, proti které chce jednou bojovat!

Kam na levnou rodinnou dovolenou?

V tomto směru je samozřejmě dobré začít už ve chvíli, kdy prohlížíme ceníky cestovních kanceláří. Pokud totiž půjdeme cestou last minute zájezdů, tedy těch na poslední chvíli, můžeme snadno ušetřit i několik desítek procent. A to hlavně v závislosti na obsazenosti letadla a hotelu, stejně jako v závislosti na tom, jak se blíží termín samotného odjezdu. Čím je blíže, tím jsou ceny nižší a tedy slevy výraznější.

Zkuste i levnější destinace

Samozřejmě že s cenou souvisí i to, kam konkrétně se chystáte. Pokud vám záleží na každé stokoruně, rozhodně není dobrou volbou vyhledávat drahé destinace, jako je Maroko, nebo SAR. Naopak lepší volbou je vyrazit východnějším směrem. A to buď do Turecka, nebo i do Bulharska. Obě dvě jsou pro letošní sezonu spjaty s poměrně příznivými cenami. Tak neváhejte a oddychněte si v Bulharsku, a to bez obav z toho, že byste snad nebyli spokojeni s nabídkou služeb. Tato země se už natolik změnila, že vyhovuje i náročným evropským turistům. A jaké jsou nejoblíbenější destinace? Rozhodně:

 • Slunečné pobřeží
 • Zlaté písky
 • Varna
 • Sozopol

Berte jenom nejnutnější věci

Samozřejmě většina zájezdů je koncipována jako letecké, s all inclusive stravováním. V rámci letní sezony tak skutečně stačí jenom pár věcí, které si vezmete s sebou. Ideální letní oblečení, plavky, ale třeba i stylové spodní prádlo, které se bude dokonale hodit pod vaše letní šaty. A ty jsou dokonalou volbou v rámci večerních příjemných procházek, kdy budete moci navštěvovat i četné obchody nejenom se suvenýry a nakoupit si tak zajímavé věci. A co se právě ve zmíněném Bulharsku vyplatí? Mohou to být kusy koženého oblečení, ale stejně tak různé zajímavé dekorační rukodělné výrobky. Ve zmíněném Turecku je to zase koření, nebo cukrovinky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Juraj Liška

  No, jestli pro vás můžu mít jeden tip, tak příště zkuste cestovní pojištění vybírat podle nějakého srovnávače. Většinou to tak totiž výjde o něco levněji. Já například už dlouho používám tento https://www.hyperfinance.cz/pojisteni/cestovni-pojisteni/ a spokojenost. :-)

 • Kamil Štrof

  S rodiči jsme většinou jezdili do Bulharska, kde jsou ty ceny oproti ostatním dovolenkovým destinacím přecejen o trošku nižší. Letos však jedu na dovolenou s přítelkyní, a tak zvolíme spíše Řecko, kde jsou prý moc krásné pláže. Zrovna jsem přes https://www.insiacare.cz/cestovni-pojisteni-kratkodobe/ udělal cestovní pojištění a za pár dní vyrážíme.

 • Josef Devátý

  No, my letos klasicky vsázíme na Chorvatsko. Tam se dá užít moc pěkná a relativně levná dovolená. My to například letos máme v plánu udělat tak, že tam pojedeme autem, díky čemuž to výjde ještě o něco levněji. Už na to naše auto pomalu připravuji. Příští týden s ním jedu do servisu a dokonce mám v plánu na něj nechat dát i nové letní pneu, které už mám objednané z https://www.pneuok.cz/