Prázdniny dávno skončily a letním brigádám je konec. Studenti čerpají ještě své poslední vydělané finance a přemýšlí, kde sehnat peníze na vánoční dárky. Najdi si brigádu i teď!

avatar

Martina Pecinová
Veselá studentka se zájmem o žurnalistiku a mediální studia.

Většina studentů se snaží si přivydělat nějaké peníze ať už o víkendu nebo po škole. Což je pochopitelné – peníze jsou dnes potřeba. Ale kde hledat brigádu za slušné finanční ohodnocení?

Jednorázovky

Pokud máš vlivné příbuzné, známé, rodinné přátelé zeptej se jich! Mnoho studentů si našli brigádu právě takto. Sleduj také internet, noviny a školní nástěnky. Mnoho firem hledá pracovníky na jednorázovou inventuru, proto hledej, ptej se a rozesílej své životopisy!

Dej si pozor na peníze

Při výběru brigády nehleď jen na výši výdělku, ale také se zamysli, zda tě práce bude bavit a zda ji budeš vůbec časově stíhat. Protože trávit osm hodin či více děláním něčeho, co tě absolutně nebaví a nezajímá, také není nejlepší volbou. Vždy trvej na podepsání smlouvy či dohody o pracovní činnosti. Může se stát, že i když odpracuješ a vykonáš vše, co tvůj zaměstnavatel požaduje, nemáš to jak dokázat a tudíž ti ani nemusí dát výplatu.

Kam na brigádu ve školním roce?

Jakým brigádám se vyhnout?

Určitě jsi na internetu slyšela o inzerátech, kde hledají brigádníky na roznos letáků, skládání hraček, lepení obálek apod., ale nejprve musíš odeslat určitou částku na adresu majitele firmy či zaplatit uvítací poplatek. Pokud někdo od tebe chce peníze předem, je to podvod! Nikdo přece nenosí peníze do práce a neplatí šéfovi předem za to, že ho zaměstná! Takže tomu nikdy nevěř a těmto inzerátům nevěnuj pozornost.

Vydělat peníze na internetu není snadné

Hodně podobné jsou v tomto případě i různé „klikačky“ a vyplňování dotazníků. Princip je jednoduchý – po registraci ti na mail budou chodit maily a dotazníky, a ty za ně dostaneš zaplaceno. Zní to sice velmi jednoduše, ale penízky ti přibývají velmi pomalu a některé firmy ti tvé vydělané peníze ani nikdy nevyplatí (vlastní zkušenost). Proto raději prohledej internet a mrkni do různých diskuzí, kam lidé píší své zkušenosti a teprve potom se registruj! Avšak musíš počítat s tím, že peníze budou přibývat pomalu. Buď tedy opravdu trpělivá.

Kam na brigádu ve školním roce?

Nejrozšířenější brigády pro studenty

Mnoho z nás začínalo svoji brigádnickou kariéru roznášením letáků či novin. Osobně si myslím, že jsou i horší brigády. Nicméně není nejlépe placená, je celkem i časově náročná. Musíš roznášet v jakémkoli počasí a v neposlední řadě si i ráno přivstat.

Práce je často v restauracích

Další velmi rozšířené brigády jsou hostesky, barmanky, recepční, pokojské nebo servírky. Plat je určitě o něco vyšší, než u roznášení novin, ale musíš počítat s nočními směnami či s „dvanáctkami“. Dále je tu kontakt s penězi, místními štamgasty či nervózními turisty a pobyt v zakouřeném prostředí. Což ne každý má rád. A jakou brigádu děláš během školního roku ty a jak si ji sehnala? Napiš nám o tom do komentářů a poraď ostatním.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • KamSsa1 .

    Taky jsem se teď zaměřil na hledání nějaké mysluplné brigády a není to vůbec lehké. Chtěl bych se věnovat pojišťovnictví, ale nemám v tom žádné zkušenosti, takže pro zaměstnavatele nejsem tolik zajímavý. Už jsem si sepsal životopis podle návodu z https://www.1job.cz/prispevek/jak-spravne-napsat-zivotopis , takže doufám, že to snad pomůže a během pár týdnu najdu brigádu mých snů.

  • Ivana Navrátilová

    To nezní vůbec špatně. Díky za tip. Já se zrovna nedávno také dívala po nějakém přivýdělku a myslím si, že nějaká taková brigáda z domu by pro mě byla asi nejlepší. Dívala jsem se, že třeba tento pracovní portál https://www.hitprace.cz/ takových nabídek nabízí celkem dost, tak asi zkusím na nějakou odepsat a uvidíme.

  • kristýna ryglová

    Ve školním roce je ideální brigáda z domu. Taky jsem při škole něco hledala a našla jsem https://prokliky.cz/ , kde dostanu peníze za klikání na reklamy. Mám tuto brigádu ještě nyní při práci. Každá přivydělaná koruna se hodí.