Herečka a dabérka, kterou si všichni pamatují hlavně z Rodinných pout. Rozhovor s Johankou Krtičkovou nyní exkluzivně pouze na kamoska.cz!

avatar

Denisa Hartmannová
Jsem hodně tvrdohlavá, vždy si stojím za svým!

Kdo by si nepamatoval malou roztomilou Lucinku z Rodinných pout a Pojišťovny štěstí. Její představitelka se jmenuje Johanka Krtičková, dnes je jí už šestnáct let a s herectvím a dabingem rozhodně skončit neplánuje. Vidět jsme ji mohli například v pohádce Saxana a Lexikon kouzel nebo nejnověji v televizním seriálu Špačkovi v síti času. Johanka si našla čas, byla moc milá a poskytla rozhovor pro kamoska.cz!

Johanka Krtičková: „Na konzervatoř jsem chtěla hodně.“

Určitě mě k tomu dostala moje maminka

1) Je ti šestnáct a od tvých prvních rolí uběhla docela dlouhá doba. Spousta lidí tě má ale pořád za tu malou roztomilou holčičku, která hrála v Rodinných poutech nebo třeba Pojišťovně štěstí. Neštve tě to trochu?

Vůbec mě to neštve i naopak. Kvůli těmhle dvěma rolím, dělám to, co mě baví. Kdybych je nedostala, nikdy bych (myslím) nezačala natáčet.

2) Můžeme se na chvilku teda vrátit do minulosti. Tvoje maminka je známá dabérka, brácha v době, kdy jsi začínala, už taky hrál a daboval. Myslíš, že tě to nějak ovlivnilo, nebo jak ses dostala k tomu, že bys začala hrát a ke své první roli?

Dabovat jsem začala ve stejnou dobu jako můj bratr, mně bylo asi 5 nebo 6 let a byl to film pro Disney, Medvídek Pů a slonisko. Ale hrát jsem začala už dřív, když jsem dostala roli v Rodinných poutech nebo Pojišťovně štěstí, mela jsem 4 roky. Určitě mě k tomu dostala moje maminka. A první role proběhla přes casting.

3) Pak následovaly další role. Někteří dětští herci později nemají takový úspěch, jako když byli malí. Nebála, nebo nebojíš se, že by se to mohlo stát i tobě?

Určitě jsem nad tím přemýšlela, a kdyby se to stalo, tak na to budu aspoň vzpomínat v hezkém, dalo mi to přece jen hodně zkušeností a zážitků.

Johanka Krtíčková
Johanka v televizním seriálu Špačkovi v síti času.
zdroj: celebritynet.cz

4) Pokud se nepletu, teď jsi v prváku. I když pořád hraješ a dabuješ, na konzervatoř nechodíš. Uvažovala jsi o ní?

Určitě. Na konzervatoř jsem chtěla hodně. Jenže se to nějak zkomplikovalo a Já kvůli zdravotním problémům nemohla dělat přijímačky a ani náhradní termíny přijímaček. Tak jsem se rozhodla, dodělat gympl.

Každá z rolí mi něco dala

5) Uvažuješ teda, že bys po gymplu zkusila DAMU?

Mám to v plánu :-) . Ale určitě to není jediná vysoká, kam bych se chtěla hlásit.

6) Necháme školu školou a přesuneme se k něčemu jinému. Na čem zrovna teď pracuješ, hraješ nebo dabuješ aktuálně v něčem?

Jen v pár studentských filmech pro kamarády. Do žádných větších projektů se teď kvůli škole nechci pouštět. A dabing mam tak nějak průběžně. Dabuju hodně na Disney channel, což je kanál pro děti.

7) Co tvoji herečtí kolegové? Jak to máte s ostatními mladými herci a herečkami, našla sis mezi nimi nějaké hodně dobré kamarády?

To určitě :-) . Například V seriálu Špačkovi v síti času, mi hrál partnera Leonard Stirský, se kterým se scházíme i teď, po natáčení.

8) Na jakou svou roli jsi nejvíc pyšná, o které si myslíš, že byla tvým největším úspěchem a nejvíc ti dala?

Tak to těžko říct. Každá z těch rolí mi něco dala. Ale jsem třeba moc ráda za roli v seriálu Špačkovi v síti času, Peklo s princeznou, Perníkova chaloupka… A za svůj osobní úspěch beru to, že jsem si mohla zahrát v Činoherním klubu U Václaváku, ve hře – U kočičí bažiny

Johanka Krtíčková
Johanka v pohádce Peklo s princeznou
zdroj: peklosprinceznou.webovareseni.cz

9) Stává se ti, že tě poznávají lidi na ulici?

Většinou, když zrovna v televizi vysílají něco, v čem jsem točila, tak ano.

10) Jaké to pro tebe je, jak na to reaguješ?
Je to milé. Přece jen je mi 16 a zastavují mě lidi na ulici a chtějí třeba můj podpis nebo fotku. Určitě mi to nevadí, takže jim rada vyhovím.

11) Protože v herectví plánuješ pokračovat, je dost možné, že se to bude stupňovat a riskuješ ztrátu soukromí. Nemáš z toho strach?

Nebojím se toho. To už k tomu patří.

12) Nakonec ještě prozraď, jestli máš nějaký cíl nebo vysněnou roli.

Vysněnou roli nejspíš nemam. Jsem ráda za každou, kterou dostanu. A nemyslím si, že jsem zrovna cílevědomý člověk. Nezbývá mi, než ti popřát hodně dalších rolí, úspěchů a štěstí do budoucna! Děkuji za rozhovor! :-)

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář