Jdeš na slavnostní večírek a potřebuješ koktejlové šaty? Jsi pozvána do opery a vybíráš večerní šaty? Promoce tvé přítelkyně vyžaduje společenské šaty? Protože ráda tančíš, těšíš se na plesovou sezónu a potřebuješ plesové šaty? A protože víš, že i oblékání se řídí jistými pravidly, váháš, jaké si vybrat, abys nešlápla vedle?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Jaké si vybrat slavnostní šaty?

Na ples jako princezna

Elegantní koktejlky nikdy nezklamou

Koktejlové šaty, lidově řečeno koktejlky, jsou vhodné pro menší společenskou událost. Můžeš je vzít jak na večírek, tak třeba do tanečních. Koktejlové šaty jsou elegantní a jednoduché. Vzhledem k tomu přímo volají po elegantních doplňcích. Těmi mohou být nejen lodičky na vysokém podpatku a malá kabelka, popřípadě psaníčko, ale také vhodně zvolené šperky.

Kratší i dlouhé společenské šaty?

Pro společenské události jsou vhodndé společenské šaty, které mohou být jak kratší, tak dlouhé. Alespoň jedny společenské šaty by měla mít ve svém šatníku každá žena a nebýt tak nepříjemně zaskočena pozvánkou na některou z akcí, kterou dostane na poslední chvíli. Můžeš je obléct třeba na promoci kamarádky nebo maturitní oslavu mladší sestry, vzít si je na důležitou rodinnou událost, ani na firemním setkání zakončeném opulentním rautem v nich nemůžeš šlápnout vedle. Vynikneš v nich zkrátka nejen na různých společenských akcích, ale navíc některé z nich můžeš vzít i na ples.

Od krátkách večerních až po večerní toalety

Večerní šaty se dělí na krátké a dlouhé večerní šaty a na velké večerní toalety. Zatímco krátké večerní šaty užiješ nejlépe při menších společenských událostech a můžeš je vzít i na běžnou párty, ve dlouhých večerních šatech nejlépe zazáříš na párty, na jejíž pozvánce je dovětek o účati ve společenských šatech. Dlouhé večerní šaty jsou vhodné na akce ve velkém stylu, ale určitě v nich vynikneš třeba i na maturitním plese. A velké večerní toalety? To jsou róby, které se nosívají na reprezentativní a gala plesy, gala večírky, nebo třeba slavnostní divadelní premiéry, zvláště představení opery.

Na ples jako princezna

Jestliže ráda tančíš, určitě před plesem vybíráš plesové šaty, které ti budou slušet, ale navíc ti také opravdu dobře padnou. Je to totiž předpoklad toho, aby ti pohyb v takovýchto šatech byl příjemný a radost z tance jsi mohla prožívat naplno. Pokud zvolíš šaty jako pro princeznu, nemusíš se obávat, že budeš působit nepatřičně. Jaká jiná příležitost, než právě ples, ať maturitní či jiný, je tou nejlepší událostí vhodnou k tomu, aby ses v plesových šatech předvedla v plné kráse? Plesové šaty bývají dlouhé, mohou být jednoduše splývavé, nebo nápaditě nabírané. A barvy? Jaká se ti jen líbí. Ať sytě červená, blankytně modrá, žlutá jako slunce, každá, na kterou jen pomyslíš, se na plesových šatech mění v barvu života a radosti.

I-MODA.cz – velký výběr krásných společenských, plesových i svatebních šatů

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • David

    Ou slečně hodně seknou ty večerní šaty. Moje partnerka si občas na lepší akci půjčuje krátké společenské šaty a vypadá v nich taky úžasně. Škoda, že je nosí spíše do divadla atd, určitě by ji slušeli i za stálého provozu :)