Došla vám v tiskárně náplně a vy musíte pořídit novou? Není to zase až tak nic těžkého. Přesto se může objevit několik konkrétních problémů a úskalí, na které narazíte během svého výběru. O jaká se jedná?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Jaká jsou úskalí při výběru náplně do tiskárny?

Jakou náplň hledáte?

Roli hraje to, zda máte tiskárnu inkoustovou, nebo laserovou. Náplně pro dané typy se jmenují jinak. Jestliže tisknete inkoustem, pamatujte si, že hledáte například cartridge Samsung. Jestliže vaše tiskárně má označení laserová, jsou její náplně označovány jako tonery. Tímto lépe specifikujete, co přesně hledáte.

Náplně nemají stejné označení, jako má tiskárna

Druhé úskalí váš čeká veš chvíli, kdy budete hledat konkrétní typ náplně, určený pro vaši tiskárnu. Jak se můžete sama přesvědčit, široká nabídka tonerů HP ukazuje na to, že náplně mají jiné značení, než tiskárny. To proto, že jedna náplň může pasovat hned do několika modelů. To je třeba mít na paměti. U vybrané náplně si proto ověřte, zda je kompatibilní i s vaší tiskárnou.

Není to jenom originál

Takové se prodávají třebas na oficiálním eshopu vaší tiskárny. Originální náplně nejsou na trhu jediné. Zapomínat nelze na to, že se objevují také varianty označené jako náplně kompatibilní. Jejich charakteristikou je především nízká cena. Kdo chce šetřit, určitě s nimi neudělá chybu. Také se jich není nutné bát, jelikož to potvrzuje výčet pozitiv:

  • Pasují do současných tiskáren
  • Výběr je velký
  • Kvalita tisku je standardní

Existují různé kapacity

To poslední, co byste měla vědět, je informace spojené s tím, že u náplní existují také různé kapacity. Některé dokážou vytisknou více, jiné méně. Nejenom, že se od toho odvíjí jejich aktuální cena. Také nelze opomenout fakt, že náplně s vyšší kapacitou pochopitelně déle vydrží, stejně jako dokážou pomoci snižovat náklady na jednu vytištěnou stránku. Nejmenší možnost proto nemusí být vždy ideální.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář