Indiáni lidem přisuzují povahy zvířat. Víš, které je to tvoje? Datel, vlk, bobr, husa nebo třeba vydra? Pojď se podívat, co o tobě vypovídá tvé „totemové zvíře“.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Jaká jsi podle indiánského horoskopu?

Horoskop Indiánů

Samozřejmě neexistuje jen jeden druh horoskopu, který najdeš na zadní straně novin. Tvou povahu, charakter, temperament a vlastně i tu budoucnost, může třeba i horoskop od Indiánů. U indiánského horoskopu jsou podle data narození lidem přisuzovány vlastnosti zvířat, které s nimi sdílejí. Tyto „totemy“ ti mohou hodně říct o tobě samé.

1. Sokol – 21. 3. – 19. 4.

Jsi silná, aktivní, cílevědomá, tvořivá. Sokolové umí lítat velmi rychle a vysoko – svoje cíle si pevně vytyčují a snaží se jich dosáhnout. Bohužel někdy startují bez přemýšlení, takže se může stát, že vzlétávají častěji, než uloví. Myslí si totiž, že není potřeba plánovat, ale spíš vyrazit ve správný čas. Podobná zbrklost je provází také v emociální sféře, jsou totiž celkem výbušní. V jednání s lidmi jsou Sokoli upřímní a přímí. Nemají rádi, když na ně někdo něco hraje – raději mají vše narovinu.

2. Bobr – 20. 4. – 20. 5.

Jsi cílevědomá, racionální, máš ráda řád, zároveň máš správnou intuici. Stejně jako bobři, máš ráda jistotu, kvalitní domeček se svým zázemím – jednoduše bezpečí a stabilitu. Na všechno máš plán, ve kterém postupuješ krok za krokem za svým cílem. Jsi praktická, šetřivá a život si umíš zorganizovat. Na druhou stranu, když se něco nedaří, jen nerada měníš svůj postup. Nerada riskuješ a v určitých věcech jsi příliš pohodlná. Ve vztahu postupuješ pomalu – nejdříve buduješ pevný základ, teprve poté postupuješ.

3. Jelen – 21. 5. – 20. 6.

Jsi bystrá, rozumná, cílevědomá, snadno se učíš a ráda se pohybuješ. Jeleni jsou velmi dobří pozorovatelé, přičemž jakmile zpozorují nepřítele, buď utíkají, nebo tasí zbraň – svůj rozum a inteligenci. Jeleni jsou velmi dobří řečníci, což z nich dělá skvělé diplomaty. Snadno si volí vznosné cíle, ale málokdy je dokončí. Raději práci na někoho „hodí“ a s hromadou výmluv utíkají za lepším. Na druhou stranu jsou ale velmi slabí, potřebují nad sebou ochrannou ruku. Umí jednat s lidmi, snadno navazují vztahy a kamarádství. V rodinném životě jsou spíše plaší a snadno se zaleknou.

4. Datel – 21. 6. – 21. 7.

Jsi citlivá, emotivní, empatická a vnímavá. Indiáni v datlech spatřovali léčitele, protože stejně, jako datli uzdravují stromy zabíjením škůdců, lidé narození v tomto znamení, mohou léčit lidi „zevnitř“. Pro Datli jsou velmi důležité vztahy s lidmi, které se snaží udržet někdy i za každou cenu. Jsou to plaší lidé, kteří ale umí jít tiše za svým cílem a jen tak se nenechají podmanit. Rádi se cítí potřební a pro svoje přátele by šli na kraj světa. Z domu dokážou udělat ten pravý domov, plný harmonie, lásky a porozumění. To ale někdy může vést k přílišnému opatrování ostatních.

5. Losos – 22. 7. – 21. 8.

Jsi tvořivá, aktivní, citlivá, vnímavá a rychle přecházíš k činům. Losos je znakem síly, energie a ohromné vytrvalosti. Jsi rozený vůdce s velkým sebevědomím, nejde ti o moc ani zisk, ale jednoduše víš, že na to prostě máš. Za své lidi umíš nést zodpovědnost a jsi ochotná se za ně i obětovat, za což potřebuješ z jejich strany cítit respekt a uznání. Energie z lososů přímo sálá, jejich zbrklý způsob života ale může vést až k problémům se zdravím, protože neumí včas vypnout. Ve vztazích potřebují, aby k nim byli lidé upřímní, partnerovi se umí zcela oddat. Pozor – kdo je ale zklame, toho zavrhnou.

6. Medvěd – 22. 8. – 21. 9.

Jsi racionální, cílevědomá, vnímavá, citlivá a máš ráda řád. Indiáni medvěda vnímali jako symbol rychlosti, obratnosti, velké síly, klidu a rozvahy. Lidé narození v Medvědovi se o sebe umí postarat – jsou samostatní a nezávislí. Nejvíce věří sami sobě, proto si raději všechno udělají sami, než aby to někomu svěřili, díky čemuž musí pracovat více. Rádi si všechno naplánují a připraví, nejsou rádi, když je něco překvapí. Jsou pracovití, ale neumí svoje schopnosti „prodat“, protože je vždy vytlačí ti, co jsou dravější. Medvědi jsou velmi kritičtí lidé, pro může být někdy těžké s takovým člověkem žít. I když díky své povaze umí udělat ten pravý hřejivý domov.

7. Havran – 22. 9. – 22. 10.

Jsi rozumná, bystrá, přemýšlivá, ale také máš dar soudnosti a poznání. Ačkoliv byl havran spojován se smrtí, bylo to bráno jako něco přirozeného – proto havran neznamenal nic špatného. Lidé narození v Havranovi mají rádi společnost, obklopují se lidmi, jsou jen neradi sami. Snadno navážou vztahy, jsou otevření a přátelští. Jejich vztahy jsou ale často povrchní. Raději mají dvacet povrchních kamarádů, než tři opravdové. Havrani jsou rozvážní, situace študují ze všech stran a úhlů. Jsou rádi, když se lidem líbí, což vede také k tomu, že se nechají snadno ovlivnit. V rodinném životě je lepší na ně netlačit, jinak by se mohlo stát, že odejdou někam, kde se budou cítit svobodněji.

8. Had – 23. 10. – 22. 11.

Jsi emotivní, citlivá, empatická a vnímavá. Z hlediska Indiánů byl had znakem moudrosti, magického tajemna, doslova až nadpřirozena. Lidé narození v Hadovi jsou hloubaví, rádi přicházejí záhadám na kloub, ale na druhou stranu umí udržet tajemství. Mají také šestý smysl a dobrou schopnost dedukce. Neuznávají žádné mezistupně – buď všechno, nebo nic. Hadi mají totiž rádi, když je ve všem jasno. Bohužel se ale velmi často přeceňují a přehlížejí zdravou míru, což se může podepsat na jejich zdraví. Partner se jim musí celý oddat, pak jsou Hadi velmi věrní partneři.

9. Sova – 23. 11. – 21. 12.

Jsi silná, tvořivá, aktivní, ale také citlivá a vnímavá. Sovy jsou odjakživa spojovány s moudrostí a poznáním. Ráda směřuješ za něčím vyšší, máš vznešené ideály, kvůli tomu ale někdy můžeš působit nafoukaně a povýšeně. Pokud jsi o něčem přesvědčena, není s tebou řeč. V opačném případě vedeš diskuze, zjišťuješ, co si myslí ostatní, a hledáš řešení, které vyhovuje všem. Máš neustále dost energie, takže když se nudíš, uvadáš. A tak by k tobě měl přistupovat i partner.

10. Husa – 22. 12. – 19. 1.

Ačkoliv je Husa tak trochu těžkopádná, vždycky se jí povede nakonec vzlétnout. Takový lidé jsou potom schopni podávat velké výkony, díky své vytrvalosti. Všechno si ale vždycky pořádně promýšlejí, nikdy nejednají bez plánu. Je jedno, jestli je jejich cíl obtížný, protože Husy jsou cílevědomé a pracovité. Zároveň jsou ale také tvrdohlavé a umíněné. Raději dělají jeden úkol pořádně, než víc úkolů bez výsledků. Aby Husy něčemu uvěřily, potřebují pro to důkaz. Ve vztazích se Husy mohou zdát chladné, ale je to jen proto, že nedávají svoje city tolik najevo.

11. Vydra – 20. 1. – 18. 2.

Jsi rozumná, bystrá a máš sklon k pohybovému nadání. Tvůj život ovládá tvůj optimismus a životní elán, přičemž díky své hravosti snadno překonáváš všechny těžkosti, které před tebou vyvstanou. Vydry jsou také dobří společníci a snadno navazují kamarádství. Zároveň jsou také tak trochu snílci, po hlavě se vrhají do projektů, které dokončí ale jen ve své fantasii. Jsou pracovití a mají velký smysl pro spravedlnost. Bohužel jsou díky svému elánu Vydry celkem nestálé – když si připadají příliš svázané, jednoduše odejdou. Neradi se příliš vážou.

12. Vlk – 19. 2. – 20. 3.

Vlk byl vždycky spojován s tajemnem a nadpřirozenem. Lidé ve Vlkovi narození jsou spíš plaché a citlivé povahy. To ale hlavně k cizím lidem, ke svým se chovají starostlivě, chápavě, chtějí pomoci. Vlci jsou velice jemné povahy, svoje emoce nedávají příliš znát a raději se drží stranou. Mají takový svůj snový svět, protože díky jejich dobromyslnosti a důvěřivosti je „využívají“ jiní silnější jedinci. Ale v případě ohrožení se Vlci umí postavit na svou obranu a ukázat, že jsou šelma. Pro život Vlci potřebují partnera, který by nad nimi držel ochrannou ruku.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář