Jaro, léto, podzim, zima. Cyklus, který se nikdy nezastaví. Příroda se během tohoto koloběhu mění a její fáze mají vliv na lidi podle jejich data narození. Takže co mohou vypovědět o tobě?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Jaká jsi podle cyklického horoskopu?

Koloběh života

Cyklický horoskop je založen na tom, jak se mění příroda vzhledem k fázi roku. Ty jsi součástí světa, který se proměňuje, ale zároveň jede v jistých cyklech neustále dokola. A podle toho, jestli ses narodila do období, kdy příroda dozrává, je v rozpuku nebo naopak spí v zimě, je utvářena také tvoje osobnost. Zkus se pro zajímavost podívat, jak se na tobě příroda vyřádila podle data svého narození.

Doba probuzení – 21. 3. – 19. 4.

Po zimě, kdy bylo všechno v útlumu, se příroda probouzí, proto lidé, kteří se rodí v tomto období, jsou plní energie a vitality. Jsou velmi sebevědomí a plní sil, touží něco dokázat, ale někdy jsou až příliš zbrklí. Snadno se nadchnou, ale skoro nikdy nic nedotáhnou do konce. Jsou to optimisté, kteří se snadno vyrovnávají se svými neúspěchy. Jedná se o společenské odvážné lidi, kteří jsou všechno, jenom ne nudní. Mají totiž plno fantazie. V lásce jsou oddaní. Pro svou povahu se hodí na povolání doktora, žurnalisty, vojáka, apod. V nemoci trpí nejčastěji na bolesti hlavy a migrény.

Doba růstu 20. 4. – 20. 5.

Příroda je v plném květu, jaro je definitivně tady. Lidé v tomto období narození mají dost energie na to, aby byli úspěšní, ale ta někdy může přerůst v ješitnost a agresivitu. Jsou předurčeni k úspěchu – když něco chtějí, jdou vytrvale za tím. Jsou také velmi požitkářští, rádi se dobře pobaví, najedí a napijí. Což někdy může vést k problémům se zdravotním stavem. Na druhou stranu mají ale velkou trpělivost, jejich povaha je klidná a předurčuje je k povoláním typu obchodu, bankovnictví, vědecké práci či umění. V lásce jsou velmi smyslní a milují naplno.

Doba rozkvětu – 21. 5. – 20. 6.

Poslední jarní znamení spadá do období rozvíjení pupenů a listů, kdy se rodí lidé, kteří na jednu stranu jsou velmi inteligentní a příjemní, na tu druhou potom neklidní a nestálí. Provází je pověst rozporuplných osob s velmi kolísavými náladami. Tito lidé jsou velmi povídaví, ale málokdy ostatním naslouchají. Rádi by věděli všechno, a proto přelítávají od jednoho ke druhému, takže mají jen povrchní znalosti. Jsou ti velmi přizpůsobiví lidé, kteří umí být doma všude. Nejlépe se hodí pro povolání, kde mají svobodu – např. redaktor, v reklamě, u sportu. Jsou náchylní především k onemocněním s dýcháním. V lásce jsou nestálí a ne moc věrní.

Doba dlouhých dnů – 21. 6. – 21. 7.

První znamení léta je charakteristické snivostí, netečností a pasivitou, související s dlouhými dny, ale krátkými noci. Tito lidé jsou velmi citliví, něžní a romantičtí – celý život je pro ně jedna emoce za druhou. Emoce se u nich střídají jako počasí v létě, najednou je tu bouřka, najednou je krásně. Často se utápějí ve svých starostech, navíc jsou také přecitlivělí a příliš důvěřiví. Jakmile se jim něco nedaří, dokážou se pěkně litovat. Nejvíce jim sedí práce spojená s péčí o děti, nemocné, dále potom v umění. Jsou to dobří a starostliví rodiče. Partnera si ale vybírají dlouho a pečlivě. Tito lidé trpí na problémy se žaludkem a často bývají unavení.

Doba zrání – 22. 7. – 21. 8.

Období, kdy je příroda zásobována velkým množstvím slunečních paprsků, aby plody zrály. Lidé v této době narození jsou velmi činorodí a tvořiví, na což potřebují velkou sílu a vitalitu. Jsou to lidé s přirozenou autoritou a zdravým sebevědomím, kteří rádi směřují vysoko. Jednají impulsivně, nenávidí průměrnost a nikdy nedají najevo svou slabost. Snadno uvěří falešným lichotkám a přetvářce, také nezvládají příliš krotit svoje emoce. Tito lidé jsou od přírody vůdci, prosazují se v reklamě, umění, televizi, politice, armádě,… V lásce jsou hodně žárliví a majetničtí, očekávají naprostou oddanost a věrnost. Proti nemocem jsou odolní, ale často jsou pod vlivem stresu, což může vést k srdečním problémům.

Doba žní – 22. 8. – 21. 9.

Lidé narození v posledním letním období jsou velmi pilní a schopní. Charakterem jsou pečliví, skromní, ohleduplní, rádi pomáhají ostatním, na druhou stranu si ale drží odstup. Je těžké se s nimi sblížit, proto často trpí samotou. Pro život potřebují klid a stabilitu, žádné rychlé změny. Všechno si pečlivě rozvažují, spoléhají se jen na své síly, přičemž se jim někdy stává, že hlavní podstat věci jim uniká. Snaží se vyhnout všem rizikům i potížím. Nejlépe se prosazují v práci, kde je potřeba přesnost, ale zároveň je jejich povolání rozmanité. Sedí jim práce hodináře, statistika, knihovníka, chemika, účetního, apod. V lásce nesnadno vyjadřují své city, takže potřebují trpělivého partnera. Nejčastěji trpí žaludečními problémy.

Doba padajícího listí – 22. 9. – 22. 10.

V prvním podzimním období se rodí, kteří se připravují na chladné počasí – jsou tedy houževnatí, rozvážní, dobrosrdeční. Na oko se zdají být pevní a rozhodní, ale zakrývají tím spíše svou nejistotu. Jsou to velcí zastánci spravedlnosti a práv, nesnáší násilí, spory, chaos, hlučné jedince. Nejraději mají „zlatý střed“, být s každým zadobře, udržovat harmonii za každou cenu. Milují společnost lidí, samota na ně působí depresivně – to se projevuje také ve výběru povolání, protože rádi pracují v týmu. Hodí se na pozici architekta, inženýra, mechanika, apod. Pomalu se rozhodují, ale na druhou stranu se dokážou srovnat s neúspěchem. Velmi snadno se ale zamilují a za každou cenu se snaží neskončit sami, což může vypadat, jakože jsou přelétaví. Problémy mívají se zády a ledvinami.

Doba prvních mrazů – 23. 10. – 22. 11.

V období prvních mrazíků se rodí houževnatí lidé s velkou fantazií, mající bystrý úsudek a jasnou mysl. Mají sklony k extrémům, kdy dokážou být velmi smyslní, dětinsky naivní a tolerantní, ale zároveň také lakomí, kritičtí a nesnášenliví. Na ostatní lidi působí chladně a nepřístupně, protože jen neradi ukazují svoje city. S problémy se dokážou poprat velmi dobře, ale nikdy není zřejmé, jak zareagují. Jejich hlavní vlastností je zvědavost, kvůli které jsou ochotni vynaložit hodně sil. Mívají ostrý jazyk a urážky či zklamání nikdy nezapomínají. Pro svou seberealizaci potřebují rozmanitou práci, kterou najdou v lékařství, soudnictví, bádání, obchodě, apod. V lásce potřebují neustále dokazovat od druhého lásku. Jejich zdravotní problémy souvisí se stresem, který může vést k problémům se srdcem, nervy a srdcem.

Doba dlouhých nocí – 23. 11. – 21. 12.

Příroda se nachází v útlumu a lidé, kteří se v tomto období rodí, jsou charakterističtí svou přemýšlivostí a citlivostí. Mívají velké plány, za kterými jdou s velkou vervou, ale zároveň zdravým rozumem a vrozeným smyslem pro humor. Milují nové zážitky, rádi cestují a poznávají nové věci, nesnášejí stereotyp. Mají svůj způsob myšlení a hodnocení priorit. Jsou to extroverti, kteří bohužel svým chováním někdy ubližují druhým, aniž by si to uvědomovali. Souzena jsou jim učitelská a instruktorská zaměstnání. V lásce jsou romantičtí a vášniví. Problémy se zdravím mají hlavně kvůli svému požitkářskému životu. Trpí častěji nadváhou a kvůli velké pracovitosti bojují také se stresem.

Doba hlubokého spánku – 22. 12. – 19. 1.

Slunce se začíná navracet po zimním slunovratu a sílou naplňuje nejen spící přírodu, ale i lidi narozené v tomto období. Ti jsou velmi ctižádostiví, praktičtí a vytrvalí, slovo a čin pro ně má stejnou váhu. Vždy dodrží to, co slíbili. Nemají rádi lenost a lajdáctví, oni sami totiž dokážou neustále pracovat, aby dosáhli svého cíle. Těžko se ale vyrovnávají s neúspěchem nebo překážkami. Jsou to spíše pesimisti a melancholici. Mají výborné organizační schopnosti a ke svému životu nutně potřebují práce – skvěle se prosazují v obchodu, právnictví, politice, zemědělství a armádě. V lásce jsou pevní a oddaní partnerovi. Zdravotními problémy příliš netrpí, spíše mají problémy s psychikou.

Doba ticha – 20. 1. – 18. 2.

Na přírodu působí stimulačně paprsky slunce a čerstvý vítr. Lidé v tomto období narození jsou aktivní vnímaví jedinci, kteří mají rádi všechno nové. Často se nemohou rozhodnout, čemu věnovat svou energii, a tak lítají od jednoho ke druhému a zbytečně jí plýtvají. Stává se, že jsou příliš tvrdohlaví, netolerantní a vzpurní. Neradi se podřizují, mají rádi otevřené vztahy. Často jsou kritičtí k ostatním, ale zároveň také sami k sobě. K lidem kolem sebe jsou přátelští a obětaví, jsou schopni kdykoliv podat pomocnou ruku – ostatní se na ně mohou spolehnout. Hodí se pro práci v humanitních oborech či v umění. Potřebují dokonalého partnera, a když ho nemají, idealizují si ho. Jsou citliví na úrazy a problémy s krevním oběhem.

Doba obnovy – 19. 2. – 20. 3.

Poslední období, uzavírající celý kruh je spjato s obnovou přírody po zimě. Probouzející se život ovlivňuje lidi v této době narozené tak, že neustále hledají vnitřní rovnováhu, ale moc se jim to nedaří. Jedná se o citlivé jedince, kteří si moc nevědí rady, co se životem. Ostatním sice dokážou poradit, ale sami si udržují jistý odstup, neradi se svěřují a nedávají najevo svoje utrpení. Jsou nedůvěřiví a díky tomu se snadno nenechají oblafnout. Jsou velmi hrdí a nikdy nechtějí být litováni. To, co začnou, vždy dotáhnou do konce, zároveň se dokážou vcítit do druhých, což je předurčuje k sociálním pracím či umělecké kariéře. V lásce jsou zranitelní, ale pro svůj život potřebují partnera. Tito lidé velmi rádi jedí, což se podepisuje na jejich vzhledu – trpí často obezitou, nebo problémy se zažíváním.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář