Máš pocit, že tvoje angličtina není zrovna super a potřebuješ si ji na září trošku zopakovat? Chceš si jen oprášit svoje znalosti? Nebo se chceš prostě zlepšit? Pak zapomeň na knížky a učebnice s názvem „Angličtina pro věčné začátečníky“ a dostaň se do formy díky těmhle tipům.

avatar

Tereza Čistecká
Miluju hudbu, psaní a květiny. Inspiraci hledám v zajímavých lidech.

Jak zůstat s angličtinou „in touch“ i o prázdninách?

1. Objev Ameriku

Americká angličtina je jednodušší než ta britská. Ať už budeš poslouchat kohokoliv, zaměř se na Američany. Jejich výslovnost je ve většině případů srozumitelná a nemají ten typický britský akcent, při kterém nerozumíš skoro ani slovo.

2. Holduj subtitles

Titulky! Zapomeň na dabing a sleduj filmy a seriály v anglickém originálu. Na internetu je nepřeberné množství filmů a seriálů. Udělej si ze sledování rituál, při kterém si odpočineš, ale zároveň i něco naučíš. Uvidíš, jak po pár dnech sledování „návykových“ seriálů budeš anglicky válet. Já doporučuji třeba Baby daddy, Pretty little liars nebo Gossip girl.

3. Co zpívá Rihanna?

Zpívej – snaž se porozumět – vyhledej si text a překlad. Anglické písničky znějí z rádií v jednom kuse. Texty většinou těžké nejsou. Snaž se sama přijít na to, co se v písni zpívá. Pokud si nejsi jistá, najdi si text na internetu a o nová slovíčka a slovní spojení není nouze.

4. Slovník a tužka

Čti! V knížkách nejen najdeš spoustu nových slovíček, ale osvěžíš si i gramatiku. V knihkupectví najdeš knihy celé v angličtině nebo takové, které mají jednu stránku v angličtině a na té protější je český překlad. Knihy psané pouze anglicky jsou těžší a budeš určitě potřebovat slovník a tužku. Pokud si netroufáš ani na jednu možnost, nestyď se a pořiď si knížky pro menší děti. Jsou jednodušší a do začátků ideální.

5. Missed calls

Změň si nastavení jazyka v mobilu z češtiny na angličtinu. Budeš překvapená, jak se ti obyčejná slovíčka z telefonu budou hodit.

6. Angličtina všude kolem

Zapoj kámošku nebo přítele a pište si spolu anglicky. Do zpráv nebo v chatu na facebooku. Společně si připomenete nejen gramatiku. A pokud jde o přítele, víš, kolika způsoby se dá v angličtině napsat „miluji tě“?

7. Grocery list

Když jsem u toho psaní. Nevynechej ani své poznámky. I seznam na nákup si můžeš napsat v angličtině a to je najednou nových slovíček. „Jak že se řekne ta cibule?“

8. Mluvit a mluvit

Každý si občas mluví sám pro sebe. Prostě si někdy musíme popovídat s někým inteligentním, že :-) ?. Začni si sama pro sebe mluvit anglicky. Po sledování seriálů to půjde opravdu jednoduše. Hlavně sprostá slova jdou báječně! Procvičíš si jak výslovnost, tak stavbu věty a samozřejmě nová slovíčka.

A je to! Pojď do toho a za pár týdnů, budeš z výsledku sama překvapená. Je to snadný způsob a zlepšení se dostaví velmi rychle! Do not be afraid and let’s do it!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • KamSsa1 .

    LEtos jedu poprvé na brigádu do Anglie, takže si svoji angličtinu taky musím co nejdříve o dost zlepšit. Na https://ideaclub.cz/media/jak-se-rychle-naucit-anglicky jsem se dočetl, že dost pomáhá, když se člověk daným jazyke co nejvíce obklopí. Všechny filmy a seriály proto sleduji v angličtině a doufám, že mi to opravdu pomůže.

  • Lukáš Stencl

    Já jedu o velkých letních prázdninách na jazykový kurz s https://www.englishstay.cz/ , takže si myslím, že o dostatek angličtiny i zábavy bude postaráno :-) Už se moc těším, známý mi tento kurz doporučil. Jeho slovům “předtím jsem neuměl nic, dneska se cítím při anglické konverzaci velice sebevědomě” opravdu věřím, je to na něm vidět.