Vánoce by bez originální sváteční výzdoby nevypadaly tak úchvatně. Každý si nějaké vánoční dekorace nebo pár jehličnatých větviček přinese domů na vánoční svátky, aby vytvořil báječnou atmosféru. Vánoční dekorace si můžeš vybrat z nepřeberného množství v obchodě, ale klidně se pokus vyrobit i vlastní vánoční dekorace. Vytvoříš fantasticky a originálně vypadající místa, navíc tě zavalí radostný pocit, jak jsi sama úplně jednoduše dokázala zhotovit krásné vánoční dekorace.

avatar

Petra Nachtmanová

Přijde ti vánoční zdobení drahé? Tak si ho vyrob sama a můžeš se chlubit svou prací

Přijde ti vánoční zdobení drahé? Tak si ho vyrob sama a můžeš se chlubit svou prací

Vánoční dekorace ve skle

Pořiď si velké nebo menší zavařovací sklenice, malé akvárium nebo větší skleničky na víno apod. Do nich vlož barevnou svíčku tak velkou, aby se tam celá vešla. Oblož ji různými kamínky a ozdob hromádkou koupených nebo od moře dovezených mušlí. Spodek vnější strany skla obvaž nebo oblep stuhou nebo mašlí zkrášlenou suchými květy nebo umělými vánočními doplňky. Pak stačí svíčku zapálit a krásná vánoční dekorace je na světě. Postav ji třeba na krb, na kuchyňskou linku nebo na obývací stěnu.

Svícny z přírodních materiálů

Z lehce dostupných věcí si vyrob různé dekorace, například stojánky a svícny. Jednoduchý svícen vytvoříš z velkého jablka. Kromě jablka si sežeň různé sušené ovoce, želatinové bonbony, párátka a svíčku. Jablko postav na bubáka, nahoru doprostřed místo stopky upevni svíčku pomocí párátka. Na ostatní párátka střídavě napíchej kousky sušených švestek, papáji, ananasu, meruněk, křížaly z jablek a hrušek, rozinky a želatinové bonbony. Ozdobená párátka zapíchni po obvodu jablka a máš hotovo. Další druh svícnu vykouzlíš z kousku gumové hadice, silného provázku, suchých květin, čtvrtky, šišek a drátku. Hadici stoč a udělej obruč, tu obmotej silnějším provázkem. Potom na kruh připevni drátkem čtyři svíčky. Ze čtrtky vystřihni kruhy o průměru šest centimetrů a po jejich obvodu přilep šišky, suché květiny, dozdob třeba i barevnými mašličkami. Takto nazdobené je přilep nebo jiným způsobem připevni po obvodu obruče a je hotovo.

Vánoční dekorace ze šišek a jablíček

Pokud chodíš do lesa, vyplatí se přes rok sbírat pěkné šišky. Na Vánoce je využiješ jako dekorace. Připravíš si odřezek z větve kulatého nebo oválného tvaru, do něho zatlučeš hřebík a na něj napíchneš šišku, do špičky šišky pak vsuneš svíčku nebo třpytivou ozdůbku a vše připevníš drátkem k jehličnaté větvičce. Ze šišek vyrobíš pěkné dekorace na zavěšení – pověsit je můžeš na vánoční stromek, nad stůl, na dveře či kamkoliv tě napadne. Na šišku přilepíš mašličku, malé šištičky z modřínu, třpytivé korále, ozdůbky, vánoční kouličky a sněhuláčky nebo usušené květiny – vše podle fantazie, pak hlavně nezapomeň na stužku na zavěšení a můžeš přemýšlet, kde tvoje vánoční dekorace nejlépe vyniknou.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Macina Nováková

  Jestli pro vás můžu mít jeden tip, tak zkuste mrknout třeba i sem: https://www.vyrejeme.cz/vanocni-dekorace/ Mají tam teda hlavně vyrývané vánoční dekorace, ale všechny jsou moc pěkné. Sama mám v plánu odtud nějaké zkusit objednat. :-)

 • Josef Devátý

  Pěkné tipy na vánoční dekorace. My jich dřív doma měli docela hodně, ale bohužel se většina z nich za tu dobu už buď poztrácela nebo rozbila. Právě z tohoto důvodu máme letos v plánu kupovat nové. Pár týdnů zpět jsem se po nějakých díval a všiml jsem si, že pěkné dekorace mají například tady: https://www.emako.cz/vanocni-stromky/

 • Ivana Navrátilová

  No, já mám doma teda jak ručně vyráběné vánoční dekorace, tak i nějaké kupované. Celkově mám vánoční dekorace hrozně ráda. Hodně se mi ale líbí například i vánoční textil. Právě proto přemýšlím, že bych letos zkusila koupit třeba nějaké vánoční povlečení. Koukala jsem, že takové mají například tady: https://www.kvalitex.cz/sady-povleceni/

 • Diana Reichmannova

  No, musím se přiznat, že výroba vánočních dekorací mi nikdy moc nešla. Já je většinou kupuji. Tyto vánoce jsem například vsadila na skleněné dekorace od https://www.krasne-sklo.cz/ a musím říct, že sklidily opravdu velký úspěch. Všem se moc líbily. :-)