I focení má svoje pravidla, a pokud i ty chceš na fotkách z párty vypadat božsky, nech si poradit, jak to správně udělat. Jak na co nejlepší selfie?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Jak udělat to nejlepší selfie?

Vždy dokonalá

Nech si poradit, jak na selfie vypadat skvěle. Je samozřejmě mnoho vychytávek, díky kterým budeš vypadat na fotce vždycky dokonale jako Barney z HIMYM. A které to jsou?

1. Přidej barvy

Pro oživení fotky zkus přidat něco výrazného. Pro holky je nejlepší volbou například výrazná rtěnka, růžové tváře nebo třeba nějaký šátek. Kluci mohou vyzkoušet neutrální barvu trička, do jehož klopy si dají výrazný kapesník nebo něco podobného. Barvy tvoji fotku oživí a obrázek potom bude vypadat lépe.

2. Pozor na špatné pozadí

Důležité také je, aby sis zkontrolovala, jak vypadá pozadí za tebou. Je totiž klidně možné, že hraje proti tobě a tvá fotka poté nebude to pravé ořechové. Nejlepší je postavit se před takového pozadí, na kterém nejsou žádné rušivé elementy, jako je polička plná věcí, nebo tvoji spící kamarádi. Dobré je volit nějakou barvu do pozadí, která se nebude shodovat s tvým oblečením, popřípadě vlasy, protože jinak by ses mohla ve fotce „utopit“.

3. Nezapomeň na rekvizity

Z mnoha fotek na první pohled křičí bezradnost – co s rukama? Ne každý umí stát s rukama v bok a vypadat přitom přirozeně, a pokud i ty patříš k těm, kteří neví, kam dát na fotce ruce, vezmi si nějakou rekvizitu. Popadni do ruky například pití, zkus se jemně zatahat za náhrdelník, dej si ruce do kapes nebo v bok, popřípadě jestliže máš domácího mazlíčka, „zneužij ho“ k focení. A pokud to půjde, vyhni se při společném focení rukou kolem ramen nebo boků – někomu to nemusí být příjemné a navíc je to až moc klasické.

4. Najdi si svůj úhel

Každý člověk má nějaký úhel, ze kterého vypadá líp. Někdo na fotce vypadá líp zepředu, někdo z profilu, apod. I ty máš jistě nějakou stránku, ze které vypadáš lépe, než normálně. Pokud nevíš, jaký je tvůj správný úhel, postav se před zrcadlo a zkoušej ho najít. Všímej si, jak se při otáčení hlavy mění světlo, které dopadá na tvou tvář, a najdi bod, ve kterém ti to nejvíce sluší.

5. Protažený krk

Zlatá střední cesta u dokonalého krku vede mezi dvojitou bradou a krkem jako žirafa. Postav se rovně a mírně povytáhni bradu a zároveň zatlač ramena dolů. Měla bys přitom cítit drobný tlak. Ačkoliv si můžeš připadat hloupě nebo nepohodlně, na fotce tvoje tvář bude vypadat štíhlejší.

6. Pryč s tlustými pažemi

I kdybys vážila dvacet kilo, vždycky když si sedneš na gauč, tak se tvoje stehna „rozplácnou“ a stejně tak i ruce budou placatější, když si je přitáhneš k tělu. Proto si na to dávej při focení pozor a záměrně drž paže mírně od těla, aby se ona měkká tkáň na pažích nerozplácla a nevypadalo to, jakože máš dvakrát takové ruce, než jaké ve skutečnosti máš.

Jak na selfie?
Nedělej si zbytečně tlusté ruce.
zdroj: photography.tutsplus.com

7. Úhel tvého těla

Stejně jako tvoje tvář vypadá z některého úhlu lépe, i tvoje tělo nevypadá pořád stejně. Z jednoho úhlu pohledu můžeš vypadat tlustší, při druhém vyšší, apod. Dávej si pozor, jak stojíš a nejlépe opět před zrcadlem nacvič nějakou pózu, ve které nebudou vidět tvoje nedostatky.

Jak na selfie?
Nedělej si zbytečně široká ramena.
zdroj: photography.tutsplus.com

8. Zkřížené kotníky

Při tomto jednoduchém triku budou tvoje nohy vypadat delší a hubenější. Nejlepší je samozřejmě to zkoušet když stojíš, ale křížení kotníků je dobrým trikem i v případě, že sedíš. Dávej si pozor, aby ses nehrbila a nepřidávala si tak zbytečně kila. Pokud k tomu ještě překřížíš kotníky, tvoje fotka bude vypadat skvěle.

9. Usměj se, vyletí ptáček

A nakonec poslední, ale asi ta nejdůležitější rada. Během focení se snaž usmívat. Rozhodně to ale nepřeháněj, protože falešný křečový úsměv může spíše vypadat, jako kdybys měla zaražené prdy. Proto se těsně před vyfocením nech někým rozesmát, aby fotoaparát zachytit okamžik, kdy se ti rozzáří smíchem oči a tvoje tvář se bude celá smát.

Selfie není snadné

Vytvořit dokonalou fotku není nijak těžké, ale ani zase tak jednoduché. Jde o to, aby ses trochu hlídala a dávala si pozor na základní chyby. Ono lepší se pár minut soustředit na focení, než druhý den plakat nad děsnými fotkami, kde vypadáš, jako kdybys vážila jako slon, hrb měla jako velbloud, krk protažený jako žirafa a výraz naštvaného nosorožce.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář