Člověk člověku vlkem – co všechno si na sebe navzájem dokážeme vymyslet, abychom se mohli vsadit?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Sázky mezi přáteli

Ať chceme nebo ne, tak soutěživost prostě patří k lidským vlastnostem. Chceme mít pravdu a to někdy i za jakoukoliv cenu. A sázky jsou nástrojem tohoto soutěžení mezi lidmi. Je jedno, jestli jde o sportovní utkání nebo vědomostní přestřelku, snaha ukázat, že máme pravdu, nás vede až k tomu, že jsme schopní uzavřít skoro až neuvěřitelné sázky. Takže, co si takhle představit TOP 10?

Dohoda
Uzavírání sázky, ale hlavně s rozmyslem.
zdroj: maurilioamorim.com

Sázka 1 – Žiletka na scéně

Jde o snad tu nejklasičtější sázku, která může být. Začíná to oholením obočí a končí oholením celého těla. Tady však pozor – nově narostlé chloupky jsou často potom tmavší a tvrdší (hlavně třeba u blondýnek). Extrémem, i když jak pro koho, je jít dohola.

Dohola
Hlava dohola.
zdroj: lafitness.com

Sázka 2 – A zase ta žiletka

A stejně tak je celkem časté, sázet se o neholení či nestříhání. Tedy nestříhat si třeba měsíc nehty na nohou, neholit si tři týdny nohy nebo si nechat narůst džungli mezi nohama popřípadě v podpaží. Takže si zahrát na opičku.

Neoholené nohy
A takto můžeš vypadat, pokud uzavřeš tuhle sázku.
zdroj: myfashioncents.com

Sázka 3 – Na ostro

I tato sázka má celkem velký rozsah. Především u dívek se sem může počítat chození na ostro v minišatech či sukni. Stejně tak sem ale patří také sázky alá přeběhnout celé náměstí s holým zadkem nebo svlíkačka na veřejnosti. Stačí si vzpomenout na film Diskopříběh, kde hlavní hrdina přebíhal celé náměstí v rouše Adamově.

Na ostro
Na ostro po celý den – jen na to hlavně nezapomenout.
zdroj: sorrybrosports.com

Sázka 4 – Svalovec

Další skvělou sázkou je o nějaký sportovní výkon. Pokud prohraješ, uděláš třeba 1000 kliků nebo 700 sedů-lehů. Ano, i tací jsou mezi námi, kteří se do takové sítě nechají nalákat. Ale zato to lze brát jako skvělou tělo rýsovací záležitost, i když jen jednorázovou.

Běh
I běh může být formou sázky. Uběhnout třeba 10 kilometrů rozhodně není žádná sranda.
zdroj: drunkgoodideasoberbadidea.wordpress.com

Sázka 5 – Hrát si venku

Venku v kraťasech, i když je mínus 20 či chození v zimním kabátě po babičce na přeplněné pláži. Stejně tak sem patří i plavání mezi krami, či poslední dobou celkem časté skákání do kaluží, které se někdy nejeví takové, jaké opravdu jsou.


Někdy se takové skákání do kaluže může vymknout.

Sázka 6 – Celý den chodit v pyžamu

Ve všední den si obléknout pyžamo a vyrazit do školy či do práce. A přitom se samozřejmě tvářit, že se nic neděje a že jde o naprosto běžnou záležitost. Kromě pyžama se dají použít i jiné kostýmy, fantazii se meze nekladou.

Pyžamo
Chodit celý den v pyžamu – a to i do školy a na nákup.
zdroj: idlewildlondon.com

Sázka 7 – Levák versus pravák

Celkem zajímavou sázkou je také používat po celý den na všechno levou ruku, pokud jste pravák, a pravou ruku, pokud jsi levák. A tím vším je myšleno naprosto všechno – jídlo, psaní, při práci,… De facto to můžeš brát jako trénink pro případ, že by sis zlomila ruku.

Sázka 8 – Ano, ano

Pointou této sázky je, že na všechno, na co se tě kdokoliv zeptá, musíš odpovídat ano a to po celý jeden den. Takže pokud se tě někdo zeptá, jestli chceš panáka nebo jestli mu půjčíš auto, na všechno musíš odpovídat ano. Takový Jim Carry z Yes man v reálu.

Ano
Říkat celý den jen ano, tak z toho určitě kouká mnoho zajímavých situací.
zdroj: spiritedmarketingcoach.com

Sázka 9 – Klamavost

Celému světu musíš oznámit, že jsi homosexuál. Důležité je, aby ti to uvěřila celá rodina a kamarádi, tedy samozřejmě kromě těch, kteří tě do toho uvrtali. Tím pádem, pokud to bude nutné, musíš provést i malou ukázku – tedy alespoň polibek s člověkem stejného pohlaví. Jen nevím, jak se pak podobného cejchu zbavit.

Sázka 10 – Odpor zvítězí?

Sníst něco, co se ti naprosto hnusí. Je jedno, jestli jsi donucen sníst nenáviděná rajčata nebo dokonce se napít vody ze záchodu, tady záleží jen na tom, jak silnou máš vůli. Takže chleba s chlupy z podpaží, šneci, syrové maso, do křupava udělaní cvrčci nebo kobylky, to vše a ještě mnohem více se může schovávat pod tímto bodem.

Šneci
Tak co? Dala by sis šneka?
zdroj: panix.com

Sázka 11 – Alkohol

A rozhodně bychom také neměli zapomínat na alkoholové sázky, které ale velmi často končí zvracením. Tady jen pozor na otravu alkoholem.

Pití
Sázet se o pití alkoholu není moc dobrý nápad.
zdroj: alcohol.addictionblog.org

Nebezpečné sázky

Samozřejmě existují ale i sázky, během kterých může jít o zdraví. Velmi častou a na youtube oblíbenou sázkou je dát si suchou skořici na lžíci a okamžitě ji spolknout. Také nafukování kondomů navlečených na hlavu či jejich provlékání nosem není dobrý nápad. A jedním z opravdu nejpitomějších způsobů, jak si přivodit zranění je hazardování se solí a ledem a jejich následné přikládání na kůži. Tyto příklady neuvádím jako návod, ale pouze jako varování pro ostatní, aby se podobných ,,volovin“ vyvarovali.

Kondom
Hlavně se v tom neudusit.
zdroj: pictures.funny16.com

Závěrem

Osobně jsem se s mnoha sázkami nesetkala, ačkoliv svědkem jsem u několika z nich. Jednalo se však o ty méně závažné, takže spíš než potrestání toho, kdo prohrál, to byla jen sranda. I když třeba takové šňupání cukru, bylo spíše než sázkou dobrovolnou záležitostí. A co vy? Máte nějaké zkušenosti s praštěnými sázkami?


A na konec toto video, které snad mluví samo za sebe.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář