My ženy se určitě shodneme na tom, že koupelna patří k jedněm z vůbec nejdůležitějších místností. Muži nám vyčítají, že před zrcadlem trávíme dlouhé hodiny, ale máme k tomu důvod. Chceme se líbit! Tak proč nezařídit, aby se zase nám líbila koupelna?

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Jak si vybavit koupelnu stylově? Tyto rady z ní udělají svatyni!

Základ stylové koupelny

Při pohledu na poslední trendy ze světa koupelen je zcela jasný příklon k minimalismu. Pryč jsou všemožné věšáčky, zbytečné poličky, barevné vzory na stěnách a přehlídky produktů na vlasy. Pokud toužíš po moderní koupelně, měla by se tvoje pozornost v první řadě upnout na koupelnový nábytek. Právě ten totiž rozhoduje o tom, jak bude celá koupelna ve výsledku vypadat, jak moc bude praktická a překvapivě i o tom, jak složitá bude na úklid. Špatně zvolené kousky sice mohou působit na první pohled atraktivně, ale během jejich používání se člověk prakticky každý den vzteká.

Častý nešvar českých koupelen

Za jeden z nejčastějších nešvarů v českých koupelnách považuji jejich nesourodost. Lidé si zařídí novou koupelnu a časem zjistí, že potřebují další skříňku. Ta ve stejném stylu se již nevyrábí, a proto zakoupí podobnou. Za rok to udělají znovu a ten další opět. Výsledkem je velký mix různých stylů a materiálů. Nevypadá to vůbec hezky. Doporučuji zaměřit se na sestavy koupelnového nábytku, u kterých nebudete muset časem řešit, že se vám někam nevejde ručník. Sjednocený vzhled je atraktivní a vždy bude působit mnohem čistěji.

Pryč s hromadou šampónů

Také jsem se zmínila o tom, že koupelny jsou často přehlídkou různých produktů od šampónů po laky a pěny na holení. Je sice praktické mít věci při ruce, nicméně větší množství přípravků a věcí si vždy zaslouží koupelnové skříňky, do kterých je možné vše pohodlně uschovat. Při jejich výběru již předem doporučuji počítat s tím, že v koupelně budeš chtít časem skladovat větší množství věcí. Pokud si skříňky správně zorganizuješ, nebudeš muset řešit padající produkty z poliček, nebudeš muset tak často utírat prach a navíc se ti bude na celou koupelnu mnohem lépe koukat, když nebude připomínat pult z drogerie.

Návod je pouze jeden!

Dalo by se říct, že alfou a omegou moderní koupelny je kvalitní nábytek. A je to také pravda! Právě ten hraje v koupelně společně se sprchou/vanou hlavní roli. Mezi žhavé tipy patří momentálně lakované povrchy a preciznost, kdy na sebe jednotlivé kousky nábytku dokonale přiléhají. Čeká-li tě vybavování koupelny, rozhodně na tyto rady nezapomeň. Sama časem uvidíš, že se to vyplatilo.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Petra Lehká

  My jsme si do koupelny koupili kulatá umyvadla z https://www.a-keramika.cz/sanitarni-keramika/ , se kterými teď vypadá koupelna úplně jinak. Vůbec se mi nelíbí, jak mají všichni veškerý nábytek a vybavení hranatý. Já bych nejradši vše koupila kulaté. Je to i praktické, protože se dcera nemůže uhodit o hranu.

 • žanetka

  Díky za skvělou inspiraci, zrovna jsme si na rekonstrukci koupelny vzali úvěr přes https://www.burinka.cz/uver-bez-zajisteni/ , takže se nám každá rada bude hodit. Chci totiž, aby výsledek stál opravdu za to.

 • Ivana Navrátilová

  Podle mého názoru určitě super tipy. :-) Hlavně to s těmi šampóny je svatá pravda. Dřív jsem všechny šampóny měla vyskládané na vaně, nebo na různých poličkách, ale nedávno jsem je všechny přesunula do umyvadlové skříňky z https://www.vybavime-koupelny.cz/umyvadlove-skrinky a vypadá to mnohem lépe.

 • Diana Reichmannova

  Moc pěkná koupelna. Ta naše už by také potřebovala trochu oživit. Ze všeho nejvíc by ale asi potřebovala novou dlažbu. Ta stará už je popraskaná a celkově je na ní znát její věk. Už jsem se dokonce dívala po nové a jednu jsem vybrala tady: https://www.koupelny-dlazba.cz/

 • Macina Nováková

  No, já myslím, že velmi užitečné rady. Ta naše koupelna by už také potřebovala nějak předělat. Už jsem se dokonce i dívala po nějaké inspiraci a narazila jsem na tuto super stránku: http://inspirace-koupelny.cz/ Tam mají inspirace pro zařízení koupelny spoustu. Třeba se to někomu bude také hodit. :)

 • RencaV

  Dovolila bych si říci, že máme hezkou, stylovou koupelnu, ale nábytek jsme k tomu tedy nepotřebovali. Máme přes celou koupelnu udělán pultík ve kterém je zapuštěno umyvadlo, pod kterým je krásně schovaná pračka. Ručníky visí na věšácích, a na špinavé prádlo slouží stylový koš, opět schován pod pultem. Na šampony je udělán speciální odkládací prostor u vany, aby bylo vše krásně po ruce. Na pultících jsou dva krásné, stylové koše na odkládání všeho ostatního příslušenství. Takže my máme koupelnu bez nábytku, který zabírá dost prostoru,tudíž je přiměřeně prostorná i efektní. Nic proti nábytku, ale jde to i bez něj ;)