Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi? Co takhle si užít výlet na plachetnici na Lipně jako my?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Lipno jsme nechtěli poznávat jen ze břehu, zvláště, když se jako jedna z aktivit nabízí plavba po Lipně na plachetnici. Navštívili jsme například hotel ve Frymburku, kde jsme mohli ochutnat výtečné jídlo v místní restauraci a samozřejmě jsme se tam chtěli i ubytovat.

Užili jsme si rodinný výlet

Oblíbenou aktivitou je pro nás výlet na plachetnici, kdy jsme vyrazili z frymburského přístavu. Vybrali jsme si velký plavební okruh, kde se lze dozvědět celou řadu zajímavostí o přehradě. Plachetnice projíždí z jednoho konce Lipna na druhý, navíc jsme se mohli uprostřed přehrady vykoupat, stačilo skočit do vody. Jeden den jsme si projížďkou na plachetnici chtěli zpestřit výlet na kolech. Dojeli jsme do přístavu a nasedli na plachetnici. Musím však říci, že nemít sebou děti, nebyla by k zahození i romantická vyjížďka ve dvou. Na výletě s rodinou jsme na plachetnici grilovali a užili si skvělou odpolední party. V lodním baru na nás čekalo příjemné občerstvení, pro děti zde bylo nealko, pro dospělé chutné drinky. Na kouzelný pohled z hladiny lipenské nádrže při západu slunce nikdy nezapomenete. Zaparkovali jsme rovnou v přístavu, případně lze parkovat u lanové dráhy, která je od něj vzdálená pouhých pět minut.

Výlet na plachetnici je zážitkem pro všechny

Výlet na plachetnici byl zážitkem pro všechny. Plachetnice umožní velké množství aktivit, a díky čemu lépe poznáte krásu Šumavy. Zaplavat si uprostřed „jihočeského moře“ při západu slunce bylo skvělým a nezapomenutelným zážitkem. Celá naše rodina si užila úžasný výlet, bylo možné si domluvit také případné mezizastávky a prozkoumat tak důkladně okolí Lipenské přehrady. Navíc i skvělé ubytování v hotelu Leyla ve Frymburku bylo základem celého výletu.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ivana Navrátilová

    To zní skvěle! Takový výlet plachetnicí by se mi celkem líbil. Na Lipně jsme byli před pár lety, ale po přehradě jsme se projeli pouze v nafukovacím člunu, který manžel před časem koupil ze http://sportcarp.cz/eshop/akce/nove-produkty/default.aspx I to byl ovšem skvělý zážitek.

  • Josef Devátý

    Myslím si, že super tip na výlet. Na Lipno bych se docela rád zajel podívat. Nemáte náhodou tip na nějaký kemp v okolí? Na hotely moc nejsem, raději preferuju stanování. Hlavně teda od té doby, co jsem si koupil takový velký stan z https://armik.cz/ V tom se spí skoro jako v hotelu. :-)