Ať už jsi studentkou střední nebo vysoké školy, všude je třeba se učit a dál se vzdělávat. Není to sice zábava, ale co naděláš. Víš ale, jak se učit efektivně, rychleji a zábavněji?

avatar

Martina Pecinová
Veselá studentka se zájmem o žurnalistiku a mediální studia.

Typicky nejvíce testů a zkoušení je před vysvědčením či zkouškovým obdobím. Je toho tolik, že se to snad ani nedá zvládnout a ty nevíš, co se učit dřív. Tady je pár tipů od Scotta Younga, které ti při učení pomohou.

Song nebo story

Vytvoř si vlastní song nebo story jako pomůcku. Takto jednoduše se dají postupně naučit značky chemických prvků (Ó Slečno Sejměte Tedy Podkolenku, ží Magda Caňonem Srazila Banán diem atd.) nebo slovíčka do cizích jazyků.

Udělej si test

Odpoledne ses drtila, ale teď si svými znalostmi nejsi jistá? Řekni někomu známému, ať ti vytvoří otázky a ty si zkusíš test jako ve škole. Zjistíš taky, zda si látku pamatuješ, co se potřebuješ doučit a co zopakovat.

Udělej někomu přednášku

Většina z nás má velmi dobrou vizuální a zároveň akustickou paměť. Proto je velmi dobré číst si látku nahlas. Ještě lepší je, když látku jakoby někomu vysvětluješ. Máš malého sourozence nebo spolužák nerozumí probíraného učivu? Ideální volba! Ty si učení zopakuješ a spolužák či sourozenec se alespoň přiučí.

Jak se učit do školy účinně?

Opakování do zblbnutí

Z tohohle tě sice bude bolet hlava, ale vážně to zabírá. Popros někoho, aby s tebou udělal slovní test, ve kterém se bude ptát, a ty mu budeš muset rychle odpovídat. Pokud nebudeš něco vědět, tvůj zkoušející ti to poví a pak to s tebou bude opakovat neustále dokola. Uvidíš, že během chvíle budeš perfektně naučená.

Učení do zblbnutí

Další alternativy

Pokud ani tyto rady nepomůžou, můžeš sáhnout po alternativních pomůckách. Typicky známý „nabuditel“ je káva, která zvyšuje koncentraci. Existuje i mnoho pilulek (Lecitin, Guarana), které nabudí tvůj organismus několik hodin dopředu. Výhodou je, že nejsou návykové a dají se použít prakticky kdykoli.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • jana.petrova1@email.cz

    Jak se učit???jak to neporadím,ale vím díky čemu to pujde daleko lépe a rychleji do hlavy, díky BRAINSTARTu, protoze obsahuje vsechno potrebne pro správne fungování mysli, nabudí a odbourává stres.