Konec měsíce se kvapem blíží a s ním i hon na čarodějnice. Určitě znáš tuhle tradici, se kterou se pojí bujaré oslavy. Věděla jsi ale, že čarodějnický sabat, která připadá na noc z 30. dubna na 1. května, je velmi starým rituálem, co probíhá po celém světě? A že se i ty můžeš na tento svátek proměnit v čarodějnici?

Jak se připravit na rej čarodějnic?

Noc čarodějnic a její oslavy

Jelikož je 1. května svátek, můžeš si hon na čarodějnice doopravdy užít. Je super, když se druhý den nemusí časně ráno vstávat, oslavy si tak můžeš užít opravdu naplno. Menší děti často slaví pálení čarodějnic, ale to neznamená, že my starší se budeme nudit. Vytvoří se čarodějnice ze dřeva, slámy nebo sena, oblékne se do starého použitého oblečení a večer se upálí. Jestliže i tebe láká magický svět kouzel, proměň se na jednu noc v takovou čarodějnici – samozřejmě ale bez toho upalování – je to jednoduché!

Buď čarodějnice, která má šmrnc

Že ještě nevíš, jak se na hon na čarodějnice obléknout? Oblečení ze tvé šatní skříně danému účelu určitě neposlouží. Mnohem lépe budeš vypadat ve speciálním kostýmu, mezi doplňky čarodějnice určitě patří špičatý klobouk a případně i parukou – obzvlášť pokud nejseš majitelkou dlouhých a hustých kadeří, které bys mohla obarvit třeba na zeleno nebo na fialovo. K čarodějnici totiž divoká vlasová kreace jednoznačně patří.

Špičatý nos a velký klobouk by měla mít v šatníku každá čarodějnice
Velký klobouk by měla mít v šatníku každá čarodějnice

Aby si svému čarodějnickému outfitu dodala šmrnc, použij líčidla. Sama si doma můžeš zkusit výrazné líčení. Sázkou na jistotu je tmavá rtěnka a kouřové oční stíny v kombinaci s černou tužkou a řasenkou, co ti vytvoří megařasy. Použij taky výraznější tvářenku. V obchodě zakoupíš i speciální čarodějnický make-up, který obsahuje barvu na obličej a s ním už tě rozhodně nikdo nepozná.

Kostým čarodějnice vyžaduje i odpovídající make-up
Kostým čarodějnice vyžaduje i odpovídající make-up

Klobouk, paruka nebo umělý nos?

Ve správném kostýmu téměř přivodíš infarkt nejednomu člověku z okolí a také bez diskuze zaujmeš opačné pohlaví, taková drzá čarodějka je totiž středem pozoronosti. S úpravou si nemusíš hrát sama. Zeptej se své kámošky, jestli ti s oblékáním a make-upem pomůže. Třeba zjistíte, že v kůži čarodějky by vám nebylo vůbec špatně.

Vydej se na rej

Existuje řada dalších čarodějnických doplňků, kterými můžeš svůj vzhled přikrášlit. Proměna v ošklivou, zlou a strach nahánějící bytost pak bude dokonalá. Mezi další doplňky patří například čarodějnický nos, který připevníš gumičkou. Úplnou bombou jsou pak rovnou celý kostým. Nakonec už zbývá jen chytnout koště a vyrazit. Jen pozor na oheň, tomu by se čarodějnice měly doopravdy vyhýbat.

Jak se připravit na rej čarodějnic?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Jaké dámské parfémy bodují na českém trhu?

Prohlédni si žebříček nejoblíbenějších parfémů, se kterými ho zaručeně okouzlíš.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář