Říkáš si, že Vánoce jsou ještě daleko, tak proč se jimi zabývat teď? Jsou poměrně daleko, ale čas, který nás od nich dělí, rychle uteče a my na tom budeme stejně jako minulý rok. Budeme trpět předvánočním stresem, honit dárky na poslední chvíli, cukroví péct narychlo a celkově si Vánoce neužijeme.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Říkáš si, že Vánoce jsou ještě daleko, tak proč se jimi zabývat teď? Jsou poměrně daleko, ale čas, který nás od nich dělí, rychle uteče a my na tom budeme stejně jako minulý rok. Budeme trpět předvánočním stresem, honit dárky na poslední chvíli, cukroví péct narychlo a celkově si Vánoce neužijeme. Tipy na to, jak si Vánoce užít a nezbláznit se z nich, ti poradí tvoje Kámoška.

Období svátků pro mnohé z nás může být opravdu vyčerpávající

Období svátků pro mnohé z nás může být opravdu vyčerpávající!

Dárky nenechávej na poslední chvíli

Tak už asi chápeš, proč se Vánocemi zabýváme už teď. Pokud necháš nakupování dárků na poslední chvíli, budeš vystresovaná ze strachu, že nic neseženeš, a když už něco koupíš, nejspíš to nebude to pravé ořechové. Dárky, které kupuješ jen tak, abys někoho obdarovala, nejsou mnohdy k ničemu. Pečlivě je vybírej přesně pro daného člověka.
Vybírat dárky s předstihem má ještě jednu výhodu. V obchodních centrech je okolo Vánoc blázinec, všude vykukuje Santa, hrají se Vánoční koledy, všude je spousta lidí. Tak si vybírání dárků vychutnej teď a hezky v klidu. Pokud nemáš čas běhat po nákupních centrech, nakupuj dárky přes internet. I to se ale vyplatí s malým předstihem, protože před Vánocemi mívají e-shopy hodně objednávek a může se stát, že tvůj balíček nedorazí včas. A že nemáš inspiraci? Neváhej a využij mého nákupního rádce!

Vyvaruj se reklam

Slovo Vánoce uslyšíme z televize a rádia pořád dokola. Vypni televizi, běž se projít, sednout do čajovny, zatancovat si. Relaxuj. Záleží jen na tobě, jak to uděláš, můžeš si přečíst knížku, učit se nějaký zajímavý jazyk z učebnice pro samouky a pracovat tak na sobě. Maluj, zpívej, uč se hrát na nějaký nástroj. Budeš ze sebe mít daleko lepší pocit a nebudeš před Vánocemi tak podrážděná.

Gruntování stranou

Dodnes nechápu, proč se na Vánoce musí uklízet. Normální člověk přeci nežije v chlívě a neuklízí jen jednou za rok. Uklízej pravidelně, aby ses o Vánocích nebála někoho pozvat na kafe, ale nepřeháněj to. Okna mýt nemusíš, stejně bývá počasí pod psa, při kterém se okna zašpiní rychleji, než je umyješ. Smysl to nemá, ne? Víkendy před Vánocemi si užij v klidu, vydej se s přítelem někam na hory nebo do relaxačního centra či akvaparku.

Vánoce naruby

Nemůžeš Vánoce vystát? Tak se s přítelem domluvte, že na Vánoce vyrazíte někam do tepla. Je dobré o tom vědět co nejdříve, protože na dovolenou budete muset začít šetřit včas. Dáreček si tam můžete dát jen symbolický, a přesto na tyhle Vánoce nikdy nezapomenete.

Vánoce a jejich význam

Lidi často zapomínají na původní účel Vánoc. Uvědom si, že Vánoce jsou svátky klidu. Měla by ses zastavit a užít si chvíle s nejbližšími. Nikdy nevíš, co bude zítra. Blízkým daruj dárky ze srdce, kolikrát postačí maličkost. Řekni lidem, které máš ráda, že jsi ráda, že tu jsou a poděkuj jim za další krásný rok. Kolikrát je to potěší víc, než drahý dárek.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář