Stěhujete se do nového bytu? Pak určitě přemýšlíte nad tím, jak stěhovat nábytek, aby se nepoškodil. Všechny věci, které si berete s sebou, je třeba opatřit vhodným obalovým materiálem. S balením můžete začít již několik dní před samotným stěhováním, abyste měli na vše dostatek času. Máme pro vás několik tipů, jak obalit nábytek při stěhování!

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Jak obalit nábytek při stěhování? Máme pro vás několik tipů!

1. Pořiďte si krabice a PVC přepravky

Před začátkem balení si obstarejte dostatek krabic, do kterých uložíte oblečení a další věci. Užitečné jsou běžné kartonové krabice, které seženete v potravinách, ale také PVC přepravky, s nimiž se dobře manipuluje a mají nosnost až 40 kg. Přepravky si můžete koupit nebo zapůjčit.

2. Rozložte skříně na součástky

Jako první můžete začít balit věci, bez kterých se několik dní před stěhováním obejdete. Vykliďte například šatní skříně a komody, jejichž obsah můžete rovnou sbalit do předem připravených krabic. Nezapomeňte rozložit skříně na co nejmenší části, abyste snížili jejich váhu. Odmontujte také jednotlivé police a šroubky uložte do sáčku, který přilepíte lepicí páskou do skříně, k níž patří.

3. Obalte části vlnitou lepenkou

Při balení komody nebo skříně využívejte střední vlnitou lepenku, která má označení C. Je vhodná nejen pro svou vysokou odolnost, ale také pro přizpůsobivý tvar a nízkou pořizovací cenu. Její výhodou je nepochybně také šetrnost k životnímu prostředí. V budoucnu se vám může hodit například při malování nebo jiných stavebních pracích v domácnosti. Pokud se chcete obalu zbavit, uložte jej do sběrného dvora.

4. Ochranu rohů zajistí papírové hrany

Při stěhování nábytku, který má rohy, můžete využít také ochranné papírové hrany, které brání jejich uštípnutí. Rozměry hran se obvykle pohybují v rozmezí od 30 do 100 milimetrů.

5. Průtažná fólie zabrání poškození i zašpinění

Balení postelí si necháváme až na den samotného stěhování, abychom měli na čem spát. Při obalování matrace do folie buďte opravdu důslední, aby nedošlo k jejímu zašpinění. Skvrny se z matrace odstraňují velice špatně. Pro obalení matrace je vhodné použít průtažnou fólii, která je velice pevná a elastická. Fólií obalte také zbytek postele. Chrání nejen před zašpiněním, ale zabraňuje také poškrábání, které při stěhování hrozí.

6. Nezapomeňte na lepicí pásky

Při balení budete rozhodně potřebovat také lepicí pásky. Pořiďte si například krepovou pásku, která se snadno tvaruje a je možné ji použít i na členitém povrchu. Po odstranění nezanechává žádnou stopu.

Díky vhodným obalovým materiálům zajistíte vašemu nábytku nejvyšší ochranu. Nenechte proto nic náhodě a pořiďte si vše potřebné dostatečně dopředu!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Ivana Navrátilová

  No, podle mě jsou teda na obalování věcí při stěhování nejlepší takové ty stahovací folie. Pamatuju si, že když jsme se stěhovali, tak jsme takové folie spotřebovali hodně. Naštěstí ale není nijak drahá a dá se sehnat například tady: https://www.samolepici-etikety.com/c/stretch-folie/stretch-folie-transparentni

 • Nataša Zabloudilová

  Jojo, já už bych se taky bez stěhovací firmy asi jen tak nestěhovala. Ušetří to spoustu práce a starostí. Nám například s posledním stěhováním zase pomáhala tato firma http://www.prepravuj.cz/ a musím říct, že spokojenost. Narazila jsem na ně tak, že jsem si do vyhledávače zadala “stěhování Kladno”

 • Josef Devátý

  Musím se přiznat, že já stěhování opravdu nemám rád. Za svůj život jsem se musel stěhovat několikrát a nikdy to nebylo nic příjemného. Teď naposledy to ale všechno proběhlo docela snadno. Může za to hlavně to, že jsem si na stěhování najal tuto firmu: https://stehovani-brno.net Ti mi se vším ochotně pomohli, takže jsem měl o několik starostí méně.

 • Diana Reichmannova

  Z vlastní zkušenosti můžu říct, že při stěhování prostě člověk nikdy nemůže mít dostatečné množství krabic. Co se také docela hodí mít jsou takové ty obalové folie, jako mají třeba na https://www.peroutka.cz/ Já jich například při stěhování spotřebovala šíleně moc.

 • Honza Jánský

  Podle mě je první krok k úspěchu hlavně vybrat dobrou firmu. :) Já jich zkusil už asi 6 a jediná kterou bych doporučil je http://www.podrazil.cz s ostatními nechci mít už nikdy nic společného.

 • Denis

  A jak přežít stěhování? (http://www.nicemagazine.cz/rubriky/technika/co-zaridit-pri-stehovani-a-na-co-si-dat-pozor) Doporučuji přečíst pro lidi, co se budou stěhovat poprvé :)

 • sylva

  jjojo, taky máme zkušenost s pražskýma stěhovacíma službama.. http://www.levnestehovani.cz/.. všechny materiály pujcili a vse bylo v pohode a v kliku.

 • Tomáš Kroupa

  Včera jsme se stěhovali s manželkou po Praze s firmou http://www.a-stehovani.cz
  dopředu přivezli kartonové krabice zdarma a navíc nám je nechají po stěhování jak dlouho budeme chtít to je dobrá služba , a navíc stěhování na vysoké úrovni paráda

 • milanek

  Tak s těma obalama je to těžký, ale sehnali sme stěhováky co nám je pučili. Tady to najdete: http://www.levnestehovani.cz/. Ahooj:)

 • milinka

  tak jsem se nedávno taky stěhoval a všechny obaly nám půjčili stěhováci. Mám fajn zkušenost se stěhovací služby v praze – PSS: http://www.stehovani-pss.cz/cs/o-nas/.