Měsíc bereš jako samozřejmost noční oblohy, ale přemýšlela jsi někdy o tom, že na nebi nevisí jen tak? Měsíc ovlivňuje příliv a odliv, dokáže vychýlit vodní hladinu až o 20m. Současně s tímto jevem hýbe se zemským povrchem nahoru a dolu o přibližně 20cm. Sama tento pohyb necítíš, ale vzpomeň si, že člověka tvoří z 70% voda.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Měsíc bereš jako samozřejmost noční oblohy, ale přemýšlela jsi někdy o tom, že na nebi nevisí jen tak? Měsíc ovlivňuje příliv a odliv, dokáže vychýlit vodní hladinu až o 20m. Současně s tímto jevem hýbe se zemským povrchem nahoru a dolu o přibližně 20cm. Sama tento pohyb necítíš, ale vzpomeň si, že člověka tvoří z 70% voda. To tedy znamená, že i tvoje tělo na tento rytmus nějakým způsobem reagovat musí.

Jak nás ovlivňuje měsíc?

Během úplňku se dějou s lidským organismem všelijaké změny.

Jsme na tom „lépe“

Holky jsou citlivější než kluci a reagují i na malé změny elektromagnetického pole, které Měsíc způsobuje. V těle kluků prý jeden měsíční bod, zatímco v těle holek jich je dvanáct. Navíc měsíční cyklus je stejně dlouhý jako menstruační. Náhoda?

A byla tma

Novoluní je začátkem cyklu. Měsíc stojí mezi Zemí a Sluncem a není vidět. Je to ta nejlepší doba na zbavování se zlozvyků. Pokud ti kouření leze do peněz, zamávej s ním právě v Novu.
Nečekej od sebe žádné sportovní rekordy, v tomhle období budeš hodně unavená. Tělo se dobře zbavuje jedovatých látek, tak hodně pij a udělej si třeba pleťovou masku. Rány se dobře hojí, nehnisají. Pokud tě čeká nějaká operace, očkování nebo přemýšlíš o tetování nebo piercingu, směle do toho. Novoluní přeje novým začátkům, proto se právě teď pusť do aktivit, které dlouho odkládáš.

Když Měsíc roste

Měsíc, podobající se teď písmenu „D“, dorůstá. Naše tělo sbírá nové síly z jídla, dopřej mu vitamíny. Pij bylinkové čaje, prožeň psa nebo rotoped. Jakékoliv chirurgické zákroky na tuhle dobu neplánuj! Čím blíž je úplněk, tím hůř se zranění a jizvy hojí. Pokud si v tomhle období zajdeš k holiči, účes ti déle vydrží, vlasy zhoustnou. Hlava pobírá větší množství informací než obvykle, takže hurá do učení.

V celé své kráse

Za úplňku je Měsíc vidět úplně celý. Země stojí přesně mezi Sluncem a Měsícem. V téhle době se rodí nejvíc dětí, lidé jsou agresivnější, děje se větší množství nehod a páchá se víc trestných činů. Říká se, že všechno, co pro sebe při úplňku uděláš, má dvojnásobný účinek, pozor ale na to, že i špatné věci působí dvakrát tolik.
Navštiv kadeřníka, vytrhej si chloupky, míň to bolí. Maluj třeba graffiti, piš povídky nebo skládej hudbu. Při úplňku se na povrch dostane to nejlepší, co v tobě je. Na úplněk neplánuj žádné chirurgické úkony.

Měsíc na ústupu

Měsíc ve tvaru „C“ říká, že couvá. Přichází konečně pohov. Tělo je ve výborné formě, rychle se zbavuje tuků. Takže pokud ti nějaké to kilo přebývá, začni si dietou právě teď. Je to doba vhodná na operaci a návštěvu zubaře.
Tak co myslíš, nebylo by dobré mít doma lunární kalendář?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář