Nikomu z nás už není pět, aby psal ručně dopis a dával ho Ježíškovi za okno. Jak ale zajistit, abys dostala to, co si opravdu přejedeš? Podívej se na řešení pro 21. století, řešení pro letošní Vánoce.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Jak napsat dopis Ježíškovi a dostat, co si přeješ?

Moderní Ježíšek

Doby, kdy se dopis psal hezky ručo fůčo a potom se dával s obrázky pro Ježíška za okno nebo se posílal poštou na Severní pól, kde stejně zastihnul maximálně tak Santa Klause, je dávno pasé. Dnes je jiná doba a hlavně už nám není pět, abychom to dělali jako ve středověku. S internetem je tu ale nový způsob, jak psát dopis a nepřipadat si přitom jako malé dítě. A navíc tak opravdu zajistíš, že se ostatní dozví, co si přeješ a nedostaneš pod stromeček hlouposti. Jak tedy na online dopis Ježíškovi?

Jak na to?

Stačí si otevřít stránku TOMIKUP.cz a napsat zde svůj dopis Ježíškovi. Jedná se o naprosto jednoduchou aplikaci, která ale poslouží svému účelu. Poté, co se tu bezplatně zaregistruješ, si tu můžeš vytvořit seznam toho, co by sis přála najít pod stromečkem, přidat si k tomu vlastní popisek, proč by sis to přála a následně sem dát i odkaz, kde se dá dárek pořídit, popřípadě sem alespoň nahrát jeho fotku. Jelikož je aplikace vytvořená i pro mobily, můžeš si sem dárky přidávat kdykoliv tě jenom napadne.

Jak se to dozví ostatní?

Seznam by byl, ale jak se to dozví ostatní? V sekci přátelé sem můžeš přidat emaily nebo facebook těch, se kterými si dáváš dárky, a jim se tak ukáže, co sis vybrala. Budou se moci podívat a vybrat si, čím tě obdarují, takže se vyhneš naprosto nevhodným dárkům, nebo nepříjemnému naznačování, co by se ti líbilo, které ani nemusí být správně pochopeno. Výborné také, že se zároveň můžeš podívat na seznamy dalších lidí, takže uvidíš, co si přejí k Vánocům oni – už žádné tápání! A pokud by tě snad napadl nějaký jiný vhodný dárek, který bys někomu mohla dát, můžeš si to poznačit k jeho seznamu.

I dětské domovy píší dopisy

I děti z dětských domovů přes TOMIKUP.cz píší svoje seznamy dárků. Kouzelné na tom je to, že i ty můžeš pomoci dětem bez vlastní rodiny, aby měly hezké Vánoce, a to tak, že se podíváš na seznam jejich dárků, jeden nebo více s jich vybereš a jednoduše si ho rezervuješ. Koupený dárek potom pošleš na uvedenou adresu v záhlaví seznamu. Pocit z dobrého skutku je doopravdy k nezaplacení. Tím, že koupíš dárek dětem z dětských domovů, si vlastně zahraješ na takového opravdového Ježíška.

Vánoce podle tvého gusta

Jak vidíš, v dnešní době můžeš i ty napsat dopis „Ježíškovi“, aniž bys tím byla označována za malou holku, ale zároveň si tak pojistila, že dostaneš to, co si opravdu přeješ. Navíc je všechno online a ty si svůj seznam můžeš neustále doplňovat – takže když ve městě uvidíš nějaký nejnovější cíl tvého zájmu, dopíšeš si ho do seznamu a ostatní se to hned dozví. Aneb už žádná zklamání na Vánoce.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář