Koupelna je místnost, ve které my ženy trávíme dost času. Právě to je důvod, proč by měla být celá koupelna praktická, funkční a v neposlední řadě také stylová. Víš, jak na to?

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Jak na zařizování nové koupelny? Stylově a podle trendů!

Základ každého bydlení

Při výběru vlastního bydlení a případné rekonstrukci je koupelna skvělým ukazatelem toho, v jakém stavu je celý byt či dům. Tato místnost totiž snadno prozradí, jak se o bydlení pečuje a jak moc si obyvatelé potrpí nejen na čistotu, ale také trendy. Ty se ve vzhledu koupelen mění velmi rychle a aktuální minimalismus nahrává kvalitním materiálům, zajímavým designovým řešením a kombinaci pouze několika barev. Protože mám jednu rekonstrukci koupelny zrovna za sebou, ráda ti poradím, na co se při zařizování koupelny zaměřit, aby ta nová vypadala přesně jako z katalogu.

Vana nebo sprchový kout?

Rozhodnutí mezi vanou a sprchovým koutem je jedno z hlavních, které musíš vyřešit. Bohužel není vůbec jednoduché. Sprchové kouty se hodí zejména do menších koupelen, které nenabízejí tolik prostoru pro veškeré potřebné vybavení. Pokud má tvá koupelna zhruba do šesti metrů čtverečních, bude sprcháč pravděpodobně lepší volbou. Viděla jsem ale i malé a útulné koupelny s vanou, které je u některých lidí oblíbenější. Při výběru vany je však zapotřebí spočítat si také náklady na spotřebovanou vodu. Já osobně jsem zvolila sprchový kout. Ten dnes seženeš již za velmi zajímavou cenu a kromě běžné sprchy nabízí například také rádio a masážní trysky. Já jsem zvolila čtvrtkruhový podstavec, který přesně pasuje do rohu a zabírá tak minimum místa. Při výběru jsem koukala také na to, aby se kout dal snadno čistit. Závěrem snad už jen dodám, že sprchový kout je vhodný i pro stydlivější jedince, protože přes mléčné sklo doopravdy není nic vidět.

Jak na zařizování nové koupelny? Stylově a podle trendů!

Barevné fantazii se meze nekladou

Na základě stylu vybavení přichází na řadu volba obkladů. Trendy jsou světlé i tmavé koupelny. Určitě ti doporučuju zvolit spíše praktické obklady než malbu či dřevo. Ty totiž v případě znečištění jen lehce otřeš hadříkem. Z malby však nevzhledné cákance jen těžko odstraníš. Mysli na to, že tmavá koupelna bude opticky menší, světlé obklady ji zase na pohled rozšíří. Vzory jsou z mého pohledu už mírně zastaralé, osobně jsem tak šla do jednobarvných velkých dlaždic, které jsou vždy po několika centimetrech vystřídány o něco tmavší variantou stejné dlaždice. Výsledkem je tak určitá forma nepravidelné šachovnice. Čtvercový motiv jsem pak chtěla zachovat i dále. Když jsem se tedy podívala na tyto vodovodní baterie, hned mě zaujal typ s hranatým designem, který mi přijde velmi moderní.

Kam s kosmetikou?

V koupelně si nejen čistím zuby, ale také se například líčím a dělám vlasy. Potřebuji tak dost odkládacích a úložných prostor. Klasikou je nábytek ve světlém provedení, který se hodí do každé koupelny. Ani já jsem nechtěla nějak experimentovat a zvolila jsem bílý koupelnový nábytek. Určitě si pořiď alespoň jednu skříňku pod umyvadlo a jednu na zeď. Odložíš do ní totiž veškeré nezbytnosti, které při péči o své tělo a pleť každý den potřebuješ. Mýdla, šampony, zubní pasta, hřeben nebo i třeba tvůj epilátor jistě potřebuje nějaké místo k uložení. I pokud pak budeš mít v koupelně nepořádek, díky praktickým zásuvkám ho uklidíš raz dva. Já jsem navíc vybírala takové kousky, které mají neprůhledná dvířka. Výsledný vzhled celé koupelny mi pak přijde čistší.

Zvládneš to i sama

Ze zařizování koupelny má mnoho žen strach, ale doopravdy se není čeho bát. Pochopitelně, že na samotnou realizaci budeš potřebovat nějaké šikovné řemeslníky, to ale neznamená, že si vhodné vybavení do koupelny nemůžeš předem vybrat a výhodně pořídit na internetu. Stačí si jen hlídat parametry a užívat si výrazně větší výběr než v běžné kamenné prodejně.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Petra Lehká

  Těch možností pro zařízení koupelny je celá řada. Já bych tu naší už také chtěla zrekonstruovat. Manžel ale tvrdí, že je ještě dobrá a že do rekonstrukce nebude dávat peníze. Vyměnil akorát vodovodní baterii, protože kapala. Novou jsme koupili z https://www.levna-koupelna.cz/7-kategorie-40-vodovodni-baterie a tím je pro něj prý rekonstrukce uzavřená. Tak nevím, jestli se nové koupelny někdy dočkám.

 • Ivana Navrátilová

  Jestli pro vás můžu mít jeden tip, tak spoustu inspirace pro zařízení koupelny můžete najít tady: https://inspirace-koupelny.cz/ Mají tam různé recenze vybavení koupelen atd, což si myslím, že při výběru celkem příjde vhod. Snad vám to pomůže. :-)

 • Kamil Štrof

  S přítelkyní jsme před nedávnem získali od https://www.burinka.cz/uver-bez-zajisteni/ úvěr na rekonstrukc naší koupelny, a tak hledám trošku inspirace, abych věděl v jakém duchu ji zrekonstruovat. Vhledem k tomu, jak je koupelna malá, určitě koupíme sprchový kout.

 • Juraj Liška

  Tu imitaci dřeva můžu jedině doporučit. Také ji v koupelně máme a vypadá to skvěle. Celkově si myslím, že dřevěné prvky v koupelně vypadají velmi dobře. My například máme v koupelně i takovu pěknou dřevěnou skříňku pod umyvadlo, kterou jsem sehnal tady https://www.a-keramika.cz/koupelnovy-nabytek/ Ta je ve stejné barvě jako podlaha a vypadá to parádně.

 • Macina Nováková

  Měla bych dotaz… Měnili jste i umyvadlo? Pokud ano tak za jaké? My právě zrovna teď rekonstrukci koupelny děláme a na umyvadle jsme se ještě pořádně s mužem neshodli. Mně by se třeba líbilo něco takového http://www.luxusniumyvadla.cz/ ale muž říká, že by se to do naší koupelny nehodilo…

 • Josef Devátý

  Tak to mě renovace koupelny teprve čeká. Nicméně, rád bych naši starou vanu taky vyměnil právě za sprchový kout. Ten je prostě lepší. Všechno ale hezky postupně. Prvně je potřeba otlouct staré obklady a dlažbu a nalepit nové. Co se té dlažby týče, tak si moje žena usmyslela, že by se jí tam moc líbila dlažba imitace dřeva, kterou mají tady: https://www.koupelny-dlazba.cz/dlazba-imitace-dreva tak ji tam asi dáme.

 • Vlastimil Bůček

  Pěkně napsané. Před rozhodnutím, jestli vana nebo sprchový kout jsem před několika měsíci stál také. Sprchový kout ale nakonec vyhrál. Hlavně kvůli tomu, že sprchové kouty mi prostě příjdou mnohem praktičtější. Mimochodem, já ten svůj kupoval tady: https://www.vybavime-koupelny.cz/sprchove-kouty

 • Diana Reichmannova

  Mockrát díky za super článek. Také už bych se končeně měla pustit do renovace koupelny. Už by to potřebovala. Jen se ale trochu bojím, že sama na vlastní pěst bych to asi nezvládla. Nicméně nedávno jsem narazila na tento katalog řemeslníků http://www.trhpoptavek.cz/ takže myslím, že tam bych určitě našla nějakého, který by se mi o renovaci koupelny postaral.