Nebaví tě neustále doma utírat prach, luxovat, prát a čistit koupelnu? Minimálně s tím posledním ti může výrazně pomoci speciální nanotechnologie. Podívej se, jak si ušetřit čas i námahu.

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Set nano ochrana skla a keramiky proti usazování špíny a vodního kamene

Rozluč se s uklízením

Všechno se rychle špiní. To je prostě smutný fakt. Když už si dáš tu práci, abys dala každou věc z poličky pryč a kompletně všude utřela prach, o dva dny později bys to mohla dělat znovu. Je jedno, jestli bydlíš sama a o uklízení se staráš na vlastní pěst, nebo je vás v rodině víc. Uklízení je prostě ta největší nuda na zemi, ale bohužel není zbytí. Tedy nebylo. Dnes si totiž můžeš zakoupit speciální produkty, díky kterým si uklízení výrazně zjednodušíš.

Co jsou to vlastně nanotechnologie?

Nano je slovo pocházející z řečtiny a v překladu znamená malý. A takové tyto technologie opravdu jsou. Jeden nanometr je v přepočtu jedna miliardtina metru. Nanotechnologie umí pracovat s atomy a vytvářet tak nové látky či nové vlastnosti látek. Když použiješ čistící přípravky s nanotechnologií, vytvoří se nový povrch, někdy nazývané také jako „tekuté sklo“. Jde o to, že na povrchu se nebude usazovat špína, voda, prach, prostě nic. Dříve byla tahle kouzla jenom v laboratořích, ale dnes už se dostávají z menší části do volného prodeje. A právě produktům využívajícím nanotechnologie se věnuje německá firma NanoConcept.

Inspirováno přírodou aneb efekt lotosového květu

Znáš lotosový květ? Lotos vyrůstá z bahna, ale přesto, když se vytáhne do výšky, je neustále hezky čistý. Je to tím, že má zvláštní povrch, po kterém voda jenom sklouzne, aniž by se usadila. A stejné je to s nanotechnologiemi. Pokud je aplikuješ a potom na ošetřený povrch naliješ například vodu, pouze po něm sklouzne, aniž by se vsákla. A to platí i pro oblečení, které takto můžeš impregnovat. Stejným způsobem, jakým odpudíš vodu, zabráníš také usazování špíny.

Jak ti to pomůže v domácnosti?

Největším hororem úklidu je jistě koupelna. Všechen ten vodní kámen, upatlané umyvadlo, špinavá vana, usazený prach na poličkách, usazeniny v toaletě, o špíně ve sprchovém koutě nebo mytí oken ani nemluvě. Na to všechno existuje efektivní řešení – nanotechnologie! Ochrání keramický povrch, sklo a nejen to. Zároveň zabrání usazování vodního kamene. Podívej se na set nano ochrana skla a keramiky proti usazování špíny a vodního kamene, díky kterému se tvoje koupelna bude stále lesknout jako nová. Na nanotechnologie se lze spolehnout také při impregnaci textilu, kůže a bot. Podívej se, jak je to jednoduché

Dej si pozor na falešné přípravky

Ne každý přípravek, na kterém je napsáno nano, opravdu tuto technologii obsahuje. Většinou se tyto přípravky pohybují v jiné cenové hladině a jsou založeny na bázi silikonu, případně nějakého oleje. Což může chvilku fungovat, ale ochranou vrstvu je zapotřebí neustále obnovovat, protože s uplynulým časem účinky vyprchávají. Nenech se tedy zlákat levnými náhražkami, které ti práci příliš neusnadní. Investuj raději peníze do kvality, které ti nabízí firma NanoConcept a užívej si nejen dokonale čistou koupelnu. Úklid ti již nemusí zabrat tolik času!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ivana Navrátilová

    Určitě užitečné tipy, nicméně já osobně jsem toho názoru, že pokud chce mít člověk opravdu dokonale čistou koupelnu, tak je její úklid nejlepší nechat na nějaké firmě, která se tím zabývá. Já například zrovna vybírám firmu, která by se mi doma letos postarala o předvánoční úklid. Už jsem se dívala na tento katalog služeb http://www.trhpoptavek.cz/ a koukala jsem, že úklidových firem je tam celkem dost.