Nemáš ještě ozdobený stromeček a ráda bys k němu tentokrát pustila trochu kreativity? Podívej se, jak snadno můžeš svůj stromek odlišit od ostatních.

avatar

Tereza Krumphanzlová
Její největší neřestí je čokoláda a závislost na filmech.

Jak mít kreativní stromeček?

Pokud chceš, aby tvůj stromeček patřil k těm kreativním, musíš si s jeho zdobením trochu pohrát a dodat mu něco, co ho ozvláštní. Klidně se ve svém zdobení zaměř jen na přírodu a na stromeček přidej čistě přírodní ozdoby nebo jej ozdob jen ozdobami z papíru. Ostatně to už záleží na tvé chuti. Pokud chceš mít letos ještě více kreativní stromek, pak budou tou nejlepší volbou tebou vyrobené ozdoby, protože jednotlivé kousky se podaří jen jednou za život a jsou skutečně originální. Zkus si proto vyrobit několik pěkných ozdůbek, které pak kombinuj s ostatními ozdobami. A nesejde na tom, zda bude tvůj stromeček v závěru barevný jak podzimní listí nebo jednobarevný. A co si tedy pro svůj stromeček můžeš vyrobit?

Vánoční hvězda z papíru

To, že papírové ozdobičky vyrábějí jen děti z prvního stupně, už dávno není pravda. Naopak, pokud máš dostatek trpělivosti, můžeš z papíru – a to i toho obyčejného – vyrobit nádherné vánoční dekorace, které tvému stromečku určitě budou slušet.

Vánoční baňka pro nenáročné

Ani už dávno nakoupené staré vánoční koule nepřijdou zkrátka. Stačí je obalit kusem látky, zavázat barevnou stuhou a pak už jen připevnit na stromeček.

Vánoční baňka
Velice jednoduchá dekorace, která nejen vydrží, ale taky hezky vypadá
zdroj: keliwood.cz

Náročnější origami koule

Kousek přírody

Další variantu ocení především přírodnější typy – a to hlavně proto, že nejde o nějaké přehnané barevné kýče, ale o přírodně vypadající vánoční koule, které rozhodně nemá jen tak každý. Zapotřebí je k tomu samozřejmě průhledná baňka s co nejširším horním otvorem, nějaké to jehličí, pár menších šišek, mech, kamínky a dlouhá pinzeta.

Postup je jednodušší, než se na první pohled zdá. Pomocí pinzety do vánoční baňky vložíš pár kamínků, mech, jehličí nebo šišku a baňku dobře uzavřeš.

Vánoční dekorace i pro přírodomily.
Vánoční dekorace i pro přírodomily.
zdroj: keliwood.cz

Vánoční dekorace ze staré žárovky h2>

Vánoční řetěz z papíru

Pokud se ti ale tentokrát nechce zdobit stromeček všelijakými ozdobami, můžeš na to jít úplně jednoduše. Stačí totiž stromeček ozdobit pořádnou mašlí přesně tak, jak vidíš na videu:

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář