Máš vlastní byt, nelíbí se ti na 100 % a netroufáš si sama na jeho renovaci? Ráda bych se s tebou podělila o to, jak můžeš všechno zvládnout i jako obyčejná holka – ne jako zkušený řemeslník.

avatar

Příběhy čtenářek a čtenářů
Máš zajímavý příběh či názor? Pošli ho na kamoska@kamoska.cz

Jak jsem zvládla renovaci vlastního bytu

Renovace bytu může být hračka

Mé jméno je Eva a bydlím v bytě po babičce. Ta mi ho nechala, když už na všechno nestačila a rozhodla se přestěhovat k mým rodičům. Byt ve městě jsem samozřejmě uvítala. Odpadlo mi každodenní dojíždění do školy, od bytu to mám jen pár minut. Do té doby jsem u babičky občas přespala, pomohla jsem jí uvařit nebo třeba s nákupem. Mít vlastní bydlení na střední škole? O tom se sní snad každé holce. Ne že bych tam každý den pořádala velkolepou party, spíš jsem byla šťastná, že mám konečně trochu soukromí.

Se správnými pracovními pomůckami to jde raz dva

Jediným problémem bylo, že byt byl postaven už za první republiky a ačkoliv na něm rodiče provedli nějaké úpravy, ne všechno bylo perfektní – zkrátka renovace nutná. Protože jako každá studentka nemám peněz nazbyt, rozhodla jsem se, že se do ní pustím na vlastní pěst. Nejprve jsem potřebovala vhodné pracovní oblečení – použila jsem montérky po bráchovi a na nohy nasadila pracovní obuv.

Úpravy v koupelně, ložnici i v obýváku

Renovaci vyžadoval především obývák, koupelna a ložnice. Do koupelny byla zapotřebí koupit vodovodní baterii – ta původní byla klasická kohoutková a na několika místech už protékala. Na internetu jsem našla návod a použila i informace v produktovém letáku a výměnu tak se správným nářadím hravě zvládla sama.

V obývacím pokoji stačilo pořídit nový potah na sedací soupravu a koupit několik regálů, do kterých jsem odložila všechny své drobnosti a nezbytnosti. Táta mi sehnal starší krbová kamna, která se hodí i do bytu a sama jsem si vybrala krbové kachle, které k nim perfektně padly. Na tomto odkazu pokukuji ale po nových kachlích.

Ještě se chystám investovat do nějakých drobných kuchyňských spotřebičů. Chtěla bych si našetřit na nový mixér a také na kávovar. Takhle bude moje oblíbená plantážní káva chutnat jako z mé milované kavárny na nábřeží.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Petra Lehká

    My jsme zatím rekonstruovali jen koupelnu. Ta nám dala dost zabrat, tak nevím, za jak dlouho se pustíme do dalších místností v bytě. Největší radost mám z umyvadla, které je vestavěné do umyvadlové skříňky https://www.vybavime-koupelny.cz/umyvadlove-skrinky .

  • Macina Nováková

    Tyjo, tak v tomto se úplně vidím. Já se dřív bála pustit do jakýchkoliv renovací doma, protože jsem si myslela, že to nezvládnu. Pak jsem ale zjistila, že to není vlastně nic až tak těžkého a že to bez problému zvládnu sama. Stačí se nebát práce s vrtačkou a jde to jedna báseň. Když už jsme u té vrtačky, tak právě kvůli opravám jsem si domů pořídila úplně novou vrtačku z https://www.stanley-fatmax.cz :)

  • Juraj Liška

    Moc pěkný příběh. To já když jsem vybíral svůj nový byt, tak jsem stál před rozhodnutím, jestli jít do staršího bytu a zrenovovat si jej, nebo do nově zrekonstruovaného. Nakonec vyhrál ten už zrekonstruovaný… Jeden pěkný mi padl do oka na https://www.psn.cz/ Bydlím v něm už dva roky. :)