První pololetí máme za sebou. Deváťáčky si už oddychly, ale holky z nižších ročníků, nebo ze středních škol se musí snažit i v pololetí druhém.

avatar

Emm
Psaní článků o vztazích má jako koníček pro volný čas.

První pololetí máme za sebou. Deváťáčky si už oddychly, ale holky z nižších ročníků, nebo ze středních škol se musí snažit i v pololetí druhém. Říkáš si, že se na to tentokrát nevykašleš a budeš se snažit hned od začátku? Dobře děláš, protože nejlepší je pracovat průběžně celé pololetí a nenechávat vše na poslední chvíli!

I když nejsi vyloženě studijní typ a génius, můžeš ve škole dosáhnout skvělých známek.

I když nejsi vyloženě studijní typ a génius, můžeš ve škole dosáhnout skvělých známek.

Vyber si svou vlastní metodu!

Existuje mnoho metod učení a každému pomáhá něco jiného. Někomu se zamlouvá číst si látku nahlas, někdo preferuje čtení potichu a někdo si texty ukládá do hlavy a následně si látku „čte“ v hlavě, to je tzv. fotografická paměť. Mnoho lidí si potřebuje dát látku logicky do souvislostí, ale další část studentů se všechno učí nazpaměť. V tomto případě budeš látku umět na omezenou chvíli, ale potom jí zapomeneš, aby jsi uvolnila místo pro látku novou. Je lepší se učit průběžně a tím si všechno lépe zapamatovat, než se učit všechno naráz večer před testem.

Zaveď si režim!

Rozlož si svůj čas na úseky, které budeš dodržovat. Já to dělám tak, že přijdu domů ze školy, napíšu si úkoly, jdu ven, nebo si na chvilku sednu k televizi nebo počítači a večer se učím. Jeden výzkum prokázal, že nejlepší paměť máme večer a ráno když se probudíme. Proto si látku přečtu vždy před tím než jdu spát, ráno, když jedu do školy autobusem a nakonec i před samotným testem.

Motivuj se a nepolevuj

Učení ti vydrží měsíc, a potom se vracíš zpět do starých lenivých kolejí? Nehledej chybu v tom, že učení je nuda, hledej chybu u sebe! Každý je talentovaný na něco jiného a ty zoufáš nad tím, že učení není tvoje silná stránka? Nebreč a raději se motivuj! Za každou jedničku z testu, nebo úspěch ve škole si dovol nějakou odměnu. Pokud máš ušetřené peníze, řekni si, že dokud si nevylepšíš biologii na dvojku, nekoupíš si rifle, po kterých už dlouhou dobu toužíš. I menší motivace tipu: „Až dostanu jedničku z angličtiny, udělám si jedno odpoledne čas na svojí kamarádku, kterou jsem dlouho neviděla“, ti pomůže. Pokud se statečně držíš svého pevně stanoveného režimu, nikdy nepolevuj! I menší zaváhání tě vyvede z míry, a když poznáš, že je jednodušší válet se u televize a počítače, tak jsou všechny tvé snahy v koncích.

Věř si!

Před každým testem, nebo zkoušením si říkám: Dokážeš to! Napíšeš to na jedničku! A opravdu mi to pomáhá. Se zdravým sebevědomím jde všechno snadněji a navíc, sebevědomé holky přitahují pozornost kluků! Doufám, že ti mé vyzkoušené rady alespoň trochu pomohly, a že se díky mně ve škole alespoň trochu zlepšíš!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Mirka

    Ahoj, já se učím tak, že si látku přepisuji na papír :) . Fakt mi to pomáhá, tím jak si to píšu, tak si to jednou přečtu, potom si to na papíře zvýrazňuji, tudíž si to čtu po druhé a pak se to učím čtením. Ve škole se s kamarádkami vyzkoušíme z látky navzájem a máme to v kapse :) . Učím se tak od 19h do 21h, podle toho, jak je látka dlouhá, na střední škole to nejde bohužel pod 3-4 stránky :D :) . Zdravím